Jakie akcesoria do grilla wybrać?

37-jakie-akcesoria-do-grilla-wybrac

Grillowanie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów.

1. Przybory kuchenne ułatwiające grillowanie 2. Nie tylko kiełbaski!
3. Łatwe rozpalanie 4. Bezpieczne przechowywanie

1. Przybory kuchenne ułatwiające grillowanie

Do podstawowych sprzętów należą wszelkiego rodzaju szczypce, szpatułki i łopatki służące do przewracania i przesuwania potraw, a także szczotki do usuwania resztek jedzenia z rusztu. Jeśli posiadasz grill elektryczny albo gazowy, to wybierając tego typu sprzęty upewnij się, że wykonane są one z materiałów, które nie będą rysować delikatnej płyty. Dobrym rozwiązaniem będą narzędzia pokryte silikonową powłoką. Do żeliwnych rusztów możesz wybierać metalowe akcesoria.

2. Nie tylko kiełbaski!

Wybór odpowiednich akcesoriów może zależeć także od upodobań kulinarnych. Jeśli dysponujesz dużym grillem, na przykład kominkowym, zestaw sztućców uzupełnij o widelec ogniskowy, który przyda się podczas pieczenia kiełbasek, natomiast opiekacz do ryb przyda się fanom owoców morza. Grill kamienny można zastosować także do wypieków – z wykorzystaniem kamienia do pizzy przyrządzisz nie tylko włoski specjał, ale również bułeczki, pierożki i inne produkty z kruchego ciasta.

3. Łatwe rozpalanie

Podczas grillowania warto pamiętać także o akcesoriach ułatwiających rozpalanie. Należą do nich podpałki w płynie i w kostkach oraz dmuchawy, tak zwane miechy do rozpalania ognia. Dzięki nim przyspieszysz znacznie proces rozniecania płomienia w grillu węglowym.

4. Bezpieczne przechowywanie

Kolejną grupą artykułów, która ułatwia dbanie o grill, są pokrowce. To niezbędne elementy wyposażenia sprzętu, jeśli przechowujesz grill na świeżym powietrzu i chcesz go ochronić przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Wybieraj pokrowce na grille, które są wykonane z wytrzymałej tkaniny, na przykład poliestru powleczonego PVC. Warto także upewnić się, czy pokrowiec jest wyposażony w rzepy ułatwiające zapięcie i dopasowanie materiału albo gumowe uchwyty umożliwiające sprawne założenie lub zdjęcie narzuty.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry