Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Sadzenie i przesadzanie roślin w donicach

Pflanzen ein- und umtopfen

Rośliny w doniczkach, donicach, misach i skrzyniach sprawiają, że balkon czy taras są pełne barw i życia. Możesz tak obsadzić misy i koryta czy skrzynie wytrzymałymi bylinami, jak rojnik murowy i rojnik wielokwiatowy, by były one atrakcyjne przez cały rok, nawet zimą.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Los geht`s: Die Drainageschicht

Krok po kroku 1 - Gotowi do startu... Start: warstwa drenażu

Na początku ułóż na dnie pojemnika/ naczynia na roślinę czy rośliny warstwę drenażu z ceramicznych łupin lub z keramzytu. Warstwa powinna mieć grubość co najmniej pięć centymetrów.

Porada OBI: Zimozielone byliny są atrakcyjne przez cały rok. Rośliny odporne na brak wody, jak rojniki czy również rozchodnik, przetrwają bez podlewania nawet kilka tygodni.

Ważne: Warstwa drenażu zapobiega tworzeniu się zastojów wody. Zastoje wody powodują gnicie korzeni.

Erde einfüllen

Krok po kroku 2 - Napełnianie ziemią

Na warstwę drenażu wsyp ziemię do kwiatów doniczkowych. W przypadku roślin, które preferują przepuszczalną ziemię, możesz zmieszać ziemię z materiałem do drenażu. Napełnij ziemią misę/ donicę w tak sposób, by korzenie rośliny miały wystarczająco dużo miejsca.

Praktycznie: Jeśli do sadzenia roślin w donicach założysz rękawice, to skóra na Twoich dłoniach nie zostanie podrażniona.

Ważne: Zwróć uwagę na odpowiedni dobór podłoża do wymagań sadzonych roślin.

Pflanzen einsetzen

Krok po kroku 3 - Sadzenie roślin

Wyjmij ostrożnie rośliny z ich doniczek i połóż na ziemi. Korzenie, które wyrosły przy wewnętrznej ścianie tworząc kręgi, należy delikatnie rozłożyć palcami. Dzięki temu roślina wrasta szybciej w nowe podłoże. Jeśli włożysz roślinę tak po prostu, jak rosła w swojej doniczce, korzenie będą rosły dalej tworząc kręgi, a roślina będzie potrzebować więcej czasu, aż wrośnie i zapuści korzenie w nowe podłoże.

Ważne: W jednej donicy sadź rośliny o podobnych wymaganiach.

Weiter geht’s – Lücken füllen

Krok po kroku 4 - Dalej do mety – wypełnianie luk

Umieść w większych lukach małe sadzonki lub małe części, które poodpadały przy sadzeniu. Następnie wypełnij ziemią przestrzenie między korzeniami i dociśnij roślinę.

Ważne: Nie sadź roślin za gęsto, ponieważ potrzebują one jeszcze miejsca do wzrostu i rozwoju.

Angießen

Krok po kroku 5 - Podlewanie

Na koniec podlej obficie rośliny delikatnym strumieniem wody o temperaturze otoczenia z konewki z sitkiem do momentu, aż woda zacznie wypływać przez otwory odpływowe. Podlanie roślin jest bardzo ważne. Dzięki niemu ziemia znajdująca się między korzeniami i wokół nich może dobrze połączyć się z nową, dosypaną ziemią, a rośliny mogą dalej rosnąć.

Ważne: Po podlaniu ustaw donicę na kilka dni w cieniu lub w półcieniu, by rośliny mogły spokojnie uporać się z "szokiem po przesadzeniu". Po tym czasie na chwilę oddechu rośliny można wystawić na słońce.

Lista zakupów

  • keramzyt jako materiał na drenaż
  • donica na rośliny lub naczynie z otworami dla spływającej wody
  • ziemia dla roślin doniczkowych
  • rośliny

Lista narzędzi

  • konewka z sitkiem
  • rękawice
  • łopatka ogrodnicza
Do góry