Rodzaje ogrodzeń metalowych

26-rodzaje-ogrodzen-metalowych

Ogrodzenia metalowe od lat cieszą się powodzeniem ze względu na praktyczność, trwałość i zapewnienie bezpieczeństwa wokół domu. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy do wyboru kilka rodzajów ogrodzeń ze stali i aluminium.

1. Siatka ogrodzeniowa – tanie i uniwersalne rozwiązanie 2. Panele ogrodowe – trwałość i bezpieczeństwo
3. Ogrodzenia kute – niezawodna klasyka

1. Siatka ogrodzeniowa – tanie i uniwersalne rozwiązanie

Siatka ogrodzeniowa to tradycyjny sposób na ogrodzenie. Jest tania, wygodna w transporcie i łatwa w montażu. Pleciona ze stalowego drutu, jest zabezpieczona przed korozją dzięki ocynkowaniu lub powlekaniu warstwą PVC. O trwałości i wytrzymałości siatki decydują jakość i średnica drutu oraz wielkość oczek, dlatego zawsze zwracaj uwagę na te parametry.

2. Panele ogrodowe – trwałość i bezpieczeństwo

Panele ogrodzeniowe to sposób na efektowne zabezpieczenie wokół posesji. Ogrodzenia wyglądają nowocześnie, są proste w montażu i niedrogie. Produkowane z drutu o grubości od 3,8 do 5,0 mm, poddawanego cynkowaniu ogniowemu lub cynkowaniu i malowaniu proszkowemu. Panele ogrodzeniowe to bardzo trwałe produkty, ponieważ tworzące je pręty są zgrzewane, a ich dwukierunkowe ułożenie względem siebie powoduje, że cała konstrukcja, pomimo lekkości, zapewnia wysoką stabilność.

3. Ogrodzenia kute – niezawodna klasyka

Ogrodzenia kute wykonywane są z masywnych, stalowych prętów lub płaskowników zabezpieczanych przed korozją poprzez cynkowanie i malowanie proszkowe. Rodzaj materiału i technologia wykonania sprawiają, że przęsła są bardzo ciężkie, wymagają zatem ostrożnego transportu i profesjonalnego montażu. Konieczne jest wykonanie solidnej podmurówki i słupków, które sprostają takiemu obciążeniu. Ogrodzenia kute są dość kosztowne, ale z drugiej strony nadają posesji oryginalnego wyrazu i prestiżu.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry