Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Poradnik nt. oświetlenia

Beleuchtungsberater

Oświetlenie - porady

Prawidłowość oświetlenia zależy w pierwszej kolejności od funkcji, którą światło ma spełniać w pomieszczeniu. Oprócz oświetlenia ogólnego, w pracowni lub kuchni ważne jest oświetlenie powierzchni, przy której pracujemy. W salonie wygodne jest oświetlenie pośrednie. Lampy powinny być tak umiejscowione, by nie oślepiały. I jeszcze coś: korzystne jest zróżnicowanie przy planowaniu oświetlenia. Zaakcentujcie zatem delikatnie wasze pomieszczenia lampą stojącą, zaś kinkietem ściennym lub oprawą oświetleniową obrazy.

Rada:
Można zaoszczędzić prąd wykorzystując lampy energooszczędne – do 80 % niższe zużycie energii w porównaniu ze zwykłymi żarówkami, do 15 razy większa żywotność.

1. Oświetlenie ogólne 2. Oświetlenia kontrastowe
3. Oświetlenie pośrednie 4. Oprawy do pracowni
Allgemeinbeleuchtung

1. Oświetlenie ogólne

Pomieszczenie ma być wystarczająco jasne. Uzupełnia je oświetlenie punktowe lub kontrastowe.

Rodzaj lamp: Oprawy wbudowane, systemy oświetleniowe z promiennikami i źródłem światła na szynach z prądem, oprawy sufitowe, oprawy do zawieszenia itd.

Rada profesjonalisty: W jadalni potrzebna jest moc oświetleniowa o wartości 100-200 Lux, w kuchni 300-500 Lux, w pracowni 1000-2000 Lux

Schemazeichnung
Akzentbeleuchtung

2. Oświetlenia kontrastowe

Oświetlenie kontrastowe tworzy punkt iluminacji, zadaniem jego jest tworzenie potrzebnego kontrapunktu do oświetlenia ogólnego.

Rodzaj lamp: wbudowane oprawy sufitowe, emitery i reflektory, oprawy stołowe i oprawy do zawieszenia itd.

Rada profesjonalisty: Do łazienki nadają się szczególnie oprawy neonowe, które umieszcza się obok, lub nad lustrem.

Schemazeichnung
Indirekte Beleuchtung

3. Oświetlenie pośrednie

Przy oświetleniu pośrednim źródło światła umieszcza się na ścianie lub suficie i stamtąd jest odbijane. Ten rodzaj oświetlenia nie oślepia i tworzy komfort dla oczu.

Rodzaj lamp: na przykład kinkiet ścienny lub sufitowa oprawa projektorowa.

Rada profesjonalisty: Ściany pomalowane na jasno szczególnie dobrze odbijają światło.

Schemazeichnung
Arbeitsplatzleuchten

4. Oprawy do pracowni

Oprawy do pracowni służą z reguły dokładnemu, intensywnemu oświetleniu punktowemu biurka. Ważne jest, aby powierzchnia robocza nie była oślepiająca.

Rodzaj lamp: oprawa do pracowni z ramieniem przegubowym.

Rada profesjonalisty: Optymalna jest kombinacja pośredniego oświetlenia ogólnego oraz odpowiedniej oprawy do pracowni.

Schemazeichnung
Do góry