Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Jakie środki ochrony trawnika stosować w ogrodzie?

19-jakie-srodki-ochrony-trawnika-stosowac-w-ogrodzie

Do głównych środków ochrony trawnika należą preparaty chwastobójcze, dzięki którym uwolnimy się od niechcianej zieleniny. Przeważnie stosowane są w formie płynnej i mają na celu wyeliminowanie chwastów jedno- i dwuliściennych. Zaletą tych środków jest niszczenie zarówno części nadziemnej, jak i korzeni chwastów, tak aby nie mogły ponownie wyrosnąć.

1. Jak działają środki chwastobójcze? 2. Pozbywanie się niechcianych gości
3. Uważaj na szkodliwą pleśń!

1. Jak działają środki chwastobójcze?

Po zastosowaniu tej gamy preparatów zawarta w nich substancja aktywna szybko wnika w roślinę poprzez liście i po krótkim czasie zaczyna przemieszczać się po całej jej powierzchni. W zależności od warunków pogodowych wyeliminowanie szpecących chwastów trwa od 2 do 4 tygodni. Należy również pamiętać, że wszelkie opryski środkami ochrony roślin najlepiej wykonywać wieczorową porą, kiedy temperatura powietrza się obniża, lub też w godzinach porannych, ale po wyschnięciu trawy. Do stosowania środków ochrony roślin temperatura musi wynosić minimum 10°C, w innym przypadku działanie środka chwastobójczego może być znacznie osłabione.

2. Pozbywanie się niechcianych gości

Często stosowane są również preparaty odstraszające krety, nornice lub też nicienie, pędraki i drutowce, które żerują w glebie, z dużą zawziętością niszcząc rośliny. Są to płynne lub granulowane środki ochrony roślin, które zawierają nieprzyjemne dla tych zwierząt wonie, dzięki czemu działają na nie odpychająco.

3. Uważaj na szkodliwą pleśń!

Jesienią warto także zaopatrzyć się w środek grzybobójczy na ewentualną pleśń śniegową. Jest to jedna z najgroźniejszych chorób traw, która atakuje najczęściej po stopnieniu długo zalegającego śniegu. Choroba ta objawia się początkowo białą lub różową pleśnią, a potem tworzy brązowe plamy w darni. Z czasem plamy te zaczynają się zlewać i tworzą obszary obumarłych roślin. Aby uniknąć tego zjawiska, musimy pamiętać o aeracji, nie nawożeniu trawnika jesienią preparatami letnimi, skoszeniu trawy bardzo nisko przed okresem zimowym i unikaniu deptania trawnika pokrytego śniegiem.

Do góry