Domek ogrodowy - porady

Gartenhaus-Berater

Domek służący dzieciom do zabawy, domek narzędziowy z przybudówką na drewno do kominka, czy też domek ogrodowy, w którym najchętniej byś zamieszkał – nasza szeroka oferta spełni każde życzenie.

1. Płyta fundamentowa czy fundament? 2. Płyta fundamentowa
3. Fundament ciągły

1. Płyta fundamentowa czy fundament?

Gdzie powinien stanąć Wasz domek? Najlepiej na starannie przygotowanym podłożu. Mocny fundament zapewni trwałość i bezpieczeństwo oraz będzie dopasowany do Waszego domku ogrodowego. Wtedy nawet duża wilgoć nie może mu zaszkodzić.

Fundamentplatte

2. Płyta fundamentowa

Jednym z prostych rozwiązań jest płyta fundamentowa: do tego potrzebny jest wykop o głębokości ok. 30 cm. Na 15 centymetrową warstwę żwiru układamy folię PE, zanim wypełnimy ją warstwą betonu o grubości 6 cm. Następnie należy rozłożyć stalową matę w celu uzbrojenia i wypełnić resztą betonu. Zaciągnąć beton i pozostawić do wyschnięcia.

Zalety:

prostszy w wykonaniu

Wady:

większe zużycie betonu

Streifenfundament

3. Fundament ciągły

Korzystniejszym cenowo i mrozoodpornym wariantem jest fundament ciągły, który będzie znajdował się pod ścianami nośnymi: należy zrobić wykop o głębokości 20 cm na całej powierzchni oraz dodatkowo rów pod ścianami zewnętrznymi o głębokości 60 cm oraz szerokości ok. 30 cm.

Zalety:

korzystniejszy niż płyta fundamentowa, długotrwała mrozoodporność

Wady:

fundament musi mieć głębokość min. 80 cm w głąb ziemi, aby był mrozoodporny

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry