Jak zamontować dekoracje ścienne WALLDESIGN?

swisskrono_kitchen_dark

W latach 80. lamperie i boazerie, później moda na wzorzyste tapety, a ostatnio ściany w odcieniach pasteli i beży. Wydaje się, że zasób rozwiązań aranżacyjnych w tym temacie właśnie się wyczerpał? Jeśli od kilku tygodni chodzi za Tobą remont, doradzamy, jak przeprowadzić spektakularną metamorfozę niewielkim nakładem sił i czasu. Poznaj innowacyjne rozwiązanie SWISS KRONO – ścienne elementy dekoracyjne WALLDESIGN.

1. Tapetowanie, malowanie ścian… a można prościej? 2. Małe, wielkie zalety
3. Panele ścienne - piękno natury bez wałka i pędzla 4. System SWISS KRONO WALLDESIGN:
5. Montaż dekoracji ściennych WALLDESIGN: wymagane narzędzia
swisskrono_dining room_brown

1. Tapetowanie, malowanie ścian… a można prościej?

Czas przy częstych metamorfozach jest przecież najważniejszy. Lista zakupów przy tapetowaniu i malowaniu jest dosyć długa. Im więcej elementów pochodzących od różnych producentów, tym większe ryzyko, że mogą do siebie nie pasować. Ile razy wracaliśmy do sklepu, aby wymienić grunt lub farbę podkładową? Dodatkowo, warto pamiętać, jak wiele czynników wpływa na przebieg malowania czy tapetowania ścian. Samo zabezpieczanie okien, mebli i podłogi zajmuje chwilę, ale czekanie na malowanie drugiej warstwy lub sprzątanie po remoncie i walka z odpryskami? Trudno określić, czy prace zajmą nam jeden czy kilka dni. Każdy indywidualnie może ocenić, ile wysiłku wymaga malowanie w domu, w którym mieszkają małe dzieci czy wspólne tapetowanie ścian z kocią asystą.

swisskrono_bedroom_wood

2. Małe, wielkie zalety

Jeśli remont ma wywołać zachwyt u domowników i znajomych, warto krytycznie podejść do dobrze znanych rozwiązań i wyjść poza strefę remontowego komfortu. Nowoczesne propozycje, dzięki nowym, ekologicznym technologiom wykorzystywanym do produkcji, oferują lepsze właściwości użytkowe, a nawet sprawniejszy montaż. Spektakularna metamorfoza nie musi oznaczać już zmarnowanych dni urlopu! Dla przykładu, WALLDESIGN to kompletny system paneli ściennych, który zawiera elementy dekoracyjne i ogólnodostępne akcesoria montażowe. Dzięki temu nie zostaniemy sami z wyborem odpowiednich wkrętów czy kleju. Innowacyjne okładziny ścienne można montować na każdej ścianie, ważne by była ona sucha, stabilna, o stałej strukturze. Zawieszenie kilku zdjęć czy szafki to zaledwie parę chwil, kilka wkrętów i dwie proste linie. Montaż dekoracji ściennych WALLDESIGN nie wymaga od nas wiele więcej. Co ważne, prace trwają krócej niż w przypadku innych sposobów odświeżenia ścian, bez względu na to, czy sięgniemy po metodę wkrętową czy klej. Dużym plusem jest także montaż bez zbędnego bałaganu - na koniec wystarczy zetrzeć pył po wierceniu.

swisskrono_kitchen_green

3. Panele ścienne - piękno natury bez wałka i pędzla

Dekoracje ścienne WALLDESIGN są przeznaczone do montażu za pomocą listew lub klejów na ścianach we wnętrzach mieszkań, lokali usługowych oraz użyteczności publicznej. Panele na ścianę sprawdzą się w pomieszczeniach ogrzewanych i wentylowanych, w których wilgotność wynosi od 40-65%, a panująca w nich temperatura mieści się w przedziale 18-25°C. Dwie kolekcje City i Marmo dostępne są w grubości 12,4 mm, a kolekcja Industrial – 16,5 mm. Wszystkie okładziny ścienne są czterostronnie frezowane, tak aby każdy element pasował do następnego. Powierzchnia dekoru jest odporna na zarysowania i uderzenia. Trzy kolekcje: City, Marmo, Industrial wyróżnia głęboka struktura odzwierciedlająca naturalne, szlachetne materiały o bogatej kolorystyce oraz różnorodności faktur. Panele ścienne City to bogate spektrum drewna dębowego oraz wiązowego w najmodniejszych odcieniach. Inspirowana starożytną rzeźbą i architekturą, dekoracja na ścianę Marmo ukazuje piękno szlachetnych kamieni. Z kolei okładziny ścienne Industrial to wyjątkowa selekcja kamiennych wzorów podyktowana stylistyką wnętrz loftowych.

swisskrono_bar

4. System SWISS KRONO WALLDESIGN:

  • • elementy okładzin o nazwie handlowej „SWISS KRONO WALLDESIGN elementy dekoracyjne”

Do kupienia osobno:

  • • aluminiowe profile do wykończenia krawędzi elementów dekoracyjnych WALLDESIGN: profil narożny Z (narożniki zewnętrzne i wewnętrzne o kącie 90°), profil startowy i profil maskujący L
  • • drewniane listwy montażowe w formacie 50 x 20 mm
  • • kleje montażowe

5. Montaż dekoracji ściennych WALLDESIGN: wymagane narzędzia

Podstawowe narzędzia potrzebne do obróbki to: poziomica, młotek, wiertarka udarowa, miarka i ołówek, elektryczna piła tarczowa o drobnych zębach, wkrętarka. Jeśli montujemy ścienne elementy dekoracyjne WALLDESIGN na listwach niezbędne będą również kołki szybkiego montażu, klej montażowy, wkręty do drewna oraz listwy montażowe. Jeśli jednak zdecydujemy się na montaż przy zastosowaniu kleju, mamy do wyboru przetestowane produkty: Fix All Flexi firmy Soudal  lub MAMUT Glue firmy Den Braven.

W przypadku obu metod niezbędne będą również wspomniane wcześniej aluminiowe profile wykończeniowe.

Zanim zaczniemy prace, warto zapoznać się instrukcją. Zobacz, jak przebiega montaż innowacji ściennych WALLDESIGN:

Za pomocą kleju:

Na listwach montażowych:

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry