Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Montaż grzejnika

Heizkörper montieren

Rzadko dochodzi do wymiany grzejników. Dlatego też ważne jest przygotowanie dokładnego planu przed pracami remontowymi. Jaką wielkość musi mieć nowy grzejnik? Jaki model będzie pasował do pomieszczenia? Na co zwrócić uwagę w kwestii samego ogrzewania? Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

1. Rodzaje grzejników 2. Wymiary grzejników
3. Zalecana temperatura w pomieszczeniu 4. Regulator czasowy temperatury grzejnika
5. Efektywne ogrzewanie i oszczędzenie energii 6. Prawidłowe wietrzenie
7. Renowacja grzejników: lakierowanie
Rodzaje grzejników

1. Rodzaje grzejników

Mimo iż coraz częściej wybierane jest ogrzewanie podłogowe i powierzchniowe, najczęściej preferowany typ ogrzewania to ogrzewanie radiatorowe. To nowoczesne ogrzewanie powierzchniowe jest nie tylko efektywne, ale i, w porównaniu do starych typów ogrzewania, zajmuje dodatkowo mało miejsca. Miłośnicy dobrego designu znajdą na rynku modele w wielu różnych kolorach i formach. Szczególnie praktyczne są grzejniki łazienkowe, które jednocześnie służą jako wieszak na ręczniki.

Wymiary grzejników

2. Wymiary grzejników

Jakie wymiary powinien mieć grzejnik? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Sama wielkość pomieszczenia nie wystarczy aby to obliczyć. Z jednej strony właściwy wymiar grzejnika należy dostosować do instalacji grzewczej, z drugiej strony decydująca jest moc danego modelu. Również dostępna izolacja powinna być wzięta pod uwagę. Trik z oknem: grzejniki najczęściej montowane są pod oknem. Dzięki temu zimne powietrze z zewnątrz łączy się z powietrzem ciepłym, unosi się i cyrkuluje przez pomieszczenie.    

Zalecana temperatura w pomieszczeniu

3. Zalecana temperatura w pomieszczeniu

Temperatura w sypialni nie musi być tak wysoka jak w pracowni, a temperatura w pokoju dziennym jak w łazience. Zalecane temperatury dla poszczególnych pomieszczeń kształtują się następująco: w WC wystarczy 16 °C, w sypialni 17 °C a w kuchni 18 °C. Wyższe powinny być natomiast temperatury w pracowni i pokoju dziennym ok. 20 °C, a w łazience 23 °C. 

Potrzebny będzie fachowiec? OBI chętnie poleci certyfikowanych specjalistów. 

Regulator czasowy temperatury grzejnika

4. Regulator czasowy temperatury grzejnika

Proszę używać regulatora czasowego np. Rondostat Comfort+ HR30 w celu ustawiania programów czasowych ogrzewania. Nieważne czy chcemy zaczynać dzień w nagrzanej łazience czy obniżyć temperaturę przed opuszczeniem domu - z regulatorem można zaoszczędzić na energii i kosztach ogrzewania. Regulator Rondostat Comfort+ HR30 pasuje do wszystkich powszechnie stosowanych zaworów firm Danfoss, MNG, Heimeier i Honeywell. Na naszym filmie zobaczysz jak łatwo zamontować i zaprogramować regulator Rondostat Comfort+ HR30.

Efektywne ogrzewanie i oszczędzanie energii

5. Efektywne ogrzewanie i oszczędzenie energii

Dzięki prawidłowemu ogrzewaniu można w ciągu roku oszczędzić pieniądze: zmniejszenie temperatury w pomieszczeniach o 1°C pozwoli w ciągu roku oszczędzić ok. 50 euro. W zimie należy zrezygnować z uchylania okien, a zamiast tego co jakiś czas dobrze przewietrzyć pomieszczenie przez 5-10 minut. Podczas dłuższej nieobecności w domu, temperatura grzejników powinna być zmniejszona do 12-15 °C

Prawidłowe wietrzenie

6. Prawidłowe wietrzenie

W zimie należy całkowicie zrezygnować z uchylania okien. Lepiej wyłączyć ogrzewanie i pięć do dziesięciu minut dobrze przewietrzyć pomieszczenie. Najlepiej zrobić przeciąg. To wystarczy, by wymienić powietrze w pomieszczeniu, a dzięki temu nie dojdzie do ochłodzenia ścian.

Renowacja: lakierowanie grzejników

7. Renowacja grzejników: lakierowanie

Złuszczył się lakier w starym grzejniku żeberkowym?  Należy zacząć od przygotowania grzejnika do malowania: proszę zeszlifować miejsca gdzie łuszczy się farba i pojawiła się rdza, a następnie gruntowanie umyć cały grzejnik. Zaleca się pomalowanie miejsc gdzie pojawiła się rdza specjalną farbą antykorozyjną. Do malowania grzejników żeberkowych najlepszy będzie pędzel kaloryferowy. Na końcu można raz lub dwa razy pomalować grzejnik lakierem do grzejników. 

Do góry