Jaki basen lub jacuzzi wybrać do ogrodu?

6-jaki-basen-lub-jacuzzi-wybrac-do-ogrodu

W naszym klimacie pogoda bywa kapryśna, a lato nie zawsze upalne – dlatego basen stały może okazać się nietrafioną inwestycją. O wiele bardziej ekonomiczną opcją, która doskonale sprawdza się w sezonie i pozwala na szybki demontaż na czas zimowy jest zakup i instalacja rozkładanego basenu ogrodowego. Najpopularniejsze typy basenów rozkładanych to baseny: dmuchane, stelażowe i rozporowe oraz dmuchane jacuzzi.

1. Strefa SPA w Twoim ogrodzie – o czym należy pamiętać? 2. Wybierz basen dla siebie i swojej rodziny
3. Wybierz odpowiednie miejsce

1. Strefa SPA w Twoim ogrodzie – o czym należy pamiętać?

Planując stworzenie w ogrodzie strefy SPA i relaksu warto wziąć pod uwagę nie tylko koszt zakupu i montażu basenu lub jacuzzi, ale i szereg innych czynników wpływających na późniejszy komfort użytkowania. Warto na początku określić oczekiwania i funkcje, jakie ma on spełniać. Jeśli basen ma stanowić rozrywkę tylko dla małych dzieci, warto wybrać najtańszą wersję dmuchaną.

Jeśli jednak masz wobec niego większe plany, warto zainwestować w basen rozporowy lub stelażowy. To doskonały sposób na relaks, również dla dorosłych członków rodziny. W końcu nic tak nie koi nerwów, jak przyjemna, chłodna kąpiel po upalnym dniu. Ponadto takie baseny mogą służyć do nauki pływania i nurkowania dla naszych pociech. A wszystko to w bezpiecznych i sprawdzonych warunkach. Są one stabilne i wytrzymałe, do wyboru są różne kształty i rozmiary.

2. Wybierz basen dla siebie i swojej rodziny

Baseny dmuchane są popularną opcją ze względu na cenę, jednak są bardzo płytkie i dlatego najlepiej sprawdzają się jako miejsce zabaw dla dzieci. Wodę w dmuchanym basenie należy często wymieniać. W przeciwnym razie już po kilku dniach na dnie zacznie tworzyć się śliski, zielonkawy osad.

Baseny rozporowe to lepsza opcja, jeśli ze strefy relaksu mają korzystać także dorośli. Są one zbudowane w ten sposób, że dmuchany jest kołnierz, sam basen zwęża się ku górze a jego dno rozpierane jest przez wodę. Taki basen jest łatwy w montażu.

Baseny stelażowe są za to duże i dość głębokie, dlatego wchodzi się do nich w wykorzystaniem specjalnej drabinki. Basen stelażowy o wiele łatwiej przykryć, niż jego rozporowy odpowiednik. Dodatkowo nie ma ryzyka, że dmuchany kołnierz zostanie przebity.

Coraz popularniejszą opcją są także ogrodowe jacuzzi. To dmuchane baseny, które wyposażone są w pompę podgrzewającą wodę i w system hydromasażu.

3. Wybierz odpowiednie miejsce

Wybierając rozmiar basenu do swojego ogrodu oceń realnie powierzchnię, którą możesz zagospodarować. Teren musi być prosty, ponieważ basen będzie zawierać duże ilości wody, które nawet przy najmniejszym pochyleniu terenu będą go przekrzywiać. Aby uniknąć czyszczenia basenu po demontażu, umieszcza się go na specjalnej macie. Zanim napuścisz wodę, dokładnie przemyśl, w jaki sposób chcesz ustawić basen, gdyż po napełnieniu zmiana jego pozycji będzie niemożliwa.

Pamiętaj, aby ustawić go w miejscu osłoniętym, nie tylko od wiatru, ale także od wzroku sąsiadów lub przechodniów. To, co zwiększa komfort użytkowania, to dostęp do promieni słonecznych, które będą ocieplały wodę. Usytuowanie basenu w cieniu lub półcieniu sprawi, że może być w nim chłodno. Otaczające rośliny mogą zanieczyszczać wodę, a korzenie drzew uszkodzić konstrukcję.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry