Rola dekoracji w wyglądzie ogrodu

23-rola-dekoracji-w-wygladzie-ogrodu

Z wykorzystaniem dekoracji w kilku prostych krokach można dokonać zupełnej metamorfozy ogrodu. Kwietniki, domki dla ptaków i owadów, latarnie, lustra oraz akcesoria takie, jak rzeźby i instalacje to dodatki, które decydują o klimacie miejsca. Niektóre ozdoby potrafią stworzyć wrażenie większej przestrzeni lub mogą nadać ogrodowi przytulny, kameralny charakter – wystarczy tylko wiedzieć, jak je wykorzystać.

1. Lustra ogrodowe – prosty sposób na więcej przestrzeni w ogrodzie 2. Zaproś ptaki do ogrodu
3. Piękno tkwi w szczegółach

1. Lustra ogrodowe – prosty sposób na więcej przestrzeni w ogrodzie

Jednym z najciekawszych trendów są lustra ogrodowe. Zamontowanie ich na balkonie lub w ogródku spełni kilka funkcji. Umieszczone strategicznie mogą odbijać widok tej strony ogrodu, której nie da się zobaczyć bez wykorzystania lustra. Iluzję dodatkowej przestrzeni stworzą lustra umieszczone na końcu osi widokowej, na przykład alejki. Zainstalowane na ścianie mogą udawać okna albo przejścia do kolejnych części ogrodu. Ważne jest, aby podczas montażu lustra zachować kilka zasad. Staraj się, aby nie odbijało ono patrzącej na nie osoby. Żeby osiągnąć taki efekt, należy umieścić zwierciadło pod kątem, lekko ku dołowi. Lustra doskonale wyglądają odbijając obraz roślin oraz wody.

2. Zaproś ptaki do ogrodu

Dekoracją ogrodową, która nadaje przestrzeni zupełnie nowego, żywszego i bardziej wesołego charakteru, może stać się domek dla ptaków. Montując karmnik dla ptaków lub budkę lęgową, nie tylko zaprosisz więcej życia do swojego ogrodu, ale też dasz schronienie ptakom i ułatwisz im wychowanie potomstwa.

3. Piękno tkwi w szczegółach

Akcesoria, które w ciekawy sposób urozmaicają przestrzeń to także dodatki metalowe, na przykład poidełka dla ptaków, kołatki, wieszaki, dzwonki i rzeźby. Dobrze komponują się z ogrodami w stylu rustykalnym albo prowansalskim. Interesującymi ozdobami są także figury krasnali lub owieczek, krówek i kogutów – nowoczesne odpowiedniki krasnali ogrodowych.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry