Czego potrzebujesz na campingu?

32-czego-potrzebujesz-na-campingu

Jednym z nieodzownych elementów udanego wyjazdu jest odpowiednio zapakowany bagaż. Podpowiadamy, co powinno się w nim znaleźć.

1. Gotowanie w plenerze 2. Spokojny sen
3. Przezorny zawsze ubezpieczony

1. Gotowanie w plenerze

Kemping to okazja do wypoczynku w plenerze, ale pamiętaj, aby zabrać na niego odpowiednie akcesoria kempingowe. Nic tak nie zaostrza apetytu, jak świeże powietrze. Do przygotowania ulubionego posiłku potrzebna jest oczywiście kuchnia! Wybierając ją, bierz pod uwagę nie tylko dostępność paliwa, na które jest zasilana, ale także jej rozmiar i wagę. Sprawdź także, czy pasują do niej różnego rodzaju garnki. Gazowe kuchenki turystyczne są najpopularniejszym rozwiązaniem, a do tego intuicyjne w obsłudze i bardzo lekkie.

Nie ma udanego campingu bez klasycznych dań z grilla. Do wyboru masz:

  • grille jednorazowe, które w niewielkim opakowaniu mają wszystko co potrzebne, by przyrządzić posiłek
  • • małe, przenośne grille z blachy stalowej, które łatwo rozłożysz i złożysz.

Pomyśl również o podpałce i tackach grillowych. Jeśli planujesz ognisko, przydadzą się specjalne widelce, dzięki którym wygodnie i bezpiecznie upieczesz kiełbaski. Warto również zaopatrzyć się w plastikowe pudełka do przechowywania suchych produktów, aby uchronić je przed wilgocią i insektami. Nie zapomnij o talerzach i sztućcach – te jednorazowe są wygodne, ale bardziej ekonomiczne i ekologiczne są te wielorazowego użytku.

Aby przechować jedzenie na wyjeździe przyda się przenośna lodówka samochodowa. Taki sprzęt może być zasilany napięciem 12/24V dostępnym w camperze, łódce albo samochodzie. Dostępne są także modele zasilane napięciem 230 V.

2. Spokojny sen

W tej kwestii wygoda to podstawa. Jeśli śpisz w namiocie, niezbędny będzie materac lub karimata. Te pierwsze są niezwykle wygodne i miękkie. Aby nie tracić czasu, który możesz przeznaczyć na relaks, zaopatrz się również w pompkę, za pomocą której nie tylko go napompujesz, ale również spuścisz z niego powietrze. Jeśli wolisz coś lekkiego, co nie zajmuje zbyt dużo miejsca, wybierz karimatę. Na rynku dostępne są wygodne modele samopompujące.

Ważny jest również odpowiedni śpiwór. Jego rodzaj powinien być dopasowany do warunków atmosferycznych. Jeśli wybierasz się w góry, miej na uwadze nieprzewidywalność pogody. W zależności od potrzeb możesz wybrać wersję letnią, uniwersalną lub zimową. Dla własnego komfortu zabierz ulubiony jasiek. Zazwyczaj zajmuje on mało miejsca, a zdecydowanie podnosi jakość i komfort snu.

3. Przezorny zawsze ubezpieczony

Pogoda to niestety jedna z tych rzeczy, na którą nie mamy wpływu. Deszcz i chłód mogą zniweczyć nawet najlepsze plany. Nie pozwól na to! Na przekór brzydkiej pogodzie weź ze sobą kolorową pelerynę przeciwdeszczową i wygodne kalosze. Wtedy nawet opady deszczu nie popsują Twojego urlopu.

Podczas wyjazdu do głuszy przydatna może być także toaleta chemiczna. To bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia zachowanie higieny podczas wyjazdu. Zasada działania takiej przenośnej toalety jest prosta – urządzenie składa się z pojemnika na nieczystości oraz pojemnika na wodę. Aby sprzęt działał prawidłowo, należy w obu pojemnikach umieścić odpowiednie preparaty chemiczne – płyn do spłuczki oraz płyn do dezynfekcji. Przenośne, turystyczne toalety są dostępne w kilku rozmiarach i wzorach i zazwyczaj mają wydajność kilkudziesięciu spłukań.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry