Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Domek ogrodowy - porady

Gartenhaus-Berater

Domek służący dzieciom do zabawy, domek narzędziowy z przybudówką na drewno do kominka, czy też domek ogrodowy, w którym najchętniej byś zamieszkał – nasza szeroka oferta spełni każde życzenie.

1. Płyta fundamentowa czy fundament? 2. Płyta fundamentowa
3. Fundament ciągły

1. Płyta fundamentowa czy fundament?

Gdzie powinien stanąć Wasz domek? Najlepiej na starannie przygotowanym podłożu. Mocny fundament zapewni trwałość i bezpieczeństwo oraz będzie dopasowany do Waszego domku ogrodowego. Wtedy nawet duża wilgoć nie może mu zaszkodzić.

Fundamentplatte

2. Płyta fundamentowa

Jednym z prostych rozwiązań jest płyta fundamentowa: do tego potrzebny jest wykop o głębokości ok. 30 cm. Na 15 centymetrową warstwę żwiru układamy folię PE, zanim wypełnimy ją warstwą betonu o grubości 6 cm. Następnie należy rozłożyć stalową matę w celu uzbrojenia i wypełnić resztą betonu. Zaciągnąć beton i pozostawić do wyschnięcia.

Zalety:

prostszy w wykonaniu

Wady:

większe zużycie betonu

Streifenfundament

3. Fundament ciągły

Korzystniejszym cenowo i mrozoodpornym wariantem jest fundament ciągły, który będzie znajdował się pod ścianami nośnymi: należy zrobić wykop o głębokości 20 cm na całej powierzchni oraz dodatkowo rów pod ścianami zewnętrznymi o głębokości 60 cm oraz szerokości ok. 30 cm.

Zalety:

korzystniejszy niż płyta fundamentowa, długotrwała mrozoodporność

Wady:

fundament musi mieć głębokość min. 80 cm w głąb ziemi, aby był mrozoodporny

Do góry