Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Porady na temat oczka wodnego

Beckenteich anlegen

Nawet jeśli nie mają Państwo zbyt dużo miejsca w ogrodzie, marzenie o oczku wodnym w ogródku jest do spełnienia! Dobierzcie oczko o powierzchni do pięciu m2. Zalety: gotowe oczka wodne łatwo jest zamontować i nie wymaga to wiele czasu.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Ausgraben und Sandschicht einbringen

Krok po kroku 1 - Wykonanie wykopu i ułożenie warstwy piasku

Formę na oczko umieść na wybranym miejscu i oznacz jego obrys za pomocą łopaty, sznurkiem lub wężem ułożonym na ziemi. Następnie wykop dół na oczko zgodnie z jego formą. Najlepiej zacznij od wykopania najgłębszej części, by potem wymodelować strefy płytsze. Na koniec ukształtuj brzeg. Dół na formę powinien być szerszy i głębszy o ok. 10 cm niż rzeczywista forma stawku - zostanie on potem wypełniony częściowo piaskiem. Z wykopanego otworu usuń kamienie i korzenie, a potem pokryj go warstwą piasku o grubości ok. 10 cm. Piasek należy udeptać.

Teich ausrichten

Krok po kroku 2 - Poziomowanie oczka

Teraz do przygotowanego dołu włóż formę na oczko, i wypoziomuj ją za pomocą poziomicy. Tutaj przyda się długa deska ułożona w poprzek oczka. Przed wypełnieniem całości nalej wody do ok. 1/3 wielkości, aby forma oczka nie wypływała do góry.

Teich einschlämmen

Krok po kroku 3 - Zalewanie oczka

Po wypoziomowaniu oczka wolną przestrzeń pomiędzy ścianami dołu, a oczkiem wypełnij piaskiem. Potem zalej dużą ilością wody, tak, aby nie przechyliło się ono na jedną stronę.

Wasser einlassen und Teich bepflanzen

Krok po kroku 4 - Wpuszczenie wody i sadzenie roślin

Krawędzie oczka zasyp ziemią. Na koniec można posadzić w oczku rośliny i dodać elementy takie jak strumyczek. Całe oczko wypełnij wodą.

Fertig ist der Beckenteich

Krok po kroku 5 - Gotowe oczko wodne

Jeśli w oczku wodnym znajduje się strumyk lub wodospad, na koniec włącz pompę. Oczko wodne jest już gotowe! Po krótkim czasie można zaobserwować, jak osiedlą się w nim najprzeróżniejsze żyjątka. Uwaga: przestrzegać wskazówki producenta oraz informacje o pracy ze wszystkimi wykorzystywanymi materiałami.

Lista zakupów

 • Forma oczka wodnego
 • Piasek
 • Kosze na rośliny
 • Maty brzegowe (Kokosowe/Jutowe)
 • Zewnętrzny filtr (ok. 12 m²) z pompą oraz filtrem typu UVC
 • Rośliny np.: Żabieniec, Rygownica, Irys Bagienny, Skrzyp, Grzybień Biały, Sit Karłowaty, Bobrek Trójlistkowy

Lista narzędzi

 • Calówka/Taśma miernicza
 • Poziomnica/Waga wodna
 • Kołki drewniane
 • Sznurek/Tyczka miernicza
 • Kilof
 • Łopata
 • Szufelka
 • Taczka
 • Młotek
 • Nożyce zwykłe
 • Wąż ogrodowy
Do góry