Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Montaż pieca kominkowego

Montaż pieca kominkowego

Marzysz o piecyku kominkowym? Pierwszy krok to przygotowanie. O środkach bezpieczeństwa poinformuje kominiarz. Tam, gdzie stanie kominek należy położyć niepalną wykładzinę podłogową. Poza tym niektóre kominki wymagają własnego komina. Pomyślałeś o wszystkim? Można zatem rozpocząć pracę...

* Czas trwania zależy od modelu pieca

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Przygotowanie

Krok po kroku 1 - Przygotowanie

W tej części przedstawimy na przykładzie, jak samodzielnie złożyć zestaw montażowy kominka. Niektóre modele pieców i kominków mają indywidualny sposób montażu. Proszę zawsze zwracać uwagę na instrukcję znajdującą się przy zakupionym kominku. Przed rozpoczęciem montażu konieczna jest konsultacja z kominiarzem.

Wskazówka: Przy ścianach i sufitach z materiałów palnych lub statycznie wrażliwych przed montażem pieca konieczna jest instalacja zestawu przeciwpożarowego.

Wkład kominkowy i obudowa kominka

Krok po kroku 2 - Wkład kominkowy i obudowa kominka

Wkład kominkowy montowany jest poprzez wkręcenie nóżek stelaża kluczem SW 12 (z reguły dostępnym w zestawie kominkowym) na odpowiednią wysokość. Poza tym ważna jest odległość od ściany i ustawienie w odpowiednim miejscu.

Montaż obudowy

Krok po kroku 3 - Montaż obudowy

Proszę zacząć od montażu obudowy i gotowych elementów. Należy najpierw „na sucho” ułożyć elementy od dołu do góry aż do dolnego kantu drzwiczek kominka. Proszę układać kamienie, tak aby drzwiczki były na środku kominka. Bardzo ważne jest poziome położenie obudowy i odległość między kamieniami.  

Klejenie kamieni przy użyciu kleju do płytek

Krok po kroku 4 - Ułożenie wełny mineralnej

Wełnę mineralną należy lekko docisnąć do ściany. Ważne jest aby między płytami wełny nie było szczelin.

Montaż

Krok po kroku 5 - Montaż

Do montażu budowlanego zestawu kominkowego, np. przy układaniu gzymsu lub górnych części obudowy kominka potrzebna będzie druga osoba. Po montażu części górnej kominka należy przykleić płytę wierzchnią i założyć kratkę wentylacyjną.

Klejenie tapety z włókna szklanego

Krok po kroku 6 - Klejenie tapety z włókna szklanego

Proszę w celu uniknięcia rys nakleić na cokół kominka załączoną tapetę z włókna szklanego za pomocą kleju do płytek. 

Fugi akrylowa

Krok po kroku 7 - Fugi akrylowe

Do załugowania elementów obudowy kominka polecamy użycie akrylu zamiast silikonu. Akryl ma tą zaletę, że można po nim od razu malować. Po wyschnięciu należy wygładzić powierzchnię. Ponieważ powierzchnia kominka w zestawie budowlanym jest naturalna i nieprzekształcona, musi zostać ona ozdobiona. Jest wiele możliwości uatrakcyjnienia kominka, gdyż na podkładzie mineralnym można użyć każdego tynku i każdej farby.

Mocowanie płyt gzymsowych i dekoracyjnych

Krok po kroku 8 - Mocowanie płyt gzymsowych i dekoracyjnych

Końcowym etapem jest przyklejanie płyt gzymsowych i dekoracyjnych na obudowie kominka. Po zakończeniu prac należy umieścić w kominku wykończenie szamotowe, popielnik i ruszt. Dlaczego okładzina szamotowa na końcu? Ponieważ podczas montażu kamienia można lekko dociskać wkład kominkowy. Z wykończeniem szamotowym byłoby to niemożliwe.

Do góry