Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Trend –ogrodnictwo miejskie

Trend –ogrodnictwo miejskie

Kto nie marzy o małej ogrodowej oazie w mieście? Ogrody w mieście mają wiele zalet, np. nie są duże i w związku z tym są łatwiejsze w pielęgnacji. Szczególne uwarunkowania panujące w mieście powodują, że urządzanie i obsadzanie ogrodu roślinami stawia przed nami kilka wyzwań, z którymi trzeba sobie poradzić. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Murowane ogrodzenia możesz ozdobić szpalerami i pnączami.

Przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów z góry osłoni Cię obsadzona roślinami pergola.

Trawa nie rośnie zbyt dobrze na zacienionych i chłodnych dziedzińcach. Lepsze będzie podłoże brukowe lub klinkierowe.

Tam, gdzie drzewa czy krzewy nie mogą rosnąć, sadzi się je po prostu w dużych donicach lub kubłach.

Miejski ogród daje genialne możliwości zwiększenia przestrzeni mieszkania czy domu. Możesz wykorzystywać go od wiosny aż do jesieni jako dodatkowy pokój dzienny, jadalnię, plac zabaw czy też kuchnię – z całą rodziną, krewnymi, sąsiadami i przyjaciółmi. Usiądź i w pełni rozkoszuj się swoim ogrodem!

1. Przestrzeń ogrodowa to przestrzeń mieszkalna 2. Optymalnie wykorzystaj dostępne miejsce
3. Odwaga koloru 4. Rośliny o wielu talentach
Przestrzeń ogrodowa to przestrzeń mieszkalna

1. Przestrzeń ogrodowa to przestrzeń mieszkalna

Ogród to Twój osobisty azyl, w którym możesz uciec od codzienności. Wygodne meble do siedzenia, wykonane z odpornego na czynniki atmosferyczne splotu z tworzywa sztucznego i miękkie poduszki zapraszają do wypoczynku. Przed obcymi spojrzeniami osłoni Cię gęsto zasadzona roślinność, która uniemożliwi sąsiadom obserwowanie z góry.

Rada

Dostępne są odporne na czynniki atmosferyczne poduszki do siedzenia, które mogą pozostawać na zewnątrz przez całe lato. 

10 najważniejszych rzeczy, które sprawią, że poczujesz się komfortowo:

• wygodne meble do siedzenia w stylu salonowym

• żywopłoty

• rośliny uprawiane w kubłach

• podpory do pnączy

• płoty osłonowe

• solitery ogrodowe

• parasole przeciwsłoneczne

• żagle przeciwsłoneczne

• szpalery przy murowanych ogrodzeniach

• ogrodzenia

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

2. Optymalnie wykorzystaj dostępne miejsce

Kiedy mamy ograniczoną przestrzeń do wykorzystania, konieczne są rozwiązania specjalne. Możesz przykładowo połączyć ławkę z podwyższoną rabatą. Dzięki ograniczeniu się do niewielkiej ilości materiałów i kolorów uzyskasz dodatkowo efekt harmonii i sprawisz, że przestrzeń optycznie się powiększy. Do elementów stałych, takich jak posadzki, okładziny i meble do siedzenia pasują subtelne, naturalne kolory. Rabata ma tu tylko dwa kolory: biały i różowy, co nadaje zielonej przestrzeni kolorowy akcent.  

Rada

Poduszki i koce można schować do skrzyni na poduszki. Skrzynia może także posłużyć jako niski dodatkowy stolik czy stołek. Pamiętaj, aby skrzynia była dobrej jakości – tylko takie skrzynie są naprawdę szczelne i chronią poduszki przed wilgocią.   

Odwaga koloru

3. Odwaga koloru

W różnorodności zielonych odcieni można spokojnie pokusić się o kolorowy akcent. Największe możliwości rożnych aranżacji dają elementy dekoracyjne lub poduszki, ponieważ można je wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Rada

Zrezygnuj ze „sztucznej zieleni” w ogrodzie. Naturalne odcienie brązu czy szarości sprawiają bardziej naturalne wrażenie i otoczone roślinnością wtopią się w krajobraz o wiele szybciej, niż pomalowana na zielono ścianka z desek czy podpora do pnączy.  

Rośliny o wielu talentach

4. Rośliny o wielu talentach

Dobór roślin jest w małym ogrodzie, w mieście, kwestią szczególnie istotną. Na ogród nigdy nie jest za mało miejsca! Dla każdego ogrodu i każdej lokalizacji są odpowiednie rośliny. Ze względu na to, że w ogrodach miejskich patrzymy zazwyczaj na te same rośliny, należy zadbać o to, aby były atrakcyjne dla oka przez cały rok – również jako widok z okna mieszkania. Idealne będą tu zimozielone krzewy, takie jak bambus, bukszpan wiecznie zielony, różanecznik, a także zagajniki, które pokrywają się kwiatami, pięknymi liśćmi i przybierają atrakcyjne kształty, do których należą klony ozdobne, magnolie czy derenie kwieciste. Również wśród bylin znajdziemy wiele gatunków, które przez cały rok są atrakcyjne. 

Rada

Przy zakupie roślin wybieraj takie gatunki, które nie urosną za mocno lub też takie, które nadają się do małych ogrodów. Zaoszczędzisz później czas potrzebny na przycięcie roślin lub też na ich usunięcie, jeśli urosną i będą zbyt duże. 

Do góry