Zabawa w basenie – jakie akcesoria do zabawy w kąpieli wybrać?

7-zabawa-w-basenie-jakie-akcesoria-do-zabawy-w-kapieli-wybrac

Zabawa w basenie to nie tylko sposób na relaks i ochłodę w upalne, letnie dni. Ogrodowy basen może być także miejscem, które pozytywnie wpływa na rozwój motoryczny dziecka – wystarczy tylko odpowiednio zaplanować czas spędzany w wodzie.

1. Zabawa w wodzie od najmłodszych lat 2. Dlaczego ruch jest ważny?
3. Gry i zabawy w basenie

1. Zabawa w wodzie od najmłodszych lat

Ruch jest niezwykle ważny w rozwoju każdego dziecka. Jednym z najczęściej polecanych aktywności fizycznych dla dzieci jest właśnie zabawa w wodzie. Nie ma tu ograniczeń wieku – jest wskazana nawet dla niemowląt. I to właśnie one w wodzie czują się najlepiej, gdyż jest to dla nich naturalne środowisko, w którym czują się bezpiecznie. Im wcześniej zaczniemy oswajanie dziecka z wodą, tym szybciej nauczy się pływać.

Ale nie tylko maluchy uwielbiają wodę. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym potrafią spędzać w niej długie godziny. Ich zabawy i pomysły bywają bardzo kreatywne. Rolą rodziców jest tu nie tylko wsparcie nauki pływania, ale zapewnienie pociechom bezpiecznych warunków. Pomocne w tym mogą być to wszelkie akcesoria do pływania: rękawki, koła, ringi i piankowe deski.

2. Dlaczego ruch jest ważny?

Dzieci w każdym wieku potrzebują odpowiedniej, codziennej dawki aktywności fizycznej. Jej znaczenie jest ogromne, zarówno dla zdrowia, jak i rozwoju psychicznego i społecznego dziecka. Zabawa w wodzie i pływanie to doskonały sposób na wsparcie rozwoju ruchowego, koordynacji i pracy nad płynnością poruszania się. Pozytywnie wpływa na mięśnie i stawy, a także wspiera rozwój układu oddechowego i krążenia. W wodzie trudno nabawić się kontuzji.

Ale to nie koniec zalet zabawy w basenie. Woda doskonale wspiera układ nerwowy naszych pociech, oddziałując zarówno na receptory w skórze, jak i niwelując wszelkie napięcia. Ponadto poprawia odporność organizmu i hartuje. Uczy także umiejętności społecznych, takich jak zabawa w grupie. Dzieci, które umieją pływać są bardziej odważne, pewne siebie i samodzielne. Nie tylko u dorosłych regularny wysiłek fizyczny wpływa na dobre samopoczucie. Dzieci też to czują. W końcu w zdrowym ciele, zdrowy duch!

3. Gry i zabawy w basenie

Co można robić w wodzie? Dorosły odpowie: pływać. A dziecko – bawić się! Basen to istny plac zabaw dla naszych pociech, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Tym pierwszym, niepływającym, do zabawy często wystarczy wiaderko, ale możemy je zaopatrzyć także w popularne akcesoria do zabawy w kąpieli: dmuchane piłki, zwierzątka, materace do pływania i rękawki. Przelewanie wody z jednego pojemnika do drugiego, chlapanie wodą, a nawet skoki do wody sprawią frajdę każdemu maluchowi.

Do zabaw w wodzie, które są rozwijające także dla starszych dzieci, należą zabawy logiczne, gra w piłkę wodną albo w nurkowanie. Do tych gier można wykorzystać takie zabawki i akcesoria, jak: piłki, wodne puzzle, piankowe zwierzątka albo niepływające elementy – krążki, ringi i koła do pływania. Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa podczas zabaw w wodzie dzieciom zawsze powinien towarzyszyć dorosły.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry