Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Porady dotyczące sadzenia truskawek

Ogrodnik na tle grządki z truskawkami, w rękach trzyma koszyk pełen zebranych owoców.

Truskawki zaliczają się do roślin różowatych i są jednym z najpopularniejszych owoców sezonu letniego, którego nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie użytkowym – i dobrze, bo nie tylko wyśmienicie smakują, ale są także proste w uprawie.

Z niniejszego poradnika dowiesz się, w jaki sposób i kiedy sadzić truskawki, jak znaleźć odpowiednie dla nich stanowiska i kiedy najlepiej je zbierać.

1. Sadzenie truskawek 2. Odpowiednia pielęgnacja truskawek
3. Planowanie ogrodu i grządek z truskawkami
Pole truskawkowe, na którym strzałkami zaznaczono odstępy, które należy zachować: między poszczególnymi sadzonkami – 30 cm; pomiędzy rzędami – 40 cm.

1. Sadzenie truskawek

Idealną porą na sadzenie truskawek jest sierpień. Przy sadzeniu roślin zachowaj między nimi odstęp 30 cm, a między rzędami – 40 cm.

Pamiętaj o tym, aby sadzonki nie wkopywać głęboko. „Serce” rośliny powinno nieznacznie wystawać nad powierzchnię ziemi.

Truskawki preferują nasłonecznione stanowiska i bardzo dobrze rozwijają się w sąsiedztwie innych roślin użytkowych, np. ogórków, selera czy buraków.

Nie sadź truskawek bezpośrednio przy krawędzi trawnika – w ten sposób zabezpieczysz je przed ślimakami. Więcej porad dotyczących ochrony roślin użytkowych przed szkodnikami znajdziesz w naszych poradnikach.

Ogrodnik przykrywa ziemię przy truskawkach słomą.

2. Odpowiednia pielęgnacja truskawek

Idealna pielęgnacja truskawek obejmuje nawożenie roślin wczesną wiosną obornikiem lub kompostem i zapewnienie pulchnej, lekko kwaśnej gleby o odczynie pH wynoszącym od 5,5 do 6.

Truskawki potrzebują dużej ilości wody. Pamiętaj szczególnie latem o ich regularnym i obfitym podlewaniu.

Gdy rośliny wypuszczą pierwsze kwiaty, przykryj ziemię słomą. Na takiej warstwie truskawki szczególnie dobrze się rozwijają, ponieważ słoma stanowi dodatkową, prostą, ale skuteczną osłonę przed ślimakami.

Ogrodnik zbiera truskawki.

3. Planowanie ogrodu i grządek z truskawkami

Po zebraniu plonów pozwól odpocząć glebie i nie sadź ponownie w tym samym miejscu truskawek, ale np. fasolę, groch, sałatę czy dynię.

Przeczytaj w naszym poradniku dotyczącym uprawy współrzędnej, w jaki sposób możesz wykorzystać wymagania życiowe różnych roślin. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli po pierwszym zasadzeniu truskawek usuniesz je z grządki po dwóch latach. Dopiero po takim czasie roślina osiągnie swój docelowy wzrost.

Czas plonów trwa od połowy maja do sierpnia. W zależności od zasadzonej odmiany na jeden krzaczek przypada ok. 500 g truskawek.

Nie ma znaczenia, czy wykorzystasz własne truskawki do sałatek owocowych, deserów czy ciast – owoce te są nie tylko wspaniałym przysmakiem, ale także są wyjątkowo łatwe w uprawie.

Do góry