Układanie i brukowanie ścieżki ogrodowej w 7 krokach

Jeśli planujesz wykonać ścieżkę, np. do altany lub wiaty garażowej, i prawidłowo ją wybrukować, to dzięki warstwie nośnej ze żwiru, tłucznia i piasku o odpowiedniej grubości także po wielu latach będzie ona równa i niezniszczona przez silne mrozy. Niezbędna grubość warstwy nośnej zależy od warunków regionalnych i klimatycznych. Im zimniej, tym warstwa nośna powinna być grubsza.

Zanim przystąpisz do pracy zapoznaj się z dostępnymi materiałami i rodzajami kostki brukowej. Ważne są nie tylko walory estetyczne. Jeśli na nawierzchnię brukową będą wjeżdżać pojazdy ciężarowe, grubość ułożonej kostki nie może być mniejsza niż określona wartość minimalna. Porad w tym zakresie udzielają pracownicy marketu OBI.

Jeśli drogi mają być wykładane materiałami ekologicznymi, dostępne są tak zwane nawierzchnie ekologiczne, przepuszczalne lub drenażowe, które z uwagi na przepuszczalność wody przeciwdziałają nasilającemu się w normalnych warunkach uszczelnieniu powierzchni.

Przed zakupem trzeba się też zastanowić nad wzorem ułożenia: Czy ma to być na przykład prosty i funkcjonalny wzór, układ w jodełkę, wiązanie wozówkowe, kreatywny i urozmaicony wzór łączony czy fantazyjny układ – oprócz koloru i struktury kostki także wzory jej ułożenia decydują o dekoracyjności powierzchni.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
Do góry