Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Podstawowe urządzenia i maszyny ogrodnicze

Grundausstattung Gartenmaschinen/Geräte

Jeśli posiadasz odpowiednie wyposażenie, możesz zaczynać pracę w ogrodzie. Trzeba poprzycinać drzewa i krzewy, wykosić trawę, wyplewić grządki i rabaty. Praca w ogrodzie nie musi być jednak uciążliwa, wręcz przeciwnie - jeśli posiadasz odpowiednie narzędzia, może nawet sprawiać przyjemność. Biorąc pod uwagę bogactwo asortymentu w sklepach czy centrach ogrodniczych, wybranie sprzętu nie jest łatwym zadaniem. Wyposażenie, które tutaj prezentujemy pozwala wykonać wszystkie podstawowe prace ogrodnicze. 

1. Szpadel i widły ogrodowe 2. Łopatka i widełki ogrodowe
3. Konewka i wąż ogrodowy 4. Taczka
5. Grabie 6. Motyka
7. Kosiarka do trawy 8. Sekator ogrodowy
9. Sekator do gałęzi
Spaten und Grabgabel

1. Szpadel i widły ogrodowe

Do przekopywania gleby i innych podobnych prac będzie niezbędny szpadel. Przy gliniastych lub innych innych ciężkich glebach bardziej odpowiednie będą widły. 

Wskazówka: dostępne są wąskie i szerokie szpadle oraz widły. Wąskie modele łatwiej wchodzą w glebę, przez co ułatwiają pracę.

Ważne: umyj urządzenia zaraz po pracy w ogrodzie, dzięki czemu nie będą rdzewieć.

Handschaufel oder Blumenkelle und Blumengabel

2. Łopatka i widełki ogrodowe

Przy użyciu łopadki i widełek ogrodowych możesz wykonać większość prostych prac ogrodowych, takich jak pielenie grządek i rabatek, sadzenie roślin, przygotowywanie podłoża do sadzenia czy nawożenie. 

Widełki ogrodowe przydadzą się do sadzenia nowych roślin pomiędzy te, które już rosną na rabatce czy w donicach. 

Wskazówka: w pracach ogrodowych pomoże Ci również wycinak do chwastów oraz sadzarka do cebulek. 

Ważne: przy zakupie zwróć uwagę na styl łopatki i jej uchwyt. Tańsze urządzenia mogą się wyginać, a nawet złamać. 

Gießkannen und Schlauch

3. Konewka i wąż ogrodowy

Do podlewania małego ogrodu na początek wystarczy jedna albo dwie konewki. Konewki z tworzywa sztucznego są tanie i lekkie, te z metalu są z kolei bardziej wytrzymałe, ale za to cięższe. Przy dużych ogrodach (powyżej 50 m2) opłaca się zainwestować w wąż, który po podlewaniu można nawinąć na specjalny wózek, który zajmuje mało miejsca, a dzięki niemu ponowne podlewanie będzie wygodniejsze.

Wskazówka: zaraz po podlewaniu napełnij konewki wodą, aby mogła się ona ocieplić.

Ważne: jeśli plastik przechowywany jest w pełnym słońcu, może za jakiś czas zacząć się kruszyć. 

Schubkarre

4. Taczka

Taczka ułatwia przewożenie ziemi, kompostu, roślin, sprzętu, zbiorów i wielu innych rzeczy. W handlu dostępne są taczki różnej wielkości, w zależności od zapotrzebowania. W tym szerokim asortymencie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Przed zakupem zwróc uwagę na to, by rączki miały odpowiednią długość, tak aby wygodnie było kierować taczką. 

Wskazówka: do różnorodnych zastosowań.

Ważne: opony gumowe są bardziej trwałe, jednak lżej kierować taczką posiadającą oponę balonową. 

Rechen

5. Grabie

Za pomocą grabi można wyrównywać powierzchnię grządek i rabatek czy też usuwać z ogrodu liście. Grabie mają naprawdę wiele zastosowań i muszą się one znaleźć w każdym ogrodzie. Szerokie grabie są przydatne jeśli posiadasz szeroką powierzchnię trawnika. W mniejszych ogrodach użycie takiego modelu może być niewygodne. Lepiej kupić wówczas grabie o średniej szerokości - około 40 do 50 cm.

Ważne: nie opłaca się inwestować w narzędzia z wymiennym stylem, jeśli będą one często używane. Przy ich regularnym stosowaniu styl szybko się poluzuje.

Hacke

6. Motyka

Dzięki zastosowaniu motyki lub pazurków ogrodowych łatwo usuniesz chwasty i spulchnisz glebę.

Wskazówka: motyka i pazurki mogą też posłużyć do rozbijania dużych kawałków ziemi, które powstały po przekopaniu ogrodu. 

Rasenmäher-Berater

7. Kosiarka do trawy

W zależności od wielkości ogrodu czy też powierzchni, która wymaga koszenia, dostępne są różne rodzaje kosiarek. Nasz poradnik podpowie Ci, jaka kosiarka jest najbardziej odpowiednia do Twoich potrzeb. 

Wskazówka: kosiarka może być też używana do rozdrabniania liści i skoszonej trawy. Zanim wyrzucisz je na kompost, wystarczy kilkakrotnie przejechać po nich kosiarką. 

Ważne: nie zapomnij usunąć z trawy kamieni i korzeni, ponieważ mogą one uszkodzić nóż kosiarki.

Odpowiednia kosiarka
Rodzaj kosiarki Do jakiego ogrodu?
kosiarka ręczna do 50 m² powierzchni 

kosiarka akumulatorowa 50 do300 m² powierzchni
dużo drzew i krzewów
powierzchnie pochyłe
kosiarka elektryczna 50 do 600 m² powierzchni
mało drzew i krzewów Bäume
kosiarka spalinowa powierzchnia powyżej 600 m² 
wzrost traw do 15 cm
kosiarka listwowa powierzchnia trawy i łąk powyżej 500 m²
wzrost traw powyżej 15 cm
kosiarka traktorek powyżej 600 m² powierzchni
mało drzew i krzewów
Gartenschere

8. Sekator ogrodowy

Sekator ogrodowy przyda się się do przycinania róż, krzewów, bylin i innych roślin. Nie ma znaczenia czy używasz sekatora kowadełkowego czy też sekatora przeznaczonego do róż. Po prostu wypróbuj, który typ bardziej Ci odpowiada i lepiej leży w ręce. 

Wskazówka: wysokiej jakości modele nożyc można łatwo wyczyścić. Ponadto istnieją części wymienne sprężyny czy ostrza, które można łatwo wymienić. 

Ważne: jesteś leworęczny? Przy zakupie zwróć uwagę na urządzenia przystosowane specjalnie dla takich osób. Ułatwią one pracę i odciążą stawy oraz ścięgna. 

Astschere

9. Sekator do gałęzi

Takiego sekatora potrzebujesz do przycinania grubszych gałęzi - tych, których średnica wynosi około 4-5 centymetrów. W przypadku średnic jeszcze większych polecamy piłę do gałęzi. 

Wskazówka: do cięcia grubszych gałęzi najodpowiedniejszy będzie sekator z dłuższymi rączkami.

Ważne: nożyce ogrodowe, nożyce do drzew i gałęzi należy oczyścić z brudu i żywicy. Wydłuży to ich żywotność. 

Do góry