Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Stawianie płotka ogrodowego w 10 krokach

Majsterkowicz stawia drewniany płotek ogrodowy

Potrzebujesz nowego płotka ogrodowego i chcesz go samodzielnie postawić? Pokażemy, jak postawić słupki, zamontować okucia, zamocować elementy płotu, wyregulować drzwiczki, stawiając w ten sposób cały płotek – krok po kroku.

* Czas wykonania zależy od wielkości płotka.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi

Krok po kroku 1 - Przygotowanie

Pomyślałeś o wszystkim? To rozłóż płot wraz ze słupkami oraz furtką w tym miejscu, gdzie chcesz je ustawić. Następnie wytycz linię płotu sznurem traserskim.

Krok po kroku 2 - Dźwigary słupkowe

Dźwigary słupkowe potrzebne są do mocowania na kołki /wkładki drewniane (jeśli płot osadzany będzie w podmurówce), do zabetonowania, do wbicia lub do dokręcenia. Na pokazanym przykładzie zastosowano jako tuleję glebową, kotew wkręcaną sworzniową. Należy świdrem glebowym po prostu wywiercić dziurę, wkręcić tuleję glebową i ustawić.

Krok po kroku 3 - Ustawianie słupków

Ustawić słupek. Słupek powinien być wyższy o 10 cm od elementów płotu. Jego montaż zależy od wybranych tulei glebowych. Z reguły tuleja jest ryglowana z dwóch stron. Na pokazanym przykładzie zastosowano kotew wkręcaną sworzniową wraz ze śrubami. Należy cały czas kontrolować położenie słupka za pomocą poziomnicy.

Krok po kroku 4 - Zamocować kątowniki

Aby zamocować kątowniki należy oznaczyć najpierw otwory do wiercenia. Należy przy tym przytrzymać element płotu. Kątowniki powinny znajdować się na wysokości listew poprzecznych. Element płotu powinien znajdować się na wysokości ok. 5 cm od ziemi oraz ok. 5 cm do górnej krawędzi płotu.

Krok po kroku 5 - Mocowanie elementów płotu

Najlepiej pracować w dwie osoby: jedna osoba osadza element płotu pomiędzy słupkami i ustawia na wymaganej wysokości do ziemi / końca słupka, druga osoba przykręca element płotu za pomocą śrub / wkrętów z łbem stożkowym płaskim, dwie śruby na każdy kątownik. Rada: W przypadku montażu przez jedną osobę należy podłożyć dwa krawędziaki pod element płotu jako podparcie.

Krok po kroku 6 - Montaż furtki ogrodowej

Furtki ogrodowe są często montowane wstępnie i można je bez problemu zintegrować z ogrodzeniem.

Krok po kroku 7 - Ustawianie furtki ogrodowej

Nastawcie furtkę ogrodową. Dla dokładniejszego montażu, można prowizorycznie przymocować furtkę kantówką i śrubową zwornicą stolarską. W międzyczasie należy kontrolować położenie furtki za pomocą poziomnicy.

Krok po kroku 8 - Mocowanie zawiasów

Teraz można przymocować zawiasy do słupków. W tym celu należy zaznaczyć otwory i wstępnie nawiercić. Następnie zamontować zawias.

Krok po kroku 9 - Montowanie zamka przy furtce

Przymocuj najpierw prawą część zamka, a następnie dopasuj do niego lewą część (sprawdzając położenie). Furtka powinna się swobodnie otwierać.

Krok po kroku 10 - Gotowa furtka ogrodowa

Gotowe! Wasz nowy płot drewniany pełni nie tylko funkcję dekoracyjną Waszego ogrodu, ale zapewnia również pożądane zabezpieczenie.

Stosując wszystkie materiały należy zapoznać się z instrukcją producenta odnośnie obróbki i przeznaczenia danego materiału.

Lista zakupów

 • Elementy ogrodenia
 • Słupki
 • Kotew wkręcana sworzniowa (lub inna tuleja glebowa)
 • Śruba z dwustronnym bolcem
 • Ocynkowane kątowniki
 • Furtka, zamek i kątowniki
 • Śruby

Lista narzędzi

 • ew. świder glebowy
 • Wiertarka
 • Wiertarka akumulatorowa
 • Sznur treserski/ murarski
 • Poziomica
 • Śrubowa zwornica stolarska
 • Narzędzia do wybijania
Do góry