Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Jaką klimatyzację wybrać do domu?

Klimatechnik

Na powietrze każdego pomieszczenia wpływają przede wszystkim temperatura pokojowa, wilgotność powietrza, a także opary farb, pokryć podłogowych i urządzeń elektronicznych. Temperaturę i wilgotność powietrzna łatwo zmieniać. Kilkakrotne wietrzenie pomieszczenia zapewnia świeże powietrze oraz zapobiega pojawianiu się pleśni. Dla ludzkiego organizmu idealna jest temperatura od 18 do 21 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność 50 do 60 procent. Takie warunki sprawiają, że czujemy się dobrze i jesteśmy wydajni. Jeśli jednak temperatura na zewnątrz bardzo wzrasta, samo wietrzenie nie wystarczy. W takim przypadku ochłodzić mogą jedynie wentylatory lub klimatyzatory. Gdzie opłaca się je umieszczać i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? W niniejszym poradniku odpowiadamy na te pytania.

1. Przenośne klimatyzatory 2. Prosty pomocnik
3. Nawilżacz powietrza i pochłaniacz wilgoci 4. Mit 1: pożeracz prądu
5. Mit 2: twórca hałasu
Allround-Genies Klimageräte

1. Przenośne klimatyzatory

Trudny wybór: przenośny klimatyzator z funkcją pochłaniania wilgoci, klimatyzator typu split czy też urządzenie wielofunkcyjne, które posiada funkcję ogrzewania oraz filtrowania zanieczyszczeń powietrza. Asortyment klimatyzatorów jest naprawdę bogaty. W zależności od rodzaju urządzenia możesz wybierać nie tylko temperaturę, jaką chcesz osiągnąć pomieszczeniu (urządzenie ochładza lub ociepla powietrze), ale też ustawić określony poziom wilgotności. Przy temperaturze 25 stopni oraz wilgotności na poziomie 40 procent człowiek czuje się przyjemniej i lepiej niż przy wilgotności 60 procent w tej samej temperaturze. Ważna zasada: temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 6 stopni w stosunku do temperatury panującej na zewnątrz. Uważaj więc z chłodzeniem pomieszczeń!

Rada

Osoby które pracują w domu lub małe przedsiębiorstwa często unikają kosztów związanych z zainstalowaniem pełnej klimatyzacji. Idealną alternatywą dla szybko nagrzewających się pomieszczeń (również roboczych), takich jak na przykład piekarnie czy sale komputerowe, są przenośne klimatyzatory.

Einfache Helfer

2. Prosty pomocnik

Najłatwiejszym pomocnikiem w czasie letnich upałów jest wentylator. Co prawda nie obniży on temperatury występującej w pomieszczeniu, ale przyjemnie ochłodzi Cię swoim powiewem. Bądź jednak ostrożny jeśli chodzi o ustawienie wentylatora. Unosi on bowiem kurz i pyłki oraz miesza je z powietrzem. Jeśli jesteś uczulony na kurz, pomyśl lepiej o zakupie przenośnego klimatyzatora. Zaletą wentylatorów jest jednak to, że można je bez najmniejszego problemu przenosić, a koszty ich zakupu są dużo niższe. Wentylatory stojące i stołowe często posiadają  możliwość regulacji prędkości nawiewu. 

Luftbefeuchter und Entfeuchter

3. Nawilżacz powietrza i pochłaniacz wilgoci

W piwnicy jest wilgotno, w mocno ogrzewanym pokoju dziennym powietrze jest suche, a jego wilgotność szybko spada. Pomocą na wilgoć, pleśń i zapach stęchlizny są pochłaniacze wilgoci. Natomiast suche powietrze możesz nawilżyć dzięki nawilżaczowi powietrza. 

4. Mit 1: pożeracz prądu

Pomiędzy różnymi urządzeniami klimatyzacyjnymi występują spore różnice, głównie w ilości pobieranego prądu i mocy. Przed zakupem upewnij się czy moc urządzenia jest wystarczająca i dopasowana do wielkości pomieszczenia. Jeśli tak jest, za ochłodzenie pomieszczenia w słoneczny dzień zapłacisz naprawdę niedużo. 

5. Mit 2: twórca hałasu

Osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju szmery i odgłosy narzekają na zbyt duży hałas emitowany przez klimatyzator. I tutaj pojawia się pytanie: dlaczego nie postawić na klimatyzator typu split? Takie klimatyzatory są podzielone na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną, połączonych za pomocą węża. Potencjalnie hałasujący kompresor znajduje się w części zewnętrznej, przez co takie urządzenia są cichsze. 

Do góry