Gres polerowany a gres szkliwiony

gres2

Najpopularniejszymi rozwiązaniami są panele podłogowe, płytki ceramiczne, panele drewniane oraz różnego rodzaju gresy. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, a planując aranżację pomieszczenia z ich wykorzystaniem warto je mieć na uwadze. Idealna podłoga do przedpokoju będzie funkcjonalna, estetyczna i dobrze dopasowana do twojego budżetu.

1. Gres polerowany - czym się charakteryzuje? 2. Wady i zalety gresu szkliwionego
3. Jaki gres wybrać szkliwiony czy polerowany?

1. Gres polerowany - czym się charakteryzuje?

Gres polerowany to jeden z najczęściej wybieranych rozwiązań, ponieważ nadaje on ekskluzywnego wyglądu każdemu wnętrzu i bardzo często skutecznie imituje naturalne kamienie. W związku z tym, że powierzchnia została wypolerowana, może okazać się bardzo śliska, a niewielka ilość wody jedynie to uwypukli. Decydując się na gres polerowany, postarajmy się zabezpieczyć te pomieszczenia przed dziećmi, gdzie zostanie on położony. Należy również pamiętać, że ten rodzaj podłoża wymaga impregnacji, która powinna być przeprowadzana raz na kilka lat. Polerowana powierzchnia płytek odporniejsza jest również na nawet delikatne zarysowania, dlatego nie powinno się układać ich tam, gdzie będzie odbywał się ciągły ruch. Uwzględnienie tego czynnika, znacznie pomoże w utrzymaniu naszej podłogi i ścian w porządku przez długi czas. Po ułożeniu gresu polerowanego należy usunąć również warstwę wosku tymczasowego. Następnie nałożyć nowy odpowiedni dla danej powierzchni impregnat, który ma za zadanie chronić ją przed działaniem różnych czynników zewnętrznych. .

2. Wady i zalety gresu szkliwionego

Gres szkliwiony z pewnością jest znacznie odporniejszy, ponieważ już w procesie produkcji zabezpieczony jest specjalną warstwą ochronną, zaraz po wypaleniu. Ten rodzaj gresu posiada ogromną ilość wzorów i kolorów. Obecnie istnieje również możliwość nadruku komputerowego na gresie, jednak wymaga to dokładnego pielęgnowania danej powierzchni, ponieważ warstwa nadruku jest bardzo cienka. Częste wycieranie może spowodować starcie wykonanego nadruku. Ogromnym atutem staje się również brak konieczności ciągłego impregnowania ścian i podłóg. Gres szkliwiony nie wchłania wilgoci, a co za tym idzie, jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Ten rodzaj wymaga jednak od nas dużej uwagi, ponieważ każdy przedmiot, który upadnie nam na powierzchnię, może spowodować liczne pęknięcia i uszczerbki. Bardzo często dochodzi również do skruszenia części płytki.

3. Jaki gres wybrać szkliwiony czy polerowany?

Tak naprawdę nie ma właściwej odpowiedzi na to pytanie , ponieważ zarówno gres szkliwiony, jak i polerowany ma określone wady oraz zalety. Ostateczna decyzja zależy jedynie od nas i naszych upodobań. Ogromny wpływ na naszą decyzję mają architekci, którzy często już w momencie wykonania projektu wybierają najbardziej pasujący do wnętrza rodzaj. Jeżeli chcemy zdecydować się na wyłożenie gresem ścian oraz podłóg dokładnie przemyślmy, jaki rodzaj wybrać, ponieważ jest to inwestycja na lata. Ewentualna zmiana wzorów będzie związana z wykuwaniem starych płytek, a to z pewnością związane jest z ogromną ilością kurzu i brudu w naszym domu. Wybierając zarówno gres polerowany, jak i szkliwiony dokładnie sprawdźmy klasę ścieralności, ponieważ płytki dedykowane (między innymi na podłogi) powinny posiadać wyższą klasę, ze względu na stopień ich zużywania. Dla jednych to tylko bezsensowne szczegóły, a dla innych naprawdę ważne parametry, decydujące o komforcie przebywania w danym pomieszczeniu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże w podjęciu udanej decyzji.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry