Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek).
Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.
Typowe dla ogrodu wiejskiego jest jego bogactwo i różnorodność. Rośnie w nim wiele odmian kwiatów, pachnących róż, ale też precyzyjnie przyciętych cisów i żywopłotów. Nieważne, czy taki ogród posiada dużą czy małą powierzchnię, ponieważ poprzez zróżnicowanie roślinności wydaje się bardzo przestrzenny. W tradycji angielskiej rabatki z bylinami, pachnące róże i kolorowe kwiaty przyczyniają się do stworzenia harmonijnego obrazu. Dzięki odpowiednio przyciętym żywopłotom i drzewom możesz podzielić ogród na kilka obszarów - na przykład ogród czerwony, ogród niebiesko - biały czy też ogród warzywny.
W wiejskim ogrodzie nie może zabraknąć bylin i róż. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy pomiędzy różne odmiany bylin posadzi się inne krzewy czy też pomiędzy róże zasieje się kolorowe kwiaty - dozwolone jest wszystko to, co Ci się podoba. Równie kolorowo powinno być w wiejskim ogrodzie warzywnym.
Abyś bez problemu mógł dotrzeć do roślin umieszczonych na grządkach czy rabatkach, przyda się wyłożenie ścieżek płytami ogrodowymi.
W tradycyjnym ogrodzie wiejskim spotkać można kocimiętki, bodziszek, szałwię i różne odmiany róż. Na pergolach pną się zazwyczaj clematisy, róże i winorośle, które tworzą cień i miejsce schronienia w upalne letnie dni. Krzewy kwitnące i rośliny pnące razem z bylinami nadają wiejskiemu ogrodowi specyficznego charakteru, który dodatkowo wzbogacić można ulubionymi warzywami i ziołami.
Róż nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie, a już na pewno nie w takim, tworzonym w stylu ogrodu wiejskiego. Można spotkać wiele odmian tych roślin - w różnych kolorach i formach.
Jesli uważasz, że posadzenie róż oznacza ciągłe podlewanie i stałą pielęgnację, nie masz racji! Nowoczesne odmiany tych roślin są naprawdę wytrzymałe, odporne na choroby grzybowe, kwitną od czerwca aż do pierwszych mrozów, a ich zapach jest naprawdę niesamowity!
W takim ogrodzie najładniej prezentują się ścieżki z kamieni, które mają tą zaletę, że można je samemu ułożyć. Naturalny kamień najlepiej pasuje do ogrodu wiejskiego, jednak odpowiedni będzie też żwir, cegły czy nawet kora. W szczelinach pomiędzy kamieniami czy kostką może rosnąć mech lub małe kwiatki.
Odpowiednio poprowadzone ścieżki nadają wiejskiemu ogrodowi odpowiedniego wyglądu i otwierają nowe możliwości jego zagospodarowania.
W upalne dni najlepiej zrelaksować się w cieniu drzew, co jest świetną odskocznią od codzienności. Jeśli gałęzie drzewek są odpowiednio grube, możesz nawet postarać się o powieszenie hamaka. Donice z kwiatami czy innymi roślinami nadają ogrodowi prywatności i indywidualnego charakteru, a miękkie poduszki położone na fotelach zachęcają do relaksu.
Jeśli meble ustawisz na specjalnych płytach ogrodowych, nadasz swojemu ogrodowi ciekawego designu. Dodatkowo krzesła i stoły nie będą się chwiały.
Biorąc pod uwagę gęsto obsadzone rabatki i bujną kompozycję ogrodu, nie każdy wie od czego powinien zacząć zakładanie wiejskiego ogrodu. Piękno takiego ogrodu tkwi w jednej zasadzie: dozwolone jest to, co Ci się podoba!
Nawet najmniejsze akcesoria nadadzą twojemu ogrodowi szczególnego nastroju. Mogą to być na przykład donice z pachnącymi różami, donica z terakoty z kolorowymi kwiatami lub też ciekawe krzesło żelazne z wymyślnym oparciem.
Jeśli żelazne meble ogrodowe zostały poddane anodowaniu, mogą stać na powietrzu nawet przez cały rok.
Warzywa nie muszą rosnąć tylko w ogródku warzywnym - pędy fasoli mogą piąć się na specjalnych kratkach. W ogrodzie wiejskim znajdzie się też miejsce na kaczeńce, nagietki i inne kwiaty o różnorodnych kolorach. Wysiewa się je dosłownie kilka minut, następnie trzeba je podlewać, odczekać jakiś czas i możesz cieszyć się pięknym efektem!
Kwiaty nagietka są jadalne i wzbogacą każdą wiosenną sałatkę.
Donica z terakoty, kratki z drewna wierzbowego lub też szpadel wetknięty w grządkę jako dekoracja: zadbaj o szczegóły, dzięki którym nadasz swojemu ogródkowi warzywnemu nowego wyglądu.
Bardzo atrakcyjnie wyglądają ścieżki ogrodowe z cegły klinkierowej.
Każdy ogród potrzebuje "dzikiego zakątka", a w szczególności ogród wiejski. Zamiast traktowania powierzchni położonej za domkiem ogrodowym jako magazynu dla starych desek lub kompostu, posadź tam byliny i tchnij życie w te zapomniane kąty ogrodu.
Ostróżka i rodgersja kwitną dość długo i nie potrzebują szczególnej pielęgnacji.
Mały drewniany podest można wybudować samemu w ciągu jednego weekendu. Nad stawem czy oczkiem wodnym, pod drzewami czy też jako przedłużenie tarasu - postaw na nim stół i cztery krzesła, a zyskasz możliwość zjedzenia śniadania w promieniach porannego słońca.
Drewno ryflowane zapewni dobre odprowadzenie wilgoci.
Rząd przyciętych na okrągło drzewek nada ogrodowi wyglądu jak z obrazka, a dodatkowo zapewni przyjemne schronienie przed słońcem, szczególnie w upalne dni. Dodatkowo dzięki żywopłotom ukryjesz niezbyt ładne budynki znajdujące się w sąsiedztwie.
Najładniejszy kulisty kształt można uformować z klonu, akacji lub surmii.
Możesz zarezerwować wiele z produktów dostępnych na stronie, w najbliższym markecie i odebrać je w dogodnym dla siebie terminie
Zarezerwowane produkty będą przygotowane do odbioru już tego samego dnia. Możesz odebrać je wtedy, lub o dowolnej porze innego dnia, w ciągu 4 dni roboczych od złożenia zamówienia.
Płatność za zamówienie odbywa się w markecie, przy odbiorze produktów.
Jesteś zainteresowany konkretnym produtem, ale zależy Ci na tym, żeby najpierw obejrzeć go w markecie?
Na obi.pl sprawdzisz czy produkty, których szukasz, są dostępne w Twoim markecie.
W przypadku ich braku sprawdź też dostępność w marketach w okolicy.
Przeglądaj i wybieraj – na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród naszych 50,000 produktów.
Pamiętaj, że po dokonaniu zmiany marketu, dane w koszyku, na liście zakupów i lub w porównanie produktów nie zostaną przeniesione.