Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Ścieżka ogrodowa - porady

Gartenweg-Berater

Szybkie i wygodne przejście do domu i ogrodu? Doceńmy wygodę dobrze zaprojektowanej i wykonanej ścieżki ogrodowej. Ważną rolę odgrywa tutaj pozyskanie nawierzchni: ścieżka powinna być mrozoodporna i antypoślizgowa, a także harmonijnie współgrać z domem i otoczeniem. Obowiązuje zasada dotycząca szerokości ścieżek: główna alejka do domu powinna mieć od 1,30 m do 1,50 m szerokości, boczna alejka od 50 do 100 cm, a rzadko uczęszczana ścieżka w ogrodzie 50 cm.

1. Płyty kamienne i ogrodowe 2. Ściółka z kory
3. Ścieżki żwirowe 4. Kamień polny
Stein- und Betonplatten

1. Płyty kamienne i ogrodowe

Ścieżka z luźno rozłożonych płyt kamiennych nie jest najlepszą alejką do domu, ale za to prostym rozwiązaniem w ogrodzie. Należy po prostu ułożyć pojedyncze płyty w odstępach o długości jednego kroku (ok. 63 cm) - i gotowe. Także płyty betonowe można ułożyć szybko, na podłożu z piasku lub na zaprawie, tworząc tym samym stałą i pewną nawierzchnię. Kto nie lubi wyrastającej trawy w szczelinach, powinien ułożyć płyty bez zachowywania odstępu lub wypełnić je odpowiednią zaprawą.

Zalety:

Szybkie i proste w ułożeniu, solidne i długotrwałe, dostępne w różnych formach i kolorach, korzystne cenowo.

Wady:

Płyty kamienne nie nadają się do budowy alejek przejściowych, wymagają regularnej pielęgnacji.

Rysunek schematyczny - płyty kamienne i ogrodowe Schemazeichnung Stein- und Betonplatten
Rindenmulch

2. Ściółka z kory

Czy można zastosować ściółkę z kory do ułożenia rzadko uczęszczanej ścieżki? Ściółka z kory składa się z trudno rozkładających się odpadów kory drzewnej i jako naturalny materiał łączy się w harmonijny sposób z ogrodem. W praktyce: jeśli ścieżka zakończona jest grządką, możesz na niej wygodnie pielić chwasty i sadzić rośliny.

Zalety:

Naturalny wróg chwastów, wyrównuje nierówności, poprawia podłoże, reguluje temperaturę, przez rozkładanie się użyźnia glebę.

Wady:

Niebezpieczeństwo butwienia na ścieżkach bez dostępu słońca, konieczne regularne uzupełnianie warstwy wierzchniej.

Rysunek schematyczny - ściółka z kory Schemazeichnung Rindenmulch
Kieswege

3. Ścieżki żwirowe

Ścieżki żwirowe przywołują urok minionych czasów. Znamy je z pięknych pałacowych parków i ogrodów. Ponieważ jednak nie są one zbyt wygodne do chodzenia a ich pielęgnacja jest bardzo czasochłonna, przestały one być chwilowo modne.

Zalety:

Można indywidualnie ukształtować alejkę, niedroga, prosta w budowie.

Wady:

Niewygodna do chodzenia, bardzo czasochłonna pielęgnacja, łatwo porastająca chwastami.

Rysunek schematyczny - ścieżki żwirowe Schemazeichnung Kieswege
Naturstein

4. Kamień polny

Kto chce ułożyć na nowo starą ścieżkę w ogrodzie, nie musi koniecznie wyrzucać starych kamieni czy płyt: można je po prostu ułożyć na nowo i skomponować z nowymi kamieniami.

Zalety:

Jedyna w swoim rodzaju ścieżka ogrodowa, bez dodatkowych wydatków, poprawia wygląd.

Wady:

Kamienie i płyty powinny być tej samej wysokości, inaczej trudno będzie je ułożyć.

Schemazeichnung Naturstein Schemazeichnung Naturstein
Do góry