Aranżacje z roślin w donicach

Mit Kübelpflanzen gestalten
Rośliny w donicach są mobilne i można je ustawić zawsze tam, gdzie są właśnie potrzebne. Dzięki obsadzeniu roślin w donicach możesz dbać o rośliny w ogrodzie, które nie przetrwają naszej zimy. W lecie aranżacja z roślin w donicach czy skrzyniach pozwoli Ci stworzyć na swoim balkonie czy tarasie niezwykły wakacyjny klimat. W zimnych porach roku przenieś rośliny doniczkowe do zimowej kwatery.

Jednak nie tylko śródziemnomorscy klasycy, jak oleander, oliwka europejska, palmy i drzewka cytrusowe czują się świetnie w donicach, ale również wiele innych krzewów, miniaturowych drzewek oraz byliny, róże, zioła i letnie kwiaty. Te wszystkie rośliny możesz hodować w donicach i innych pojemnikach.
1. Rośliny w donicach idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach 2. Rośliny w donicach tworzą Twoją prywatną strefę
3. Rośliny w donicach urozmaicają przestrzeń 4. Zwróć uwagę nie tylko na rośliny, ale też na donice
Kübelpflanzen sind ideal für schwierige Ecken

1. Rośliny w donicach idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach

W każdym ogrodzie są miejsca, które ciężko jest obsadzić roślinami. Fundament i drenaż wokół domu ograniczają znacznie przestrzeń dla korzeni roślin. Pod rynnami i dachem ziemia pozostaje najczęściej sucha. Wykorzystując rośliny w donicach możesz te problematyczne miejsca ożywić i napełnić niesamowitymi barwami. Niezależnie od tego, czy wybierzesz krzewy, które doskonale wytrzymują zimę, czy też każdego roku zaaranżujesz te przestrzenie barwnymi kwiatami letnimi i balkonowymi, pamiętaj - puść wodze fantazji.

Kübelpflanzen schaffen Privatsphäre

2. Rośliny w donicach tworzą Twoją prywatną strefę

Rośliny w doniczkach, donicach czy skrzyniach nadają się doskonale do oddzielania w ogrodzie poszczególnych przestrzeni oraz aranżacji sfery prywatnej. Przy tym nie chodzi tu o rzeczywiste odizolowanie się, lecz o stworzenie poczucia podziału przestrzeni w ogrodzie. Dokładnie tak jak tutaj, gdzie rząd bylin w wysokich naczyniach oddziela miejsce do relaksu i rozmów przy stole od trawnika.

Rada:
Wiele roślin jest atrakcyjnych tylko przez niewiele tygodni, na przykład wtedy, kiedy kwitną. Kwitnące rośliny możesz ustawić podczas ich kwitnienia w miejscu, gdzie będziesz mógł rozkoszować się ich barwami i zapachem. W pozostałych miesiącach w roku możesz ustawić je w kącie, gdzie nie zwracają uwagi, lub na tarasie.
Kübelpflanzen setzen Akzente

3. Rośliny w donicach urozmaicają przestrzeń

Wielu roślinom w donicach możesz nadać interesujący kształt i formę. Bukszpan i wawrzyn szlachetny, laurowiśnię portugalską lub ligustr możesz przyciąć w taki sposób, by nadać im formę kuli, stożka lub piramidy. Niektóre z nich, jak bukszpan na wysokim pniu, mogą mieć finezyjnie poskręcane pnie. Znów inne, jak np. sosna są doskonałym materiałem na duże bonsai Asia-Flair. Rośliny w donicach możesz ustawić w taki sposób, by sprawiały wrażenie, że wyrastają z rabaty. W ten sposób możesz urozmaicić swój ogród egzotycznymi roślinami.

Rada:
O wiele naturalniej wyglądają rośliny w donicach, jeśli umieścisz je w ziemi. Umieść trochę większą, pustą donicę w ziemi (bez ziemi, by nie tworzyły się zastoje wody), a następnie postaw w niej roślinę doniczkową. Dzięki temu ziemia z brzegów nie będzie usuwać się do dołu. Jesienią możesz wyjąć roślinę doniczkową, a następnie wiosną możesz ją znów wstawić w to samo miejsce.
Nicht auf die Pflanzen, auch auf die Gefäße kommt es an

4. Zwróć uwagę nie tylko na rośliny, ale też na donice

Ceramika i terakota to klasyczne materiały na donice i inne naczynia dla roślin. Jest jeszcze wiele innych materiałów na donice, misy, naczynia i skrzynie, jak tworzywo sztuczne, metal, kamień lub drewno. Niektóre donice z tworzywa sztucznego wysokiej jakości doskonale imitują donice ceramiczne lub kamienne. Na pierwszy rzut oka nie można ich odróżnić od oryginału, są jednak lżejsze i poręczniejsze. Bez problemu przewieziesz je w dowolne miejsce.

Rada:
Donice, naczynia i pojemniki z porowatego kamienia naturalnego, jak piaskowiec należy chronić zimą przed mrozem. Jeśli ziemia w nich zamarznie, a zamarznięta woda zwiększy swoją objętość, mogą popękać. Donice i naczynia z granitu czy porfiru są odporne na działanie czynników atmosferycznych, ponieważ te materiały nie wchłaniają żadnej wilgoci.
  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry