Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Przechowywanie w kuchni – jak dobrze wykorzystać kuchenną przestrzeń

1. Wykorzystaj każdy kąt w kuchni jako miejsce do przechowywania

Kuchnie w kształcie litery L, w kształcie litery G lub U to kuchnie z narożnikami. Oznacza to, że jest w nich wiele zakamarków. Można z nich zrobić dobry użytek, jeśli się je dobrze zaplanuje. Obecnie istnieją bardzo praktyczne rozwiązania dla narożników.

Szafki narożne z rondem oferują miejsce na przykład na jak również różne urządzenia kuchenne. Półki ronda są zamontowane wokół osi. Wystarczy je wysunąć, aby mieć łatwy dostęp do wszystkiego.

W szafkach narożnych jest również miejsce na narożne szuflady. Można w nich przechowywać mniejsze rzeczy, np. przybory kuchenne.

Znajdź odpowiednie wyposażenie do swojej kuchni w sklepie internetowym OBI.

Szuflada pod piekarnikiem

2. Dolne szafki kuchenne z szufladami

Najlepiej zaplanować szafki z szufladami na dole. Szuflady z pełnym wysuwem oferują najwięcej miejsca i w pełni wykorzystują dostępną przestrzeń. Jednocześnie należy pomyśleć o odpowiednim systemie przechowywania. Dzięki temu unikniesz powstającego z czasem bałaganu. Dzięki odpowiedniej organizacji papier do pieczenia, uchwyty do garnków, noże, pojemniki do przechowywania żywności itp. znajdą się zawsze na swoim miejscu.

Wskazówka: nie kupuj typowego pojemnika na sztućce. Zamiast tego zdecyduj się na dowolnie przesuwany podział szuflady. Możesz dostosować go dokładnie do swoich potrzeb

3. Ukryte szuflady w kuchni zapewniają więcej miejsca do przechowywania

Zaplanuj również ukryte szuflady, czyli szuflady w szufladzie. Co brzmi dziwnie, zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania w kuchni. Można je wykorzystać do przechowywania różnych urządzeń. Front kuchenny nadal pozostaje jednolity i ma w ten sposób spokojny, atrakcyjny wygląd.

4. Dolne szuflady w kuchni

Szczególnie w małych kuchniach liczy się każdy wykorzystany centymetr. Szuflady w cokole wykorzystują przestrzeń, która w innym przypadku byłaby niewykorzystana. Tutaj swoje miejsce znajdą duże, płaskie przedmioty, takie jak blachy do pieczenia i półmiski do serwowania.

Wysoka szafka kuchenna z zapasami

5. Wysokie szafki kuchenne, aby zwiększyć powierzchnię do przechowywania w kuchni

Szczególnie dużo miejsca do przechowywania w kuchni uzyskuje się dzięki wysokim szafkom kuchennym. Dzięki różnym wkładkom można je indywidualnie zaprojektować i idealnie wykorzystać. W planowaniu należy również uwzględnić drzwiczki kuchenne. Również tutaj uzyskujemy dużo miejsca do przechowywania. Planner kuchenny OBI pomoże Ci zaplanować Twoją idealną kuchnię.

6. Wykorzystanie wąskich narożników w pomieszczeniu dzięki drzwiczkom przesuwnym

Zarówno szafki ścienne jak i wysokie często nie sprawdzają się w rogach pomieszczeń. Pojawia się bowiem problem z otwieraniem drzwiczek kuchennych. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są drzwiczki przesuwne. Gdy są zamknięte, wyglądają jak normalne drzwi. Po otwarciu zaś chowają się w szczelinach szafki.

7. System relingów na kuchennej ścianie

System relingów oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania w kuchni. Pozwala to na wykorzystanie przestrzeni na ścianie, która w przeciwnym razie pozostałaby pusta. System relingów składa się z szyn ściennych. Można na nich za pomocą haczyków zawiesić małe patelnie lub łyżki.

Ściana modułowa jest bardziej elegancka niż relingi. Swoje miejsce znajdą tu przyprawy, zioła i wszelkiego rodzaju przybory kuchenne. Możesz zaprojektować system zgodnie z własnymi potrzebami.

8. Instalacja małych urządzeń kuchennych lub urządzeń do zabudowy

Stwórz więcej miejsca na blacie roboczym, instalując w kuchni mniejsze urządzenia kuchenne lub urządzenia przeznaczone do zabudowy. Ekspres do kawy, kostkarka do lodu lub inne mniejsze urządzenia znikają z pola widzenia i tworzą więcej miejsca na inne rzeczy.

Podczas planowania kuchni dowiedz się, jakie urządzenia możesz zabudować i gdzie.

Kuchnia z wbudowaną kostkarką do lodu, ekspresem do kawy i piekarnikiem

9. Tak wykorzystasz optymalnie przestrzeń do przechowywania w kuchn

Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w kuchni, pomocne będą również poniższe wskazówki:

  • Ciężkie rzeczy zawsze powinny być na dole: duże i ciężkie przedmioty w kuchni należy zawsze przechowywać na dole. Dotyczy to zarówno garnków i patelni, jak i np. frytkownicy. Szczególnie niższe osoby będą mogły łatwiej korzystać z przyborów znajdujących się na dole i przynosić je tam z powrotem.
  • Stwórz system: pomyśl o porządku w kuchni i trzymaj się go. W przeciwnym razie zawsze będziesz czegoś szukać i nie będziesz czerpać przyjemności z gotowania. Dlatego ustal system, według którego układasz i przechowujesz rzeczy w swojej kuchni. Jeśli stopniowo wkrada się nieporządek, odłóż wszystko na swoje miejsce.
  • Ważne rzeczy powinny być w zasięgu ręki: niektórych rzeczy potrzebujesz w kuchni regularnie. Umieść je tam, gdzie możesz szybko po nie sięgnąć. Należą do nich naczynia, sztućce, rolki kuchenne i deski do krojenia. Dzięki temu praca w kuchni będzie łatwiejsza.

Do góry