Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Zbuduj meble ogrodowe z palet razem z Obi

palety2

Niezależnie od tego, czy jest to huśtawka, kwietnik, stół czy bar - z palet można zbudować wiele mebli ogrodowych. Aby to zrobić nie potrzebujesz dużo czasu i wyjątkowych umiejętności.

1. Jakie meble ogrodowe możesz zbudować z palet? 2. Wypoczynkowe meble ogrodowe z palet
3. Kwietniki z palet 4. Zbuduj stół i blat z palet
5. Jakie wybrać palety do mebli ogrodowych?
palety6

1. Jakie meble ogrodowe możesz zbudować z palet?

Z palet można budować wiele różnych rodzajów mebli ogrodowych. Wszelkie siedziska lub stoliki kawowe, a także kwietniki i huśtawki są szczególnie proste. Konstrukcja jest łatwa i może być wykonana ze szczegółowymi instrukcjami nawet przez niedoświadczonych użytkowników. W naszym artykule znajdziesz kilka instrukcji dotyczących różnych mebli zewnętrznych wykonanych z palet. Pamiętaj, że malując je wedle uznania nadasz każdemu własnoręcznie wykonanemu meblowi niepowtarzalny wygląd.

palety7

2. Wypoczynkowe meble ogrodowe z palet

Za pomocą palet można budować wiele różnych rodzajów mebli ogrodowych: w zależności od ułożenia palet meble wypoczynkowe mają różne kształty i rozmiary.

Jeśli szukasz inspiracji na swój pierwszy projekt DIY z palet, bardzo dobrze poradzisz sobie z kanapą bez podłokietników i niskim siedziskiem. W tym wariancie potrzebne są trzy palety, które połączysz ze sobą bez przycinania: dwie palety są umieszczone poziomo jedna nad drugą i skręcone razem, aby utworzyć siedzisko, trzecia paleta jest przykręcona pionowo jako oparcie.

Przed rozpoczęciem pracy przeszlifuj drewno, aby uzyskać gładką i równą powierzchnię. Następnie nawierć potrzebne otwory. Skręć odpowiedniej długości śrubami i gotowe!

palety3

3. Kwietniki z palet

Najprostszym wariantem jest pionowy kwietnik ziołowy, który po prostu składa się z palety. W przypadku większego wysokiego kwietnika należy połączyć cztery palety skręcając je w celu utworzenia dużego pudła. W tym wariancie można uzyskać dodatkową przestrzeń na zioła, kwiaty lub drobne narzędzia, umieszczając dwie palety na zewnątrz konstrukcji.

palety1

4. Zbuduj stół i blat z palet

Najprostszym sposobem na zbudowanie stołu paletowego do ogrodu jest skręcenie dwóch palet poziomo. Aby to zrobić, musisz ułożyć dwie palety równo na sobie i skręcić je ze sobą. Następnie umieść płytę ze sklejki w jednej płaszczyźnie na palecie i przymocuj ją gwoździami. Jeśli chcesz, aby stół stał na tarasie, możesz przymocować również rolki transportowe do narożników.

palety8

5. Jakie wybrać palety do mebli ogrodowych?

Na rynku dostępne są różne rodzaje palet. Najtańsze są wykonane z drewna świerkowego. Palety mają wymiary: 120 cm x 80 cm x 14,5 cm. Ważne jest, aby palety używane do budowy mebli nie były wcześniej używane. Palety euro stosowane w logistyce mogą być zanieczyszczone i dlatego nie nadają się do budowy mebli. Czy chcesz oszczędzić sobie pracy szlifierskiej? Zatem palety z drewna struganego są właśnie dla Ciebie. Jeśli nie chcesz malować, możesz użyć palet w kolorze białym i antracytowym.

Jakich materiałów i narzędzi potrzebujesz do budowy mebli z palet?

Jak i czym pomalować meble z palet?

Palety wykonane są z drewna świerkowego. Jeśli chcesz używać tego rodzaju drewna na zewnątrz, powinieneś pomalować go preparatem, który chroni drewno przed warunkami atmosferycznymi i szkodnikami. Odpowiednie będą bejce do ochrony drewna, farby odporne na warunki atmosferyczne i różne kolory farb kredowych. Przy stosowaniu niektórych kolorów, zwłaszcza przeźroczystych szkliw, drewno należy wcześniej zabezpieczyć przed zabrudzeniem. Jeśli chcesz pomalować nowy mebel, nałóż farbę lub olej za pomocą pędzla lub wałka najpierw w poprzek, a następnie wzdłuż. To najbardziej jednolity sposób malowania.

Do góry