Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Rośliny pokojowe

Zimmerpflanzen

Rośliny w pokoju mają korzystny wpływ: kolor zielony stwarza pozytywne emocje. Dodatkowo rośliny nawilżają powietrze, produkują tlen i pochłaniają zanieczyszczenia. Każda roślina ma swoje zalety - i tak, paproć nefrolepis jest najlepszym ekologicznym oczyszczaczem aldehydu mrówkowego, epipremnum złociste jest jedną z niewielu roślin, które usuwają z powietrza nikotynę. Tutaj dowiesz się, co przy tworzeniu w domu zielonej oazy i zdrowego klimatu pomieszczeń odgrywa ważną rolę.

1. Wilgotność powietrza 2. Zabójca toksyn
3. Kochasz kwiaty? 4. "Smykałki do roślin" możesz się nauczyć! OBI Ci w tym pomoże
5. Właściwe miejsce i jego rola – czynniki zadowolenia roślin 6. Podlewanie i spryskiwanie – zdrowa woda
7. Objawy chorobowe – jakie są przyczyny?
Luftfeuchtigkeit

1. Wilgotność powietrza

Czy znasz to: w zimie podrażnione gardło i oczy, wysuszone błony śluzowe ust i nosa? To najczęściej wina suchego powietrza w pokoju. Z pomocą przychodzą tutaj rośliny: dzięki ich wysokiemu parowaniu poprawia się wilgotność powietrza. Ryzyko przeziębienia zmniejsza się, a skóra wygląda świeżej i młodziej.

Schadstoff-Killer

2. Zabójca toksyn

Wyniki badań naukowych pokazują, że rośliny pokojowe znacznie zmniejszają koncentrację substancji toksycznych w wydychanym powietrzu. Szczególnie wysokie jest zanieczyszczenie substancjami szkodliwymi w pomieszczeniach ze złą wentylacj. Także klimatyzacja lub większa ilość ludzi powoduje, że poziom tlenu w zamkniętych pomieszczeniach szybko spada do niezdrowego poziomu.

Wskazówka: Rośliny działają jak "zielone płuca". Dostarczają wartościowego tlenu i jednocześnie filtrują zanieczyszczenia z powietrza.

Sie lieben Blüten?

3. Kochasz kwiaty?

Następujące rośliny kwiatowe to znakomici niszczyciele substancji toksycznych i nawilżacze powietrza:

  • Chryzantema: rzadko występują szkodniki. Miejsce: słoneczne, jasne.
  • Gerbera: łatwa w pielęgnacji. Miejsce: słoneczne, jasne.
  • Falenopsis: przeciwko toksycznym ksylenom. Miejsce: półcień.
  • Kaktus bożonarodzeniowy/wielkanocny: szybko rośnie. Miejsce: jasne.

grüner Daumen

4. "Smykałki do roślin" możesz się nauczyć! OBI Ci w tym pomoże

Nie każdy posiada wrodzoną "smykałkę do roślin". Różne rośliny preferują różnorodne miejsca i specjalną pielęgnację. Jednak, mając trochę podstawowych informacji o ulubionych roślinach i znając wskazówki pielęgnacyjne ekspertów OBI, możesz to w prosty sposób nadrobić. Aby długo cieszyć się z własnych roślin, w następującej części przeczytaj ważne informacje na temat pielęgnacji oraz listę objawów choroby z poradami, jak można im zaradzić.

richtiger Standort

5. Właściwe miejsce i jego rola – czynniki zadowolenia roślin

Nie każda roślina przetrwa w ciemnym miejscu. Paprocie dobrze sobie radzą z małą ilością światła – ale potrzebują dużej wilgotności powietrza i w ten sposób idealnie nadają się do łazienek. Do zacienionych miejsc pasują rośliny zielone takie, jak na przykład zielistka Sternberga, epipremnum złociste lub dracena. Jaśniejsze miejsca lubi figowiec lub juka, tak samo jak rośliny kwiatowe. Zazwyczaj mają one wyższe zapotrzebowanie na światło niż zwykłe rośliny zielone. W pełnym słońcu przetrwają jedynie mieszkańcy pustyni, czyli kaktusy i niektóre rodzaje palmy. Te rośliny wybaczą Ci również, jeśli zdarzy Ci się zapomnieć o ich podlaniu.

giessen und brausen

6. Podlewanie i spryskiwanie – zdrowa woda

Nie wylewaj od razu resztek odstanej wody mineralnej. Nadaje się ona bowiem wyśmienicie do podlania Twoich roślin. W wodzie mineralnej zawarte są substancje mineralne takie, jak potas, magnez i śladowe ilości żelaza - nie tylko na Ciebie to dobrze działa, ale również na Twoje rośliny! Większość roślin pokojowych ucieszy się od czasu do czasu z natrysku letniej wody . Spryskanie wodą w wannie pozbawi rośliny liściaste takie, jak fikusa, palmy lub paprocie, kurzu i działa jak prawdziwa kuracja wellness.

Krankheitsbilder

7. Objawy chorobowe – jakie są przyczyny?

  • Żółte końcówki liści lub opadające liście: często przyczyną jest zbyt chłodne miejsce.
  • Brązowe plamy na liściach, żółte lub opadające liście: znacznie mniej podlewać, rośliny potrzebują mniej wody.
  • Młode liście nie rozwijają się prawidłowo, karłowacieją lub opadają: mogły się tu pojawić roztocza, dlatego musisz koniecznie mniej podlewać roślinę.
  • Na końcówkach liści występują brązowe lub czarne plamy: otoczenie rośliny jest zbyt suche.
  • Roślina traci liście w sposób niekontrolowany: często świadczy to o stojącej wodzie.

Do góry