Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Zadbaj o swoją prywatność w ogrodzie

Panele osłonowe – informacje podstawowe
Zwłaszcza na nowych osiedlach sąsiedzi mieszkają dość blisko siebie. Nawet jeśli dobrze się z nimi dogadujesz, na pewno życzyłbyś sobie odrobiny prywatności, szczególnie w części wypoczynkowej. Płoty osłonią przed wzrokiem ciekawskich oraz ochronią przed wiatrem i przeciągiem. Gotowe płoty drewniane to najprostsze i najwydajniejsze rozwiązanie. Do wyboru masz jednak wiele innych opcji,z którymi warto się zapoznać!
1. Drewniane płoty 2. Pergola
3. Parasole 4. Parawany i zasłony
5. Żywopłoty 6. Szpalery
Bez tytułu

1. Drewniane płoty

Drewniane płoty dostępne są jako gotowe do montażu moduły o różnych standardowych szerokościach. W zależności od upodobania możesz wybrać kolor naturalny, lazurowany albo lakierowany. Istnieją również moduły do bram, umożliwiające tworzenie przejść. System modułowy umożliwia łatwy montaż i zapewnia szczelną zasłonę.

Zalety w skrócie

 • gotowe do montażu moduły
 • szybki montaż
 • dostępne w wielu kolorach i kształtach


Rada

Pamiętaj, żeby wybrać drewno impregnowane ciśnieniowo, które przetrwa na zewnątrz kilka lat.

Pergola

2. Pergola

Nawet jeżeli pergola wydaje się na pierwszy rzut oka przeźroczysta, porośnięta pnącą roślinnością zapewni poczucie bezpieczeństwa. Przepuszcza promienie słoneczne i tworzy w ogrodzie przyjemny światłocień. 

Zalety w skrócie

 •  dobrze komponuje się z ogrodem
 •  osłona również od góry
 •  dostępne gotowe moduły
 •  stabilny dach chroni przed deszczem

Rada

Efektownie prezentuje się pergola wykonana z konstrukcji metalowej.

Parasole

3. Parasole

Dzięki parasolowi zapewnisz sobie prywatność relaksu, niezakłóconą spojrzeniami sąsiadów z góry. Boki pozotają wprawdzie nieosłonięte, ale mimo to parasol tworzy pewną sferę prywatności. Duże parasole powinny posiadać automatyczny system składania z korbką, która nie nadwyręży nadgarstków.

Zalety w skrócie

 • wiele kształtów, okrągłe, kwadratowe lub prostokątne
 • przenośne
 • parasole zginane można obracać w różnych kierunkachRada

Specjalne parasole ścienne są idealne na taras i na balkon, ponieważ nie mają podstawy zajmującej miejsce na podłodze. 

Parawany i zasłony

4. Parawany i zasłony

Parawany stojące lub zasłony do powieszenia pomiędzy słupkami pergoli stanowią tymczasową ochronę przed wzrokiem innych osób i przed wiatrem. Można je szybko zamontować i kiedy pada deszcz ponownie złożyć. Na zasłony zewnętrzne najlepiej nadają się materiały z powłoką wodoodporną. Zasłony muszą być stabilnie zawieszone, jak również dobrze przymocowane od dołu, aby nie powiewały zbyt mocno podczas wiatru. 

Zalety w skrócie

 •  przenośne
 •  eleganckie
 •  łatwe do rozstawienia
 •  w wielu kolorach i stylach
 •  możliwy samodzielny montaż

Rada

Wyraziste kolory najbardziej przyciągają wzrok, ale na dłuższą metę przyjemniejsze będą bardziej stonowane barwy. 

Żywopłoty

5. Żywopłoty

Żywopłoty stanowią szczelną osłoną przed ciekawskimi i chronią przed uciążliwym wiatrem. Szum liści tworzy przy tym przyjemną atmosferę. Wiecznie zielone żywopłoty liściaste i iglaste stanowią również w okresie zimowym szczelną zasłonę, choć mogą jednak sprawiać wrażenie ciemnych i ponurych. Żywopłoty bambusowe albo liściaste, które są zielone latem, mają dłuższą żywotność i zapewniają różnorodność przez cały rok.

Zalety w skrócie

 • trwałe
 • przycinanie w dowolny kształt
 • nadaje się wiele gatunków roślin

Rada

Jeżeli nie masz miejsca na żywopłot, wykorzystaj rośliny pnące na pergolach i uzyskasz ten sam efekt. 

Szpalery

6. Szpalery

Wiele roślin nadaje się do obsadzania pergoli. Można je wtedy przyciąć na dowolny kształt. Jeśli posadzisz je gęściej, będą wyglądały jak wąski żywopłot. Można zdecydować się również na rzadsze rozmieszczenie z prześwitami. Pielęgnacja nie jest bardziej czasochłonna niż przycinanie zwykłego żywopłotu.

Drzewa szpalerowe można wykorzystać jako osłonę dopiero od pewnej wysokości. Pomiędzy pniami zyskasz wolną przestrzeń, a korony będą zasłoną przed wzrokiem sąsiadów

Zalety w skrócie

 • wąskie i dzięki temu zajmują mniej miejsca
 • możliwośc dowolnego rozpięcia roślin
 • dostępność sadzonek

10 najpopularniejszych drzew szpalerowych

Jabłoń

Brzoskwinia

Grusza

Złotokap zwyczajny

Grab pospolity

Czereśnia

Róża pnąca

Limba

Platan

Wierzba 

Rada

Jeśli rozciągniesz drzewa owocowe na pergolach, nie tylko zasłonisz się przed wzrokiem innych, ale również będzie mógł skosztować pysznych owoców. 

Do góry