Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Jaki rodzaj trawy wybrać?

20-jaki-rodzaj-trawy-wybrac

Trawnik to jeden z większych obszarów w naszym ogrodzie. Nie ma wątpliwości, że zadbana murawa stanowi nie tylko jego wizytówkę, ale pełni też funkcją praktyczną. Stwarza doskonałe warunki do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

1. Wybór gatunku trawy – co wziąć pod uwagę? 2. Jaką mieszankę wybrać?
3. Trawa na duże tereny

1. Wybór gatunku trawy – co wziąć pod uwagę?

To, jaki rodzaj trawy porasta na danym terenie, zależy od jego przeznaczenia. Murawa może stanowić ozdobę ogrodu, może być również przestrzenią rekreacyjną albo idealną do uprawiania rozmaitych sportów. Jeśli decydujesz się na zakup konkretnego gatunku trawy, warto określić warunki, w jakich będzie rosła. Pod uwagę należy wziąć typ gleby, wilgotność, ale też nasłonecznienie terenu.

2. Jaką mieszankę wybrać?

Nazwy najpopularniejszych mieszanek traw bardzo często wskazują ich przeznaczenie. „Do cienia” sprawdzi się na terenie zacienionym bądź takim, do którego promienie słońca nie docierają przez większość dnia. Trawa gazonowa będzie zaś idealna, jeśli murawa ma być elementem dekoracji ogrodu – porasta wolno, ale jest za to bujna i soczyście zielona. Nie nadaje się jednak do intensywnego deptania, ponieważ jest zbyt delikatna. W celach rekreacyjnych lepiej wysiać mieszankę sportową. Taka trawa sportowa jest niezwykle odporna i trwała, ale należy ją często podlewać.

Większość właścicieli ogrodów stawia na mieszankę uniwersalną. Trawa uniwersalna nie jest aż tak okazała jak gazonowa, ale za to nie wymaga częstego nawożenia i podlewania. Jest odporna na deptanie oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym mróz. Dobrze znosi zarówno silne nasłonecznienie, jak i cień.

3. Trawa na duże tereny

Do wyboru mamy również mieszanki regeneracyjne, których zadaniem jest dosiewanie trawy, na przykład w celu wypełnienia pustych miejsc - ten gatunek trawy rośnie szybko i bujnie. Do dużych połaci terenu, w tym sadów zaleca się natomiast mieszankę łąkową, która zawiera również nasiona kwiatów polnych. Taka kombinacja pozwoli osiągnąć efekt przypominający łąkę.

Do góry