Butle z gazem, uniwersalne źródło energii i ciepła

grill small

Większość użytkowników kojarzy butle gazowe z użytkowaniem ich w kuchenkach gazowych lub też jako produkt turystyczny dla biwaków i kamperów. Jednak obecnie to wyobrażenie staje się coraz bardziej przestarzałe, a butle ze względu na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań oraz swoją mobilność zyskują coraz więcej zastosowań.

1. Gaz w butli – nie tylko do kuchni 2. Promienniki ciepła na gaz płynny
3. Bezpieczna eksploatacja butli gazowej 4. AmeriGas DOM LIGHT – butla stworzona do nowych zastosowań

1. Gaz w butli – nie tylko do kuchni

Coraz więcej klientów używa grilli gazowych, które zasilane są bardzo często z butli, takich jak AmeriGas DOM LIGHT. Takie przyrządzanie potraw jest nie tylko dużo wygodniejsze i szybsze, ale pozwala zachować też dużo „z ducha prawdziwego grilla”. Jednak w związku z tym, że sezon letni powoli zbliża się do końca wielu użytkowników schowa swoje butle do składzików lub też zwróci je do sklepów. A tak wcale nie musi być. Warto czerpać z doświadczeń krajów skandynawskich, w których grillowanie odbywa się niemal przez cały rok, chociaż warunki wydają się temu nie sprzyjać. Niemniej to zasługa nie tylko twardszych charakterów, ale również możliwości, które stwarzają właśnie butle z gazem. Chodzi mianowicie o używanie promienników ciepła oraz parasoli grzewczych.

2. Promienniki ciepła na gaz płynny

Wiele z nas kojarzy je z ogródków restauracyjnych, które dzięki nim przedłużają swoje funkcjonowanie na okres jesienny, jednak dzięki rozwojowi tej branży powstają modele cechujące się coraz większą estetyką i ergonomicznością, dzięki czemu mogę one być użytkowane również w domach, zarówno na tarasach, jak i w ogrodach, w tym tzw. ogrodach zimowych. W niektórych modelach znajduje się również lampa gazowa doświetlająca przestrzeń wokół. Parasole nie wymagają prądu elektrycznego, ponieważ zasilane są gazem propan lub propan-butan w butlach, przy czym butle są ukryte są w obudowie parasola. Uruchamia się je podobnie jak piecyk gazowy, za pomocą zapalnika piezoelektrycznego, a ich moc można łatwo regulować. Ciekawostką jest fakt, że nie ogrzewają one bezpośrednio powietrza, tylko emitują promieniowanie podczerwone, które przenika przez nie (podobnie jak energia promienie słoneczne) i dopiero po dotarciu do ciała jest odbierane jako ciepło. Przy temperaturze powietrza ok. 10°C będziemy odczuwać temperaturę nawet dwukrotnie wyższą i to w promieniu kilku metrów, co więcej zapewniają ciepło od samego początku, nie wymagając czasu na rozgrzanie układu przekazującego ciepło.

taras - parasol small

3. Bezpieczna eksploatacja butli gazowej

Wiele oczywiście zależy od samego parasola i jego parametrów, jednak kluczowa i to zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa jest użytkowana w nim butla oraz gaz. Należy pamiętać, że gaz w mieszaninie z powietrzem staje się wybuchowy, dlatego zawsze trzeba przestrzegać instrukcji użytkowania dostarczonej przez producenta. Ponadto zawsze, należy korzystać z butli napełnionych w certyfikowanych rozlewaniach gazu. Równie istotne jest również jest prawidłowe podłączenie, które powinno być szczelne, podobnie jak sam zawór na butli, który powinien być wyposażony w uszczelkę. Wszystkie te cechy spełniają oferowane w Supermarketach OBI butle AmeriGas DOM LIGHT.

domlight small

4. AmeriGas DOM LIGHT – butla stworzona do nowych zastosowań

Posiadają one nie tylko wszystkie niezbędne dla bezpiecznego użytkowania certyfikaty oraz elementy, ale również posiadają dodatkowe cechy, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania:

- są napełnione propanem, który ma lepsze parametry odparowywania od standardowej mieszanki i może być używany nawet w temperaturze -42 stopni, posiada też wyższą wartość kaloryczną oraz większą zdolność odparowywania, dzięki czemu idealne sprawdza się w warunkach zewnętrznych, praktycznie przez cały rok

- dzięki zastosowaniu reduktora Klik-on (do kupienia w OBI) są podłączane do instalacji/parasola szybko, bez użycia narzędzi i szczelnie, dzięki wklejonej specjalnej uszczelce

- są lżejsze o nawet 40% od butli tradycyjnej, dzięki czemu łatwiej je przenieść i podłączyć

są niższe od butli tradycyjnych, dzięki czemu łatwiej dopasować je do przestrzeni dedykowanej butli (wysokość porównywalna z butlami bez kołnierza)

dodatkowy zawór bezpieczeństwa zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku pożaru, uniemożliwiając wybuch butli Dlatego warto zastanawiając się nad wyborem parasola grzewczego, grilla gazowego lub jakiegokolwiek innego urządzenia zasilanego gazem wybrać butle AmeriGas DOM LIGHT podnosząc w ten sposób swój komfort użytkowania oraz zwiększając bezpieczeństwo

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
Do góry