Oświetlenie ogrodowe

Gartenbeleuchtung

Codzienny rytm dnia każdego z nas określa kiedy mamy możliwość wypoczynku w ogrodzie. Większość z nas pracuje w ciągu dnia i tylko wieczorami albo w weekendy może zrelaksować się w ogrodzie, nacieszyć się zielenią lub zorganizować imprezę. Może by więc tak oszukać trochę naturę i nieco wydłużyć dzień? Podczas romantycznej kolacji dobrze widzieć, co znajduje się na talerzach, jednak nie oznacza to, że należy założyć w ogrodzie bardzo jasne reflektory. Założenie oświetlenia ogrodowego należy dobrze przemyśleć i wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów.

Wskazówka OBI: doprowadzenie prądu do ogrodu to praca dla profesjonalistów! Kable powinny być schowane na odpowiednią głębokość, tak aby nie dopuścić do ich uszkodzenia podczas wykopów i innych prac. Wszystkie urządzenia elektryczne, których potrzebujesz w ogrodzie, powinny posiadać znak jakości GS oraz być wyposażone w wyłącznik różnicowoprądowy (RCD).

1. Reflektory 2. Latarenki
3. Świece i lampiony 4. Pochodnie
5. Światło w oczku wodnym
Spotstrahler

1. Reflektory

Reflektory halogenowe lub reflektory LED zadbają o odpowiedni nastrój ogrodu wieczorem i w nocy. Oświetlenie ścieżki lampami czy reflektorami, które ustawić można pomiędzy krzewami i drzewkami, rozświetli gałęzie i liście fascynującymi barwami.

Zalety:

 • - zapewniają bezpieczeństwo
 • - lampy LED zużywają bardzo niewiele prądu
 • - mogą być montowane w pobliżu roślin, rzeźb i innych części ogrodu

Wskazówka

Lampy LED dostępne są również w barwie ciepłej bieli, która nie jest tak silna jak zimna biel.

Laternen

2. Latarenki

Abyś mógł bezpiecznie poruszać się po ogrodzie również wieczorem i w nocy, polecamy zainwestować w oświetlenie ścieżek i miejsca, gdzie spędzasz czas wolny - na przykład altanki. Oświetlenie może być wyposażone w czujniki ruchu lub włączać się na określony czas. Odpowiednie będą też lampy solarne, jednak będą one świecić przez całą noc (lub do wyczerpania), ale tylko wtedy, kiedy w ciągu dnia wystarczająco się naładują.

Zalety:

 • - zapewniają bezpieczeństwo
 • - różnorodność modeli - od nowoczesnych do tradycyjnych
 • - można je ustawiać w grządkach czy rabatkach

Wskazówka

Białe światło przyciąga wiele insektów. Żółte lampy, które tworzą przyjemną atmosferę, będą bardziej odpowiednie.

Kerzen und Windlichter

3. Świece i lampiony

Świece i lampiony tworzą domową, ciepłą atmosferę i fascynują imponującą grą cieni. Uważaj na to, by nie pozostawiać otwartych lampionów w pobliżu liści i kwiatów, ponieważ mogą one zostać uszkodzone przez gorące powietrze i ogień. 

Zalety:

 • - zapewniają przyjemną atmosferę
 • - można je łatwo i szybko rozstawić

Wskazówka

Jako lampionów możesz użyć wielu różnych przedmiotów, które odpowiednio przystosowane stworzą niesamowity nastrój. Mogą to być doniczki, wazony, latarenki lub też duże słoiki. 

Fackeln

4. Pochodnie

Pochodnie nadadzą imprezie urządzonej w ogrodzie niesamowitego charakteru, a otwarty ogień przywoła wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to na pewno każdy z nas uczestniczył w ogniskach. O piękną atmosferę zadbają też pochodnie olejowe. Knot zanurzony jest tutaj w pojemniku wypełnionym olejem. Taka pochodnia spala się powoli, jednak płomień jest naprawdę imponujący. 

Zalety:

 • - ciepła atmosfera
 • - nostalgiczny nastrój

Wskazówka

Nie pozostawiaj w ogrodzie otwartego ognia bez nadzoru.

Licht am Gartenteich

5. Światło w oczku wodnym

Połączenie światła i wody tworzy szczególną atmosferę. Do oświetlenia oczka wodnego najlepiej nadadzą się pływające kule, które jak księżyc odbiją światło na tafli wody. Ponadto dostępne są również reflektory, które możesz ustawić  przy brzegu oczka, a nawet na jego dnie.

Zalety:

 • - tworzą romantyczny nastrój
 • - są niezwykłym elementem dekoracyjnym ogrodu
 • - umożliwiają podziwianie oczka i zwierząt w nim żyjących nawet po zachodzie słońca

Wskazówka

Przy brzegu oczka wodnego oraz na jego dnie mogą być montowane jedynie specjalnie do tego przeznaczone reflektory, które są wodoodporne. 

 • Zamów i odbierz
 • Sprawdź dostępność w markecie
 • Szeroki wybór produktów
Do góry