Jak czyścić i impregnować parasol ogrodowy?

36-jak-czyscic-i-impregnowac-parasol-ogrodowy

Drewno i metal to jedne z najtrwalszych materiałów budowlanych. Nic dziwnego, że służą nawet do budowy domów. Elementy drewniane i metalowe z powodzeniem wykorzystywane są także do tworzenia ogrodzenia. Przedstawiamy skuteczne sposoby, dzięki którym z łatwością można zachować ich stabilną konstrukcję i wyjątkowy wygląd przez długi czas.

1. Czyszczenie 2. Impregnacja

1. Czyszczenie

Warto to robić regularnie, nie tylko ze względów estetycznych. Na powierzchni poszycia parasola ogrodowego osadza się kurz i liście drzew, ale mogą się na nim pojawić także pleśń i grzyby. Ryzyko jest większe, jeśli często składamy mokry parasol ogrodowy lub przechowujemy go w wilgotnym miejscu bez pokrowca. Jeśli parasol jest mocno zanieczyszczony, należy go rozłożyć i namoczyć wodą, a następnie użyć środków przeznaczonych do czyszczenia parasoli lub zwykłego mydła. Poszycie najlepiej szorować miękką szczotką, dzięki której pozbędziemy się brudu i plam. Następnie środek spłucz obficie wodą, najlepiej używając węża ogrodowego, i pozostaw do wyschnięcia. Niektóre tkaniny można prać w pralkach, ale nigdy nie należy ich suszyć w suszarkach bębnowych.

2. Impregnacja

Parasol wystawiony na działanie promieni słonecznych może wypłowieć. Aby temu zapobiec oraz wzmocnić strukturę materiału, użyj odpowiedniego impregnatu. W zależności od tkaniny, z jakiej zrobione jest poszycie, możesz użyć uniwersalnego impregnatu do tkanin nieoddychających (np. na bazie silikonu), specjalnego środka do tkanin markizowych albo do materiałów chłonnych (opartego na bazie żywic akrylowych). Każdy impregnat należy nakładać na suchy i czysty materiał, używając do tego miękkiego pędzla lub szmatki. Dostępne są też preparaty w sprayu. Kiedy materiał wyschnie, zabezpiecz parasol ochronnym pokrowcem.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry