Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Jak oczyścić i zakonserwować ogrodzenie drewniane i metalowe?

ogrodzenie-drewnianie-big

Drewno i metal to jedne z najtrwalszych materiałów budowlanych. Nic dziwnego, że służą nawet do budowy domów. Elementy drewniane i metalowe z powodzeniem wykorzystywane są także do tworzenia ogrodzenia. Przedstawiamy skuteczne sposoby, dzięki którym z łatwością można zachować ich stabilną konstrukcję i wyjątkowy wygląd przez długi czas.

1. Druga młodość drewnianego ogrodzenia 2. Renowacja ogrodzenia drewnianego krok po kroku
3. Szybki sposób na odświeżenie ogrodzenia metalowego 4. Metalowe ogrodzenie z siatki jak nowe

1. Druga młodość drewnianego ogrodzenia

Ogrodzenie z drewna jest stawiane nie tylko do zabezpieczenia danej posesji, ale również w celach dekoracyjnych. Drewno jest jednak podatne na uszkodzenia, jakie wynikają z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Panele ogrodzeniowe drewniane mogą niszczeć pod wpływem deszczu czy mrozu. Już po kilku sezonach zauważysz, że płot drewniany wymaga renowacji, a farba do drewna zaczyna z niego odchodzić.

Aby odświeżyć wygląd ogrodzenia, należy przygotować odpowiednie narzędzia do konserwacji:

- szlifierkę lub papier ścierny

- twardą szczotkę

- zmywacz do farb

- szpachlówkę

- farbę lub lakier - świetnie sprawdza się również wosk do drewna albo lakierobejca

- impregnat do drewna

2. Renowacja ogrodzenia drewnianego krok po kroku

1.Oczyść ogrodzenie panelowe i wszystkie elementy, takie jak przęsła, sztachety, słupki ogrodzeniowe, rygle oraz bramy z wszelkich zanieczyszczeń i łuszczącej się farby. Do małej powierzchni użyj papieru ściernego lub zmywacza do farby, a kiedy praca wymagana jest na dużej płaszczyźnie – szlifierki.

2.Powstałe ubytki w drewnie uzupełnij szpachlówką. Jeśli w ogrodzeniu powstały większe dziury, możesz wykorzystać łaty z kawałków drewna.

3.Kolejny etap to impregnacja drewna. Wykorzystaj impregnat, który przeznaczony jest nie tylko do powierzchni drewnianych, ale nadaje się także do ochrony w warunkach zewnętrznych.

4.Wybierz preparat, który uwydatni naturalne słoje drewna albo zmieni jego kolor, wszystko zależy od efektu dekoracyjnego, jaki chcesz uzyskać. Strukturę w pełni pokryje farba lakierowa do drewna, ale jeśli chcesz zachować naturalny wygląd drewna, lepiej sprawdzi się bejca do drewna oraz lakier do drewna.

3. Szybki sposób na odświeżenie ogrodzenia metalowego

Jeśli Twoją posesję zabezpieczają płoty metalowe – aluminiowe panele ogrodzeniowe, żeliwne albo ogrodzenia kute, o ich konserwację musisz zadbać minimum raz na 5 lat. Renowacja polega najczęściej na zerwaniu łuszczącej się, odchodzącej farby oraz zlikwidowaniu elementów zardzewiałych. Do tego rodzaju pracy w ogrodzie przyda Ci się:

- szlifierka, druciana szczotka, papier ścierny

- farba do metalu podkładowa

- farba na ogrodzenia metalowe nadająca kolor

4. Metalowe ogrodzenie z siatki jak nowe

Wszystkie przęsła ogrodzeniowe i inne elementy, takie jak bramy wjazdowe czy furtki należy dokładnie oczyścić. Starą farbę usunąć można papierem ściernym albo szlifierką. Kiedy powierzchnia jest idealnie gładka, nakłada się farbę podkładową, która będzie zapobiegać korozjom. Kiedy wyschnie, należy pomalować ogrodzenie farbą do metalu, nadającą całości odpowiedni kolor. Jeśli taka praca jest zbyt uciążliwa, można również wykorzystać tzw. preparat 3w1, który oczyści i ochroni, ale ma również właściwości farby nawierzchniowej. Ogrodzenia nowoczesne można też poddać renowacji w profesjonalnym zakładzie, w którym przeprowadzony zostanie zabieg piaskowania albo lakierowania proszkowego. Bez względu na to, jaki rodzaj ogrodzenia wybierzesz, musisz o nie dbać, by przez lata pełniło należycie swoją funkcję. Z pomocą przychodzą łatwo dostępne narzędzia i środki, które sprawią, że ogrodzenie drewniane czy metalowe nie tylko nie będzie ulegać korozjom, ale także szybko odzyska pierwotny wygląd.

Do góry