Jaką maszynę do trawy wybrać?

16-jaka-maszyne-do-trawy-wybrac

Koszenie trawy pozornie wydaje się łatwą czynnością. W praktyce jednak okazuje się, że wybór odpowiedniej maszyny może mieć kluczowe znaczenie dla wyglądu murawy.

1. Dopasuj wielkość kosiarki do swoich potrzeb 2. Nie tylko kosiarka tradycyjna
3. Koszenie to nie wszystko

1. Dopasuj wielkość kosiarki do swoich potrzeb

Jednym z podstawowych urządzeń do pielęgnacji trawnika jest kosiarka, która powinna być dobrana do powierzchni koszonego obszaru. Im większa przestrzeń, tym większa powinna być robocza powierzchnia kosiarki. Maszyny o szerokości 30-42 cm sprawdzą się w małych, przydomowych ogródkach. Większe przestrzenie lepiej kosić średnimi kosiarkami (42-53 cm), a duże obszary najwygodniej pielęgnować, wykorzystując urządzania o szerokości powyżej 53 cm.

2. Nie tylko kosiarka tradycyjna

Podczas wyboru odpowiedniej maszyny warto pamiętać także o tym, że skoszenie trawnika o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych wiąże się z koniecznością przejścia kilku kilometrów – dlatego na większych obszarach zdecydowanie lepiej sprawdzają się urządzenia wyposażone we własny napęd. Na dużych terenach dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie riderów albo wielofunkcyjnych traktorów ogrodowych. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem są kosiarki automatyczne, które bez nadzoru są w stanie ściąć murawę na dużych przestrzeniach.

Do przycinania krawędzi trawnika i do strzyżenia trawy na mniejszych przestrzeniach, na przykład w trudno dostępnych miejscach przy rabatach, skalniakach i przy murkach przyda się natomiast podkaszarka elektryczna albo spalinowa. Taka maszyna jest lekka i łatwo nią operować. Do wycinania wysokiej trawy oraz poszycia trawników i sadów na niewielkich powierzchniach przydaje się kosa spalinowa.

3. Koszenie to nie wszystko

Koszenie nie jest jedynym zabiegiem, który pomaga uzyskać efekt pięknego, równego trawnika. Aby pobudzić trawę do wzrostu i zapobiec filcowaniu darni, można wykorzystać także takie maszyny, jak wertykulatory i aeratory. Możesz wybierać spośród urządzeń zasilanych spalinowo albo elektrycznie. Na rynku dostępne są także urządzenia 2w1, których działanie opiera się na wymiennych roboczych wałkach.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry