Płot ogrodowy

Gartenzaun-Berater

Kto chce postawić płot, powinien najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka wysokość będzie najbardziej odpowiednia dla mojego ogrodu? Jaki typ płotu będzie właściwy? Jaki materiał najlepiej zastosować? Pomożemy Ci w tej decyzji. Jeśli płot ma wyznaczać granice Twojej działki, określ dokładnie jego przebieg i uważaj na przepisy budowlane, szczególnie te dotyczące wysokości płotu.

1. Płot drewniany 2. Płot osłaniający
3. Płot z siatki drucianej 4. Płot metalowy z paneli lub siatki zgrzewanej
Holzzaun

1. Płot drewniany

Charakterystyka: przy płotach drewnianych - obojętnie czy są to płoty myśliwskie czy sztachetowe - ważne jest to, że muszą być one odporne na działanie warunków atmosferycznych. Z tego względu drewno musi być zaimpregnowane, a słupki ogrodowe odpowiednio przymocowane i utwierdzone, na przykład za pomocą specjalnych kotew wbijanych lub podstaw z możliwością przytwierdzenia na kołki rozporowe.

Schemat: płot drewniany Icon Holzzaun
Wskazówka

Niestety nie unikniesz pielęgnacji takiego płotu. Po kilku latach konieczne będzie jego ponowne malowanie drewnochronem, który zabezpieczy Twoje ogrodzenie na 3-5 lat - płot znowu będzie wyglądał jak nowy.

Sichtschutzzaun

2. Płot osłaniający

Charakterystyka: płoty osłaniające mają zazwyczaj 180 cm wysokości oraz gęsty splot drewna osadzony na drewnianej ramie. Spokojna praca na balkonie czy tarasie, odpoczynek, impreza w ogrodzie - dzięki takiemu rodzajowi płotu nie będzie z tym problemu. 

Schemat: płot osłaniający Icon Sichtschutzzaun
Wskazówka

Płot osłaniający służy również do projektowania ogrodu i tworzenia przestrzeni. Dostępny jest w różnorodnych wariantach - płot szczelny, ażurowy, pleciony z łukami, wycięciami i innymi elementami ozdobnymi. Podczas montażu warto pamiętać o specjalnych uchwytach - okuciach wkręcanych do słupka, co znacznie ułatwia pracę i skraca jej czas.

Maschendrahtzaun

3. Płot z siatki drucianej

Charakterystyka: płot z siatki drucianej łatwo postawić, dodatkowo jest on dość tani i łatwy w utrzymaniu. Przy takim ogrodzeniu posadzić można różnorodne rośliny, które rozrosną się i stworzą zieloną granicę Twojej działki. Rozróżniamy dwa rodzaje siatek: ocynkowane lub powlekane tworzywem sztucznym koloru zielonego. Grubość drutu oraz rozmiar oczka ma decydujący wpływ na sztywność ogrodzenia.

Schemat: płot z siatki drucianej Icon Maschendrahtzaun
Wskazówka

Pnącza ożywią Twój płot i ogród, a dodatkowo zapewnią więcej prywatności. Odpowiednimi roślinami do obsadzenia płotu będą między innymi wyka, nasturcja, wilec, jak również winobluszcz, bluszcz i clematis. 

Metallzaun

4. Płot metalowy z paneli lub siatki zgrzewanej

Charakterystyka: płot metalowy to alternatywa dla płotu z siatki plecionej. Ogrodzenia metalowe są zazwyczaj cynkowane ogniowo lub pokryte warstwą farby proszkowej. Tak jak płoty z siatki, stają się przez to łatwe w pielęgnacji i równie łatwo mogą być obsadzane zielenią. Wyżej wymienione systemy pozwalają na montaż gotowej furtki oraz podmurówki z gotowych elementów.

Schemat: płot metalowy Icon Metallzaun
Wskazówka

Płoty metalowe dostępne są w różnych wykończeniach i designach. Każdy ogród uzyska więc swój indywidualny wygląd. 

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
Do góry