3 pomysły na ściany wewnątrz domu

big

Wnętrza poszczególnych pomieszczeń można ożywiać i dekorować, jeśli tylko skupimy się na odpowiednim zaakcentowaniu ich ścian. Dzisiaj przedstawiamy najlepsze pomysły, dzięki którym ściany wewnątrz domu będą nie tylko w pełni zabezpieczone, ale idealnie wkomponują się również w wybrany styl aranżacji całej nieruchomości.

1. Farby do ścian 2. Tynki dekoracyjne
3. Drewno, beton, płyty czy sztukateria?

1. Farby do ścian

Podstawową dekoracją ścian w poszczególnych pomieszczeniach domu jest ich pomalowanie konkretną farbą. Uniwersalną jest ta biała, która pasuje do każdego wnętrza i każdego stylu. Światowe trendy zmieniają się jednak średnio co kilka sezonów, oferując nam ściany, które mogą być także doskonałym elementem dekoracyjnym. Dzisiaj modne są intensywne kolory, które nadają indywidualnego klimatu. Granat, butelkowa zieleń, bordo – takimi kolorami warto malować tylko niektóre ściany albo strefy pomieszczeń, które chcemy szczególnie wyróżnić. Hitem są też pastele, szczególnie pudrowy róż, który pięknie współgra z tak ostatnio modną czernią, miedzią i złotem.
Pamiętajmy, by farby, którymi malujemy ściany, były odporne na zmywanie oraz ścieranie i by wybierać te tzw. oddychające. Eko trend pozwoli cieszyć się nie tylko doskonale estetyczną przestrzenią przez wiele lat, ale również pełnym zdrowiem.

2. Tynki dekoracyjne

Ciekawą fakturę ścian stworzyć można również przy wykorzystaniu specjalnych szablonów i gładzi szpachlowej. Dzięki tym materiałom na ścianach szybko pojawią się strukturalne dekoracje różnego typu. Później można nanieść na nie dowolny kolor farby, by jeszcze bardziej podkreślić ich wyjątkowość.
Niezwykle modne są dzisiaj ściany betonowe. W tym celu można wykorzystać płyty z betonu architektonicznego, które łatwo udaje się zamontować na ścianach przy użyciu wysokoelastycznego kleju żelowego Geoflex od Atlas albo skorzystać właśnie z tynku dekoracyjnego. Hitem są także dzisiaj tynki brokatowe – idealnie pasują nie tylko, by zastosować je w pokoju dziecięcym, ale również w sypialni czy przedpokoju. Warto wyeksponować tylko jedną ze ścian, najlepiej tą centralną.

3. Drewno, beton, płyty czy sztukateria?

Ściany malowane farbami nieco nam się już znudziły. Tynk dekoracyjny również nie jest wybierany przez wszystkich, bo może później istnieć problem z wygładzeniem ściany. Coraz częściej stawia się za to na montaż dekoracyjnych elementów. Osoby, które cenią sobie styl retro, nieco romantyczny i eklektyczny, wybierają sztukaterię, którą montują przy zastosowaniu zaprawy klejącej Adesilex P9 od Mapei . Ci, którzy chcą stworzyć we własnym domu klimat sielskości, idealnie w zgodzie z naturą, wybierają ściany obłożone drewnem. Do takiej aranżacji wykorzystać można panele albo naturalne drewniane deski, które udaje się przykleić zaprawą klejącą uelastycznioną Atlas . W ten sam sposób montuje się zresztą różnego rodzaju płytki, gres, granit czy płyty betonowe. Takie elementy sprawdzą się w pomieszczeniach, takich jak łazienka, kuchnia czy przedpokój. Wszędzie tam, gdzie ściany narażone są na wilgoć czy szczególnie silne zabrudzenia, warto zabezpieczyć je właśnie takim materiałem. Przyklejone na przykład zaprawą klejącą Adesilex P9 Express Mapei będą nie tylko elementem zabezpieczającym, ale również dekoracyjnym. Dzisiaj oprócz motywu surowego betonu rodem z loftowego wnętrza czy drewna niczym w leśniczówce modne są geometryczne kształty, na przykład w formie heksagonów albo formy 3D, które nadają iście nowoczesnego wymiaru. Bez względu na to, na jaki rodzaj ścian wewnętrznych postawimy, trzeba zwrócić uwagę, by elementy dekoracyjne były zawsze spójne z pozostałymi częściami aranżacji. Dekoracje ścienne nie powinny również przytłaczać i dominować, ale być raczej delikatnym, wyróżniającym się motywem, który ożywia wnętrze i nadaje mu unikalnego charakteru.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry