Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Porady – pielęgnacja basenu

Pielegnacja basenu
Latem basen służy zabawie. Aby w każdej chwili przy dobrej pogodzie można było zanurzyć się w chłodnej wodzie, zaleca się jej regularne czyszczenie. W naszym poradniku przedstawiamy cztery metody, które pozwolą na utrzymanie basenu w czystości.
1. Metoda chlorowa 2. Metoda Care
3. Metoda wodorowa 4. Metoda tlenowa
5. Wskazówki i triki 6. Wskazówka: Przykrycie basenu
Metoda chlorowa

1. Metoda chlorowa

Podstawą dobrej jakości wody jest regularna pielęgnacja basenu. Najczęściej stosowaną metodą pielęgnacji wody jest metoda chlorowa. Po napełnieniu basenu granulatem, wartość pH wynosi do 7,2 do 7,6. Ponadto tabletka chlorowa długoterminowa dba o ciągłe chlorowanie i sterylizację wody basenowej. W celu wolniejszego zużycia chloru w sezonie zaleca się dodanie tzw. „stabilizatora chloru”.

Rada

Co tydzień zmierz wartość chloru i pH. Optymalnie ustawiona wartość chloru wynosi od 0,6 do 1,0 mg/l, idealna wartość pH od 7,2 do 7,6 mg/l.

Metoda Care

2. Metoda Care

Przeznaczona tylko do basenów z instalacją do filtrowania piasku! Po napełnieniu basenu granulatem ustaw wartość pH na 7,2 do 7,6. Włóż tabletkę do kosza do skimmera i w trakcie pracy instalacji filtrującej przelej 1/4 cieczy wielofunkcyjnej do skimmera. Raz w tygodniu powtarzaj tę czynności, a co 14 dni ponownie ustaw wartość pH.

Metoda wodorowa

3. Metoda wodorowa

Po napełnieniu basenu granulatem ustaw wartość pH na 7,0 do 7,3. Za pomocą dyszy napływowej dodaj środek zapobiegający powstawaniu glonów i zostaw instalację filtrującą włączoną przez 24 godziny. Podczas pracy instalacji filtrującej podaj środek dezynfekujący i jeszcze raz pozostaw instalację uruchomioną przez 24 godziny.

Metoda tlenowa

4. Metoda tlenowa

Po napełnieniu basenu granulatem ustaw wartość pH na 7,0 do 7,3, włóż tabletkę tlenową do dozownika basenowego. W wiadrze z wodą rozpuść aktywator do tabletek tlenowych i wlej do basenu. Aktywator do tabletek tlenowych aktywuje działanie dezynfekcyjne tabletek tlenowych i zapobiega dodatkowemu rozrostowi glonów.

5. Wskazówki i triki

Zielona woda w basenie? 

Możliwa przyczyna: nieprawidłowe działanie filtra lub zbyt duża ilość zabrudzeń organicznych.

Środek zaradczy: dokładnie przepłucz instalację filtrującą. Ustaw wartość pH na 7,2 do 7,6. Przy zastosowaniu metody chlorowej zastosuj chlorowanie szokowe. Następnie za pomocą basenowej szczotki ssącej odessij obumarłe i znajdujące się na dnie glony. Na koniec przepłucz ponownie instalację filtrującą i napełnij basen świeżą wodą.

Mętna, mlecznobiała woda basenowa?

Możliwa przyczyna: źle ustawiona wartość pH, wytrącenia wapna lub drobne zawiesiny w wodzie.

Środek zaradczy: dokładnie przepłucz instalację filtrującą. Ustaw wartość pH za pomocą granulatu minusowego lub plusowego na 7,2 do 7,6. Następnie zastosuj środek flokujący i pozostaw instalację filtrującą włączoną przez 5-6 godzin, a następnie wielokrotnie przepłucz przez dłuższy czas. Przy zastosowaniu instalacji filtrującej kartuszowej koniecznie wymień na nowy filtr kartuszowy.

Brązowa woda basenowa?

Możliwa przyczyna: pokłady żelaza w basenie.

Środek zaradczy: dokładnie przepłucz instalację filtrującą. Ustaw wartość pH za pomocą granulatu minusowego lub plusowego na 7,2 do 7,6. Dodatkowo dodaj do wody basenowej środek flokujący i mocno przepłucz instalację filtrującą. Na koniec wlej do basenu płynny Eisenex.

Podrażnienia skóry i oczu?

Możliwa przyczyna: źle ustawiona wartość pH, za wysoka zawartość chloru.

Środek zaradczy: dokładnie przepłucz instalację filtrującą. Ustaw wartość pH za pomocą granulatu minusowego lub plusowego na 7,2 do 7,6. Dodatkowo sprawdź wartość chloru, jeśli zawartość chloru jest za wysoka, napełnij basen świeżą wodą lub usuń z wody dozownik basenowy z tabletką długoterminową, do czasu, aż wartość chloru spadnie do 0,6-1,0.

Przykrycie basenu

6. Wskazówka: Przykrycie basenu

Na rynku dostępne są odpowiednie pokrywy i zadaszenia basenowe. Z wielu względów ich zakup bardzo się opłaca. Pokrywa chroni nie tylko przed zabrudzeniem i związanymi z tym kosztami czyszczenia, ale także zmniejsza parowanie oraz podwyższa temperaturę wody lub dłużej ją utrzymuje.

Do góry