Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Montaż aluminiowego komina zewnętrznego w 6 krokach

Heimwerker schraubt Außenkamin fest.

Niski koszt, szybki montaż: to dwie duże zalety albuminowych kominów zewnętrznych. Poza tym rury są nierdzewne i odpowiednie do pieców osiągających niskie temperatury i emitujących mało agresywne gazy. Jeśli planujecie montaż drugiego komina do pieca kominkowego, wtedy aluminiowy komin to bardzo dobry wybór. Kominy zewnętrzne są zwykle sprzedawane w kompletnych zestawach co przy podstawowych umiejętnościach majsterkowicza umożliwia szybki i tani samodzielny montaż. Przed montażem komina warto pamiętać o kliku ważnych punktach: wielkość komina odpowiednia do jego funkcji, odpowiednie miejsce komina w domu i jego montaż należy skonsultować z kominiarzem – kominiarz musi też dokonać odbioru komina przed jego uruchomieniem.

1 - Krok po kroku 2 - Lista materiałów
3 - Lista narzędzi
Majsterkowicz wierci otwór koronką wiertniczą.

Krok po kroku 1 - wprowadzenie rury piecowej w ścianę

Po zatwierdzeniu komina przez kominiarza, potrzebna będzie pomoc kolejnego fachowca. Aby komin mógł być użytkowany konieczne jest przeprowadzenie rury kominowej przez otwór w ścianie domu. Można oczywiście wywiercić otwór samodzielnie za pomocą koronki wiertniczej lub wiertarki udarowej – Twój market OBI nie tylko wypożycza sprzęt, ale oferuje również kontakt z fachowcem, który zajmie się wierceniem.

Majsterkowicz przykręca wspornik ściany.

Krok po kroku 2 - przymocowanie do ściany zewnętrznej

Różne zestawy do budowy komina różnią się od siebie, dlatego zawsze należy się zapoznać z instrukcją montażu od producenta. Przed montażem trzeba narysować na ścianie nośnej pozycje ramion wspornika i zamocować wsporniki na ścianie. W zależności od stanu budowlanego trzeba użyć kołków do betonu. Użyj poziomicy w celu precyzyjnego umiejscowienia wsporników, w przeciwnym razie prawidłowy montaż komina nie będzie możliwy. Odstęp pomiędzy umocnieniami nie powinien być większy niż 4 m.
Jeden ze wsporników powinien znajdować się bezpośrednio nad przyłączem pieca, w miejscu pierścienia zaciskowego.

Fundament – mocowanie ramion wsporników na betonowym fundamencie.

Krok po kroku 3 - fundament komina

Komin musi stać na mrozoodpornym, stabilnym fundamencie.

Dlatego najpierw trzeba wylać betonowy fundament – o wymiarach minimum: 60 cm szer. X 60 cm dł. x 60 cm głębokości. Na równym fundamencie betonowym mocujemy ramiona wspornika, a na tym króciec do odprowadzania skroplin. Odpływ należy podłączyć do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, w ten sposób skropliny będą odprowadzane podczas spalania oleju i innych paliw. Na tym etapie znowu ważne jest proste ustawienie komina oraz min. 5 cm odstępu od ściany domu. Instrukcja montażu dołączona do produktu zawiera dalsze informacje.

Montaż komina.

Krok po kroku 4 - połączenie z piecem

Kolej na montaż i przykręcenie komina krok po kroku: po przykręceniu króćca odpływu skroplin czas na otwór technologiczny komina z pierścieniem wzmacniającym. Dzięki otworowi technologicznemu komin może być później kontrolowany i czyszczony. Podobnie działamy w przypadku przyłącza paleniska. Tę część należy połączyć za pomocą wywierconego wcześniej otworu z rurą komina i przełożyć przez ścianę domu, gdzie zostanie przyłączony np. piec kominkowy. Otwór należy następnie otynkować. 

Komin wzmacniamy pierścieniami zaciskowymi.

Krok po kroku 5 - pozostałe części komina

Następny krok to mocowanie części komina za pomocą pierścieni zaciskowych. Należy ciągle kontrolować, czy komin jest prosto ustawiony. Komin powinien kończyć się na wysokości około 40 cm nad dachem – warto w tej kwestii zasięgnąć rady kominiarza. Komin jest zakończony wylotem, który można dodatkowo wyposażyć w osłonę przeciwdeszczową. Istotne jest zachowanie prawidłowych odstępów, tak aby odprowadzanie gazów przebiegało prawidłowo. Jeżeli komin wymaga skrócenia, najlepiej nadaje się do tego szlifierka kątowa, zwana też Flex. Odpowiednia będzie też piła do metalu. Ważne, aby nie odkształcić piłowanego materiału. 

Kominiarz dokonuje odbioru komina.

Krok po kroku 6 - prace na dachu

Najlepiej jeśli rurę komina da się wyprowadzić przy dachu.
Przy występie dachu może być konieczne wykonanie otworu w dachu. Warto poradzić się dekarza, aby uniknąć nieszczelności w dachu. Tutaj również należy uważać na zachowanie odstępu od materiałów łatwopalnych. Wytyczne znajdują się w instrukcji montażu. Zanim uroczyście zasiądziesz przed kominkiem czeka Cię jeszcze odbiór komina przez kominiarza.

Do góry