Wiejski ogród

Landhausgarten

Typowe dla ogrodu wiejskiego jest jego bogactwo i różnorodność. Rośnie w nim wiele odmian kwiatów, pachnących róż, ale też precyzyjnie przyciętych cisów i żywopłotów. Nieważne, czy taki ogród posiada dużą czy małą powierzchnię, ponieważ poprzez zróżnicowanie roślinności wydaje się bardzo przestrzenny. W tradycji angielskiej rabatki z bylinami, pachnące róże i kolorowe kwiaty przyczyniają się do stworzenia harmonijnego obrazu. Dzięki odpowiednio przyciętym żywopłotom i drzewom możesz podzielić ogród na kilka obszarów - na przykład ogród czerwony, ogród niebiesko - biały czy też ogród warzywny. 

1. Rośliny w wiejskim ogrodzie 2. Byliny i krzewy kwitnące
3. Róże w ogrodzie 4. Ścieżki w wiejskim ogrodzie
5. Romantyczne miejsce odpoczynku 6. Każdy początek jest... łatwy!
7. Wysiew kwiatów i roślin 8. Dekoracje i akcesoria
9. Tchnij życie w zakamarki ogrodu 10. Stworzenie małego miejsca do siedzenia
Pflanzen im Landhausgarten

1. Rośliny w wiejskim ogrodzie

W wiejskim ogrodzie nie może zabraknąć bylin i róż. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy pomiędzy różne odmiany bylin posadzi się inne krzewy czy też pomiędzy róże zasieje się kolorowe kwiaty - dozwolone jest wszystko to, co Ci się podoba. Równie kolorowo powinno być w wiejskim ogrodzie warzywnym. 

Wskazówka

Abyś bez problemu mógł dotrzeć do roślin umieszczonych na grządkach czy rabatkach, przyda się wyłożenie ścieżek płytami ogrodowymi. 

Stauden und Blütensträucher

2. Byliny i krzewy kwitnące

W tradycyjnym ogrodzie wiejskim spotkać można kocimiętki, bodziszek, szałwię i różne odmiany róż. Na pergolach pną się zazwyczaj clematisy, róże i winorośle, które tworzą cień i miejsce schronienia w upalne letnie dni. Krzewy kwitnące i rośliny pnące razem z bylinami nadają wiejskiemu ogrodowi specyficznego charakteru, który dodatkowo wzbogacić można ulubionymi warzywami i ziołami. 

Eine Rose ist eine Rose ist eine Rose

3. Róże w ogrodzie

Róż nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie, a już na pewno nie w takim, tworzonym w stylu ogrodu wiejskiego. Można spotkać wiele odmian tych roślin - w różnych kolorach i formach.

Jesli uważasz, że posadzenie róż oznacza ciągłe podlewanie i stałą pielęgnację, nie masz racji! Nowoczesne odmiany tych roślin są naprawdę wytrzymałe, odporne na choroby grzybowe, kwitną od czerwca aż do pierwszych mrozów, a ich zapach jest naprawdę niesamowity!

Wskazówka Nowoczesne odmiany róż kwitną przez naprawdę długi czas, zazwyczaj od czerwca aż do października.
Wege im Landhausgarten

4. Ścieżki w wiejskim ogrodzie

W takim ogrodzie najładniej prezentują się ścieżki z kamieni, które mają tą zaletę, że można je samemu ułożyć. Naturalny kamień najlepiej pasuje do ogrodu wiejskiego, jednak odpowiedni będzie też żwir, cegły czy nawet kora. W szczelinach pomiędzy kamieniami czy kostką może rosnąć mech lub małe kwiatki. 

Odpowiednio poprowadzone ścieżki nadają wiejskiemu ogrodowi odpowiedniego wyglądu i otwierają nowe możliwości jego zagospodarowania. 

