Oświetlenie zewnętrzne

Außenbeleuchtung

Mądre powiedzenie, że "typy spod ciemnej gwiazdy unikają światła" znały już pokolenia przed nami. Światło umieszczone w odpowiednim miejscu przy drzwiach wejściowych i w rogach działki odstrasza nieproszonych gości. Co innego oczekiwany gość: ucieszy się, jeśli dobrze działająca lampa wskazuje mu drogę. Jednak światło nie spełnia tylko tej jednej funkcji. Wytwarza ono atmosferę: nie bez powodu mówimy o zimnym lub ciepłym świetle. Również intensywność odgrywa tu rolę: dzięki ściemniaczowi możesz również w ogrodzie wybrać całkiem delikatne szczegóły świetlne. Nasze wskazówki i porady pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego.

1. Przyciąga wzrok i jednocześnie chroni 2. Szczegóły ze światła
3. Żarówki i lampy z fantazją 4. Duży wybór i indywidualne porady
5. Rodzaje oświetlenia – Na to zwróć uwagę 6. Najlepsza wskazówka od OBI
Blickfang und Schutz zugleich

1. Przyciąga wzrok i jednocześnie chroni

Dobre oświetlenie zewnętrzne jest bardzo ważne: rozjaśnia obszary na zewnątrz takie, jak np. balkon lub taras, abyś również po zapadnięciu zmroku mógł rozkoszować się ciepłymi wieczorami w lecie. Rozjaśnia ścieżki, schody czy numer domu, ułatwia Tobie i Twoim gościom orientację i poszerza pole widzenia.

Akzente aus Licht

2. Szczegóły ze światła

Oświetlenie zewnętrzne ma wielorakie zastosowanie. Na przykład jako oświetlenie wejścia i numeru domu, jako oświetlenie ogrodu lub stawu, oświetlenie ścieżek i schodów stwarzające poczucie bezpieczeństwa lub też jako zaaranżowanie świetlne, które oświetla obiekty, podkreślając je, oraz uwydatniając w ciemności.

Leuchten und Lampen mit Fantasie

3. Żarówki i lampy z fantazją

Które oświetlenie zewnętrzne jest dla Ciebie tym właściwym, zależy od tego, jaki efekt chcesz nim osiągnąć. Tak, jak w przypadku oświetlenia wnętrza domu, tak i dla obszaru wokół domu są żarówki i lampy w wielu modelach. Albo jako promiennik do zamontowania w ziemi, albo jako lampa na cokół, jako obiekt świetlny lub jako oświetlony bruk.

Große Auswahl und individuelle Beratung

4. Duży wybór i indywidualne porady

W Twoim markecie OBI zawsze znajdziesz obszerną ofertę świateł zewnętrznych oraz odpowiednie akcesoria do instalacji i sterowania, jak np. czujniki ruchu, regulacje czasowe czy wyłączniki zmierzchowe.

5. Rodzaje oświetlenia – Na to zwróć uwagę

Wejście, taras lub ogród – nie każda lampa spełnia tu tak samo dobrze swój cel. Ponieważ: przy wyborze odpowiedniego oświetlenia miejsce jego zainstalowania odgrywa wielką rolę.

1. Oświetlenie wejścia

 Abyś Ty i Twoi goście zawsze bezpiecznie dotarli do drzwi wejściowych, ścieżki prowadzące do wejścia powinny być zawsze dobrze oświetlone.

2. Oświetlenie numeru domu
 Oświetlenie numeru domu sprawia, że również i po zmroku czy nocą można dobrze rozpoznać numer domu..

3. Oświetlenie ścieżek i schodów
 W szczególności przy schodach na zewnątrz i długich ścieżkach do wejścia zalecane jest wystarczające oświetlenie, aby zapobiec wypadkom.

4. Oświetlenie bezpieczeństwa
 Dobrze oświetlony obszar wokół domu odstrasza także włamywaczy.

5. Oświetlenie tarasu i balkonu
 Lampy zewnętrzne na balkon i taras tworzą nastrojowe światło.

6. Oświetlenie ogrodu
Światło w ogrodzie może nastrojowo podkreślić różne szczegóły.

7. Oświetlenie stawu
Woda sprawia, że pojawiają się nastrojowe gry świetlne przy odpowiednim oświetleniu.

6. Najlepsza wskazówka od OBI

Używaj jedynie lamp wodoodpornych, które spełniają przynajmniej stopień ochrony IP 44 dla ochrony przed pryskającą wodą.
  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry