Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Jak i kiedy wysiewać trawę?

21-jak-i-kiedy-wysiewac-trawe

Okazały trawnik może być efektem samodzielnej pracy. Trzeba się do niej jednak odpowiednio przygotować. Jeśli wiesz już, jaki rodzaj mieszanki trawy wysiejesz, wybierz dogodny termin i właściwie przygotuj podłoże.

1. Wysiewanie trawy – czy istnieje „idealny moment”? 2. Prawidłowe przygotowanie gleby
3. Jak prawidłowo siać trawę?

1. Wysiewanie trawy – czy istnieje „idealny moment”?

Tak. Idealnym okresem na wysiew murawy jest jesień. Wtedy gleba jest optymalnie wilgotna, a trawa nie jest narażona na wypalanie silnymi promieniami słońca. Jesienią trawa może być też naturalnie podlewana deszczem, dzięki czemu bardzo szybko się ukorzenia, a po około 7 dniach da się już zauważyć jej porost. Trawę można także wysiewać wiosną, ale należy uważać na nocne przymrozki oraz obfite opady deszczu. Co ważne, żaden gatunek trawy nie nadaje się do wysiewania w okresie zimowym od listopada do marca ani w okresie letnim, od czerwca do połowy sierpnia.

2. Prawidłowe przygotowanie gleby

Pierwszym krokiem wysiewania trawy jest przygotowanie gleby. Dlatego ważne jest:

  • • przekopanie ogródka na głębokość około 25 cm (szpadlem bądź glebogryzarką),
  • • wyrwanie chwastów,
  • • usunięcie kamieni,
  • • wyrównanie podłoża.

Kolejny etap to sprawdzenie kwasowości gleby (przydatny jest kwasomierz). Trawa najlepiej porasta, jeśli jej podłoże wynosi 5,5-6,5 pH. Może okazać się, że konieczne jest zastosowanie specjalnego nawozu do trawy – jeśli kwasowość jest niższa, warto użyć nawozu wapniowego, a jeśli odczyn jest wyższy, nawozu zakwaszającego. Trawę można siać po około 14 dniach od nawożenia gleby.

Przed samym rozmieszczeniem nasion trawy glebę należy spulchnić. Na niewielkich obszarach wysiew realizuje się ręcznie, na rozległym terenie pomocny staje się siewnik.

3. Jak prawidłowo siać trawę?

Na co warto zwracać uwagę, siejąc nasiona trawy? Warto wybrać dzień bezwietrzny, bo wiatr może powodować przesuwanie się nasion, przez co trawa porośnie nierówno. Zbyt gęsty siew może przyczynić się zaś do wystąpienia grzybicy. Nasiona trawy trzeba przykryć około 1 cm warstwą ziemi. Młody trawnik wymaga podlewania, najlepiej rano i wieczorem. Należy wystrzegać się podlewania trawnika w dzień, bo wtedy woda nie wsiąka w ziemię, a paruje.

Do góry