Akcesoria i meble ogrodowe dla dzieci

30-akcesoria-i-meble-ogrodowe-dla-dzieci

Każda aktywność na świeżym powietrzu jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci. Zachęć je do niej, stwarzając atrakcyjną strefę zabawy, przeznaczoną tylko dla nich.

1. Meble do rozwijania dziecięcej wyobraźni (i nie tylko) 2. Strefa nieograniczonej zabawy
3. Do ogrodu, na plażę i piknik

1. Meble do rozwijania dziecięcej wyobraźni (i nie tylko)

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Tak się uczą i poznają świat. Kompletując meble do ogrodowej strefy relaksu, warto o tym pamiętać. Jeśli dobierzesz stół i krzesła do wzrostu dziecka, będą miały frajdę z najprostszych czynności, takich jak spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Ale dziecięcy stół może również służyć jako miejsce do rozwijania dziecięcych talentów, np. malowania farbami. Takie meble ogrodowe dla dzieci zazwyczaj łatwo utrzymać w czystości, ponieważ są wodoodporne. Nie zaszkodzą im więc najbardziej oryginalne pomysły maluchów.

2. Strefa nieograniczonej zabawy

Meble dla dzieci to tylko wstęp do stworzenia dla nich strefy beztroskiej i radosnej zabawy na świeżym powietrzu. Wybór akcesoriów jest naprawdę spory.  W zależności od zainteresowań i wieku pociech, możesz w ogrodzie zainstalować trampolinę, huśtawki czy zjeżdżalnię. Taka aktywność poprawia kondycję i odporność dziecka oraz pozwala ćwiczyć koordynację i równowagę. Buduje też pewność siebie, kiedy maluchy przełamują swoje lęki  i obawy przed nieznanym.

A co dla mniejszych dzieci? Oczywiście piaskownica. Robienie babek z piasku wspiera rozwój motoryki mniejszej i zwiększa precyzję i koordynację małych rączek. Pobudza też dzieci sensorycznie, co ma wpływ na rozwój mózgu. Co jeszcze uwielbiają dzieci? Kolorowe domki ogrodowe, dzięki którym mogą nie tylko naśladować dorosłych, ale rozwijać swoją wyobraźnię.

3. Do ogrodu, na plażę i piknik

W dziecięcej strefie relaksu nie może zabraknąć mniejszych zabawek, które wszędzie można ze sobą zabrać. I tak małym gospodyniom i gospodarzom domowym przydadzą się plastikowe naczynia i sztućce, a entuzjaści babek z piasku nie obędą się bez zestawu z wiaderkiem, łopatką i foremkami.  Ich zaletą jest to, że sam ale i można je zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Warto pomyśleć również o osłonie przeciwsłonecznej w upalne dni. Pomogą w tym parasole ogrodowe, a podczas plażowania – specjalne namioty dla najmłodszych. Zwróć też uwagę na bezpieczeństwo i jakość wszelkich produktów, które kupujesz dla dzieci. Wszystkie zabawki i akcesoria powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów z odpowiednim certyfikatem. Dziecięce meble produkowane są zazwyczaj z drewna, naturalnych plecionek oraz sztucznych tworzyw, a najczęściej spotykane są te z plastiku.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry