Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Aranżacje z roślin w donicach

Mit Kübelpflanzen gestalten
Rośliny w donicach są mobilne i można je ustawić zawsze tam, gdzie są właśnie potrzebne. Dzięki obsadzeniu roślin w donicach możesz dbać o rośliny w ogrodzie, które nie przetrwają naszej zimy. W lecie aranżacja z roślin w donicach czy skrzyniach pozwoli Ci stworzyć na swoim balkonie czy tarasie niezwykły wakacyjny klimat. W zimnych porach roku przenieś rośliny doniczkowe do zimowej kwatery.

Jednak nie tylko śródziemnomorscy klasycy, jak oleander, oliwka europejska, palmy i drzewka cytrusowe czują się świetnie w donicach, ale również wiele innych krzewów, miniaturowych drzewek oraz byliny, róże, zioła i letnie kwiaty. Te wszystkie rośliny możesz hodować w donicach i innych pojemnikach.
1. Rośliny w donicach idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach 2. Rośliny w donicach tworzą Twoją prywatną strefę
3. Rośliny w donicach urozmaicają przestrzeń 4. Zwróć uwagę nie tylko na rośliny, ale też na donice
Kübelpflanzen sind ideal für schwierige Ecken

1. Rośliny w donicach idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach

W każdym ogrodzie są miejsca, które ciężko jest obsadzić roślinami. Fundament i drenaż wokół domu ograniczają znacznie przestrzeń dla korzeni roślin. Pod rynnami i dachem ziemia pozostaje najczęściej sucha. Wykorzystując rośliny w donicach możesz te problematyczne miejsca ożywić i napełnić niesamowitymi barwami. Niezależnie od tego, czy wybierzesz krzewy, które doskonale wytrzymują zimę, czy też każdego roku zaaranżujesz te przestrzenie barwnymi kwiatami letnimi i balkonowymi, pamiętaj - puść wodze fantazji.

Kübelpflanzen schaffen Privatsphäre

2. Rośliny w donicach tworzą Twoją prywatną strefę

Rośliny w doniczkach, donicach czy skrzyniach nadają się doskonale do oddzielania w ogrodzie poszczególnych przestrzeni oraz aranżacji sfery prywatnej. Przy tym nie chodzi tu o rzeczywiste odizolowanie się, lecz o stworzenie poczucia podziału przestrzeni w ogrodzie. Dokładnie tak jak tutaj, gdzie rząd bylin w wysokich naczyniach oddziela miejsce do relaksu i rozmów przy stole od trawnika.

Rada:
Wiele roślin jest atrakcyjnych tylko przez niewiele tygodni, na przykład wtedy, kiedy kwitną. Kwitnące rośliny możesz ustawić podczas ich kwitnienia w miejscu, gdzie będziesz mógł rozkoszować się ich barwami i zapachem. W pozostałych miesiącach w roku możesz ustawić je w kącie, gdzie nie zwracają uwagi, lub na tarasie.
Kübelpflanzen setzen Akzente

3. Rośliny w donicach urozmaicają przestrzeń

Wielu roślinom w donicach możesz nadać interesujący kształt i formę. Bukszpan i wawrzyn szlachetny, laurowiśnię portugalską lub ligustr możesz przyciąć w taki sposób, by nadać im formę kuli, stożka lub piramidy. Niektóre z nich, jak bukszpan na wysokim pniu, mogą mieć finezyjnie poskręcane pnie. Znów inne, jak np. sosna są doskonałym materiałem na duże bonsai Asia-Flair. Rośliny w donicach możesz ustawić w taki sposób, by sprawiały wrażenie, że wyrastają z rabaty. W ten sposób możesz urozmaicić swój ogród egzotycznymi roślinami.

Rada:
O wiele naturalniej wyglądają rośliny w donicach, jeśli umieścisz je w ziemi. Umieść trochę większą, pustą donicę w ziemi (bez ziemi, by nie tworzyły się zastoje wody), a następnie postaw w niej roślinę doniczkową. Dzięki temu ziemia z brzegów nie będzie usuwać się do dołu. Jesienią możesz wyjąć roślinę doniczkową, a następnie wiosną możesz ją znów wstawić w to samo miejsce.
Nicht auf die Pflanzen, auch auf die Gefäße kommt es an

4. Zwróć uwagę nie tylko na rośliny, ale też na donice

Ceramika i terakota to klasyczne materiały na donice i inne naczynia dla roślin. Jest jeszcze wiele innych materiałów na donice, misy, naczynia i skrzynie, jak tworzywo sztuczne, metal, kamień lub drewno. Niektóre donice z tworzywa sztucznego wysokiej jakości doskonale imitują donice ceramiczne lub kamienne. Na pierwszy rzut oka nie można ich odróżnić od oryginału, są jednak lżejsze i poręczniejsze. Bez problemu przewieziesz je w dowolne miejsce.

Rada:
Donice, naczynia i pojemniki z porowatego kamienia naturalnego, jak piaskowiec należy chronić zimą przed mrozem. Jeśli ziemia w nich zamarznie, a zamarznięta woda zwiększy swoją objętość, mogą popękać. Donice i naczynia z granitu czy porfiru są odporne na działanie czynników atmosferycznych, ponieważ te materiały nie wchłaniają żadnej wilgoci.
Do góry