Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

urządzenia filtrujące do oczka wodnego

Urządzenia filtrujące
Oczko wodne z krystalicznie czystą wodą wspaniale cieszy oko. W celu utrzymania takiego efektu montuje się urządzenia filtrujące, które służą zachowaniu przejrzystości i czystości wody. Sprawi to radość nie tylko Tobie, ale także mieszkańcom oczka wodnego. Choć urządzenia filtrujące można zamontować niezależnie od pogody, zazwyczaj montowane są one w okresie od kwietnia do października.
1. Instalacja 2. Przed uruchomieniem
3. Uruchomienie 4. Urządzenie filtrujące
5. Sterylizator UVC 6. Pompa do oczka wodnego
Instalacja

1. Instalacja

W celu instalacji najpierw odkręć króciec węża przy sterylizatorze UVC i pompie. Następnie połącz pompę i filtr/sterylizator UVC z wężem spiralnym, który dołączony był do zestawu. Teraz możesz włożyć pompę do oczka wodnego. Jeśli umieścisz pompę na podwyższeniu, efekt czyszczenia będzie lepszy, a brud będzie zbierany również ze środkowej części oczka wodnego. W celu zapewnienia ponownie samodzielnego przepływu wody do oczka wodnego bez spiętrzania się wody należy, na ile to możliwe, ustawić filtr oczka wodnego poziomo poza oczkiem wodnym. Natomiast filtr ciśnieniowy można zakopać z boku oczka wodnego i tym samym poniżej lustra wody. Przefiltrowaną wodę można przykładowo wykorzystać do mniejszych strumyków lub źródełka wypływającego z kamienia.

Przed uruchomieniem

2. Przed uruchomieniem

Nie wymieniaj całej wody.

Usuń obumarłe lub zwiędnięte rośliny i wstaw nowe. Tylko w przypadku obsadzenia oczka wodnego roślinnością maksymalnie w 30% równowaga biologiczna się utrzyma.

Z dna odessij warstwę mułu, która zebrała się w okresie zimowym.

Upewnij się, że urządzenie filtrujące jest dopasowane do wielkości oczka wodnego. Sprawdź także, czy Twoja pompa i sterylizator UVC działają.

Uruchomienie

3. Uruchomienie

Włącz pompę i sterylizator UVC.

W celu otrzymania optymalnego wyniku pozostaw pompę włączoną przez 24 godziny. Sterylizator UVC powinien być włączony w ciągu dnia, a w nocy wyłączony. Okres eksploatacji zależy od stopnia zmętnienia wody:

Woda bardzo mocno mętna (nieprzejrzysta) = 12 godzin dziennie

Woda mocno mętna (widoczność tylko na kilka centymetrów) = 8 godzin dziennie

Woda w oczku wodnym lekko mętna (widoczność ok. 50 cm) = 4 godziny dziennie


Urządzenie filtrujące

4. Urządzenie filtrujące

Wyczyść gąbki filtracyjne tylko w przypadku widocznego zabrudzenia. Jeśli gąbki wymagają czyszczenia, przepłucz je dokładnie w wiadrze z wodą z oczka wodnego – tylko w ten sposób będziesz mieć gwarancję, że z materiałów filtrujących nie zostaną usunięte pozytywne mikroorganizmy.

Nie czyść kulek ekologicznych!

W zależności od stopnia zabrudzenia (ok. 1 raz w miesiącu) musisz spłukać warstwę zabrudzenia na podłożu filtra. W przypadku filtrów modułowych otwórz jedynie klapkę zamykającą na dnie i przepłucz wężem ogrodowym. W przypadku filtrów ciśnieniowych najpierw wyjmij materiały filtrujące.

Na zimę wyjmij materiały filtrujące z urządzenia filtrującego i po wyczyszczeniu przechowaj je w pomieszczeniu zabezpieczonym przed mrozem. Skrzynia z filtrem może spokojnie przezimować na powietrzu, jeśli będzie z niej usunięta woda.


Sterylizator UVC

5. Sterylizator UVC

Lampę UVC wymieniaj najlepiej po każdym sezonie użytkowania oczka wodnego, aby uzyskać jak najlepszy efekt promieni UV wobec glonów i zarodków.

Raz w roku wyczyść wilgotną ściereczką szklaną kolbę w celu usunięcia zaczernień.

Kompletny sterylizator można przechować na dworze przez okres zimowy. Wyjmij jedynie lampę z obudowy i zamontuj ją ponownie w następnym sezonie.


Pompa do oczka wodnego

6. Pompa do oczka wodnego

Pompa do oczka wodnego zawarta w zestawie nie wymaga częstej konserwacji. Jedynie od czasu do czasu należy oczyścić obudowę pompy z zabrudzeń.

Uwaga: ze względów bezpieczeństwa nie skracaj kabla. Konsekwencją tego będzie utrata gwarancji.

Jeżeli Twoje oczko wodne nie jest głębsze niż 80 cm, wyjmij pompę i przechowaj ją w wiadrze z wodą w pomieszczeniu zabezpieczonym przed mrozem (garaż, piwnica itp.).


Do góry