Romantischer Sitzplatz

5. Romantyczne miejsce odpoczynku

W upalne dni najlepiej zrelaksować się w cieniu drzew, co jest świetną odskocznią od codzienności. Jeśli gałęzie drzewek są odpowiednio grube, możesz nawet postarać się o powieszenie hamaka. Donice z kwiatami czy innymi roślinami nadają ogrodowi prywatności i indywidualnego charakteru, a miękkie poduszki położone na fotelach zachęcają do relaksu. 

Wskazówka

Jeśli meble ustawisz na specjalnych płytach ogrodowych, nadasz swojemu ogrodowi ciekawego designu. Dodatkowo krzesła i stoły nie będą się chwiały. 

Aller Anfang ist... leicht!

6. Każdy początek jest... łatwy!

Biorąc pod uwagę gęsto obsadzone rabatki i bujną kompozycję ogrodu, nie każdy wie od czego powinien zacząć zakładanie wiejskiego ogrodu. Piękno takiego ogrodu tkwi w jednej zasadzie: dozwolone jest to, co Ci się podoba!

Nawet najmniejsze akcesoria nadadzą twojemu ogrodowi szczególnego nastroju. Mogą to być na przykład donice z pachnącymi różami, donica z terakoty z kolorowymi kwiatami lub też ciekawe krzesło żelazne z wymyślnym oparciem. 

Wskazówka

Jeśli żelazne meble ogrodowe zostały poddane anodowaniu, mogą stać na powietrzu nawet przez cały rok. 

Eine Handvoll Sommerblumensamen

7. Wysiew kwiatów i roślin

Warzywa nie muszą rosnąć tylko w ogródku warzywnym - pędy fasoli mogą piąć się na specjalnych kratkach. W ogrodzie wiejskim znajdzie się też miejsce na kaczeńce, nagietki i inne kwiaty o różnorodnych kolorach. Wysiewa się je dosłownie kilka minut, następnie trzeba je podlewać, odczekać jakiś czas i możesz cieszyć się pięknym efektem!

Wskazówka

Kwiaty nagietka są jadalne i wzbogacą każdą wiosenną sałatkę.

Deko und Accessoires

8. Dekoracje i akcesoria

Donica z terakoty, kratki z drewna wierzbowego lub też szpadel wetknięty w grządkę jako dekoracja: zadbaj o szczegóły, dzięki którym nadasz swojemu ogródkowi warzywnemu nowego wyglądu.

Wskazówka

Bardzo atrakcyjnie wyglądają ścieżki ogrodowe z cegły klinkierowej. 

Schattige Ecken mit Leben füllen

9. Tchnij życie w zakamarki ogrodu

Każdy ogród potrzebuje "dzikiego zakątka", a w szczególności ogród wiejski. Zamiast traktowania powierzchni położonej za domkiem ogrodowym jako magazynu dla starych desek lub kompostu, posadź tam byliny i tchnij życie w te zapomniane kąty ogrodu. 

Wskazówka

Ostróżka  i rodgersja kwitną dość długo i nie potrzebują szczególnej pielęgnacji. 

Kleine Sitzplätze schaffen

10. Stworzenie małego miejsca do siedzenia

Mały drewniany podest można wybudować samemu w ciągu jednego weekendu. Nad stawem czy oczkiem wodnym, pod drzewami czy też jako przedłużenie tarasu - postaw na nim stół i cztery krzesła, a zyskasz możliwość zjedzenia śniadania w promieniach porannego słońca.

Wskazówka

Drewno ryflowane zapewni dobre odprowadzenie wilgoci.

„Hecken“ mit Durchblick

11. Żywopłoty

Rząd przyciętych na okrągło drzewek nada ogrodowi wyglądu jak z obrazka, a dodatkowo zapewni przyjemne schronienie przed słońcem, szczególnie w upalne dni. Dodatkowo dzięki żywopłotom ukryjesz niezbyt ładne budynki znajdujące się w sąsiedztwie.

Wskazówka

Najładniejszy kulisty kształt można uformować z klonu, akacji lub surmii. 

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry