Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Budowa domku ogrodowego krok po kroku - instrukcja ze zdjęciami

Budowa domku ogrodowego
Domki ogrodowe są nie tylko piękne, ale i praktyczne. Mogą być wykorzystane jako domki narzędziowe, zapewniają wystarczająco dużo miejsca na drewno kominkowe. Służą także jako domki dla dzieci, idealne do letnich zabaw. Słowem, mają różnorakie zastosowanie. Dlatego bez względu na to, czy interesuje Cię budowa domku dla dzieci czy budowa domku ogrodowego, powinienieś zapoznać się z poniższą instrukcją krok po korku. OBI na zdjęciach pokaże ci, jak zbudować domek ogrodowy, któy posłuży całej rodzinie.
1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Podłoże

Krok po kroku 1 - Budowa domku ogrodowego czas, start!

Domek ogrodowy musi stać na idealnie równym podłożu. Domek musi być wybudowany na poziomym fundamencie, najlepiej na fundamencie pasmowym lub płycie fundamentowej. Jako warstwę izolacyjną należy użyć papy dachowej lub folii stretch.

Wskazówka: Montaż domku dla dzieci (domku ogrodowego) może różnić się w zależności od modelu. Szczegóły montażu znajdziesz w instrukcji znajdującej się w przesyłce. 

Skręcanie

Krok po kroku 2 - Skręcanie domku ogrodowego

Bale cokołu należy skręcić z belkami podłogowymi.

Rozstaw belek wzdłużnych i poprzecznych

Krok po kroku 3 - Budowa domku ogrodowego - rozstaw belek wzdłużnych i poprzecznych

Belki wzdłużne i poprzeczne muszą zostać precyzyjnie rozstawione w prawym rogu (zmierz przekątne).


Deski boczne układać jedna na drugiej

Krok po kroku 4 - Deski boczne układać jedna na drugiej

Dzięki konstrukcji na pióro-wpust deski boczne układamy jedna na drugiej. W trakcie montażu należy zwrócić szczególną uwagę, czy deski ściśle i równolegle przylegają do siebie. 

Montaż drzwi

Krok po kroku 5 - Montaż drzwi

Okna i drzwi można zamontować w trakcie lub po złożeniu ścian bocznych.

Montaż okien i dachu

Krok po kroku 6 - Montaż okien i dachu

Usuń folię ochronną z szyb dopiero wtedy, gdy cały dom jest wystarczająco zaimpregnowany i zapokostowany.

Domek ogrodowy nabiera kształtów. Po zamontowaniu bali szczytowych można do okien od środka i na zewnątrz przykręcić listwy kryjące. Dzięki okuciom przesuwno-uchylnym okno można uchylić lub całkiem otworzyć. Aby dach został ściśle połączony z domem, należy przykręcić płatwie dachowe.

 

Układanie desek podłogowych

Krok po kroku 7 - Układanie desek podłogowych

Dopiero gdy budowa domku dla dzieci jest na ukończeniu, można ułożyć podłogę.

 

Budowa domku ogrodowego

Krok po kroku 8 - Krycie

Dach należy pokryć gontem bitumicznym lub nawierzchnią dachową bitumiczną i przybić gwoźdźmi. Domek jest gotowy.

Lista zakupów

  • elementy konstrukcyjne domku
  • opcjonalnie papa na fundament

Lista narzędzi

Do góry