Całościowa kontrola samochodu

Auto Rundum-Check

Samochód to praktyczna rzecz, ale jej posiadanie oznacza także obowiązki. Dlatego powinieneś regularnie kontrolować samochód. Czy jest dość powietrza w oponach? Czy wycieraczki działają bezproblemowo? Rzeczy, które nie wymagają dużo czasu, mogą potem uratować życie i oszczędzić pieniądze. Dlatego ten, kto czasem przeprowadzi całościową kontrolę samochodu, jest bezpieczniejszy na drodze. W kolejnej części pokażemy Ci, na co należy zwrócić uwagę. 

1. Pewny start 2. Szczegóły tkwią w lakierze
3. Dzieci i czworonogi na pokładzie 4. Jazda ekologiczna
5. Konserwacja opon 6. Wspomaganie rozruchu
7. Naprawa uszkodzeń lakieru
Startklar

1. Pewny start

Przynajmniej przed dłuższymi podróżami powinieneś dokładnie skontrolować samochód. Sprawdź poziom oleju, płyn w spryskiwaczu, zamocowania kół i wymagane akcesoria, takie jak trójkąt ostrzegawczy i zestaw pierwszej pomocy (gaśnica). Przed rozpoczęciem jazdy powinieneś sprawdzić przednie i tylne światła, nie zapomnij też o światłach cofania i światłach awaryjnych.

Alles im Lack

2. Szczegóły tkwią w lakierze

Małe zadrapania i wgniecenia szybko powstają w codziennym ruchu ulicznym. Są one nie tylko denerwujące, ale często także powodują w przyszłości ślady rdzy. Przeprowadzenie samemu takich napraw lakieru oszczędza czas i pieniądze. Łatwe do zastosowania są lakiery w spreju, dzięki którym można łatwo dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc.

Kinder und Vierbeiner an Board

3. Dzieci i czworonogi na pokładzie

Dla dziecięcych fotelików samochodowych zasadniczo obowiązuje zasada: zawsze zwracaj uwagę na poprawne zapinanie pasów. Tylne siedzenie jest odpowiednim miejscem dla dziecięcych fotelików samochodowych, ponieważ dzieci są dodatkowo chronione przez przednie siedzenia. Psy należy przewozić w samochodzie zawsze przypięte przy pomocy pasa bezpieczeństwa dla psów, a koty w specjalnych, zamykanych kontenerach transportowych.

Ökologisch fahren

4. Jazda ekologiczna

Paliwo jest coraz droższe i również środowisko naturalne będzie Ci wdzięczne, jeśli będziesz jeździć oszczędniej. Dla mniejszego zużycia paliwa powinieneś najpierw pozbyć się niepotrzebnego obciążenia z bagażnika (skrzynki z napojami itp.). Podczas krótszych tras po mieście zaleca się wcześniej przejść na wyższy bieg.

Wskazówka:
Prędkość 100 zamiast 120 km/h podczas dłuższych podróży na autostradzie przyczyni się do zaoszczędzenia 2 litrów na 100 kilometrów.
Reifenwartung

5. Konserwacja opon

Ciśnienie w oponach zależy od typu pojazdu, prędkości i obciążenia. Szczególnie przed dłuższymi trasami należy sprawdzić ciśnienie w zimnych oponach – prawidłowa wartość znajduje się w instrukcji obsługi lub w samochodzie (np. na klapce wlewu paliwa); nie zapomnij o kole rezerwowym.

Starthilfe

6. Wspomaganie rozruchu

Pewnie każdy już raz zapomniał wyłączyć światła postojowe lub radio w samochodzie. A to, co następuje po takim wydarzeniu, to nieprzyjemności i bieganina. Do naładowania i szybkiego rozruchu Twojego samochodu potrzebujesz całościowego urządzenia wspomagającego rozruch jako szybkie i proste rozwiązanie. W ten sposób akumulator naładuje się dzięki 12-woltowej skrzynce lub zapalniczce i w ciągu 30 minut znów będzie zaopatrzony w potrzebną energię. 

7. Naprawa uszkodzeń lakieru

W jaki sposób możesz sam naprawić małe uszkodzenia, przeczytasz w naszej instrukcji.
 1. Najpierw usuń rdzę z uszkodzonego miejsca papierem ściernym. W przypadku rdzy, którą ciężko usunąć, użyj specjalnego odrdzewiacza.
 2. Wygruntuj czystą blachę za pomocą środka do ochrony antykorozyjnej, a potem nanieś na to masę szpachlową lub szpachlę natryskową.
 3. Po wyschnięciu wypoleruj na mokrej powierzchni.
 4. Następnie miejsca wokół uszkodzenia zakryj papierem i spryskaj specjalnym kitem.
 5. Teraz możesz to miejsce delikatnie wypolerować wodnym papierem ściernym (ziarnistość papieru: 800-1000).
 6. Przygotuj tekturkę z wyciętym otworem o wielkości miejsca uszkodzenia.
 7. Trzymaj ją w odległości 5 cm od miejsca uszkodzenia i spryskaj w odległości 30 cm lakierem do samochodów (idealna temperatura na zewnątrz to 20 stopni).
 8. W przypadku małych napraw lakieru spryskuj ruchem kolistym, a w przypadku dużych powierzchni metodą kilku cienkich warstw ruchem krzyżowym.
 9. W przypadku lakierowania metalikiem po wyschnięciu połóż jeszcze warstwę bezbarwnego lakieru do lakierowania 2-warstwowego.
 10. Po wyschnięciu możesz jeszcze wypolerować brzegi – i gotowe!

 • Zamów i odbierz
 • Sprawdź dostępność w markecie
 • Szeroki wybór produktów
Do góry