Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Oświetlenie wnętrz

Innenbeleuchtung

Światło znacznie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Reguluje rytm dnia i nocy i w ogóle umożliwia życie. Obok światła naturalnego także światło sztuczne ma wpływ na nastrój człowieka.

Rodzaj oświetlenia decyduje, czy pomieszczenia sprawiają wrażenie ciepłych i przytulnych lub zimnych i sterylnych. Jeśli chcesz świadomie wykorzystać działanie światła, stwórz dzięki ciepłemu oświetleniu szczególnie przyjemną atmosferę w salonie a dzięki chłodniejszej jasności w gabinecie odpowiednie warunki dla skupienia się na pracy.

1. Co należy oświetlić? 2. Z odwagą do rozmaitości
3. Uwzględnienie indywidualnych upodobań 4. Oszczędzanie energii dzięki żarówkom
5. Uzupełnienie światła dziennego 6. Tworzenie jasnych pomieszczeń
7. Zwykła żarówka – wysłużony klasyk 8. Ekonomicznie: energooszczędna żarówka
9. Wielostronna: żarówka halogenowa 10. Świadome wykorzystanie światła
Was soll beleuchtet werden?

1. Co należy oświetlić?

Chcąc wybrać odpowiednie oświetlenie przede wszystkim zastanów się, jaki cel ma ono spełniać. Gabinety potrzebują jasnego i równomiernego oświetlenia. Z kolei do salonu i sypialni powinieneś wybrać ciepłe światło z atmosferą i do tego – w zależności od źródła światła – podkreślić różne miejsca (np. kącik do czytania).

Mut zur Vielfalt

2. Z odwagą do rozmaitości

Różnorodne źródła światła można bez problemu ze sobą łączyć, przez co pomieszczenia wielofunkcyjne możesz wyposażyć w światła pasujące do każdej potrzeby. Pomyśl o tym, aby przy wyborze źródeł światła wziąć pod uwagę specyficzne warunki (jak kolor pomieszczenia).

Również pomyśl o oszczędności energii przy wyborze światła. Obok nowoczesnych lamp energooszczędnych masz do dyspozycji także lampy ledowe.

Individuelle Vorlieben berücksichtigen

3. Uwzględnienie indywidualnych upodobań

Dzisiaj znajdziesz rozmaitą ofertę lamp, świateł i świetlówek – w najróżniejszych kształtach i dla każdego gustu. Poświęć trochę czasu do wypróbowania różnych żarówek i połączenia z różnorodnymi modelami lamp, bo tylko tak znajdziesz optymalne rozwiązanie.

4. Oszczędzanie energii dzięki żarówkom

Energia elektryczna jest droga i ciągle drożeje. Aby kolejny rachunek za prąd nie był wyższy, musisz: oszczędzać energię. Stara żarówka wysłużyła się z powodu wysokiego zużycia prądu, a poza tym i tak odchodzi do lamusa.

Bardzo dobrą alternatywą są tutaj nie tylko żarówki energooszczędne, ale także żarówki LED. Zużywają mniej prądu i dłużej wytrzymują niż żarówki energooszczędne. Także LED-y są już dostępne w wielu wariantach.

Tageslicht ergänzen

5. Uzupełnienie światła dziennego

Nie zawsze mamy światło dzienne, a czasami jedynie w małej ilości. I aby maksymalnie móc korzystać ze światła naturalnego, powinieneś właściwie go uzupełnić i wykorzystać. Możesz wybierać przy tym wśród różnych świetlówek.

Helle Räume schaffen

6. Tworzenie jasnych pomieszczeń

Wielkie okna pozwalają na najlepsze wykorzystanie światła słonecznego. Aby w bardzo słoneczne dni nie wchodziło zbyt dużo ciepła lub oślepiającej jasności do domu, pomagają tu zasłony przepuszczające światło w jasnych odcieniach.

Die Glühlampe – ein Klassiker hat ausgedient

7. Zwykła żarówka – wysłużony klasyk

Bez wątpienia przez dziesiątki lat służyła jako świetlówka, teraz ze względu na niskie wykorzystanie energii i wytrzymałość staje się wymierającym gatunkiem. Od 2009 roku zostaje stopniowo wycofywana z rynku.

Wirtschaftlich: Die Energiesparlampe

8. Ekonomicznie: energooszczędna żarówka

Energooszczędne żarówki są znacznie wydajniejszym następcą zwykłej żarówki, jak i oszczędzają energię i koszty. Tymczasem pojawiają się już w rozmaitych kształtach i barwach.Ich wyższa cena zakupu amortyzuje się nie tylko przez niskie koszty za prąd, lecz także przez znacznie dłuższą żywotność.

Vielseitig: Halogen-Glühlampen

9. Wielostronna: żarówka halogenowa

Żarówki halogenowe działają dwa razy dłużej niż pierwotna zwykła żarówka i ich atutem jest znacznie wyższe wykorzystanie światła. W wersji dla napięcia sieci 230 Volt używa się ich tam, gdzie potrzeba dużej jasności.

Żarówki halogenowe dla obszaru z niskim napięciem 6, 12 lub 24 Volt możesz wykorzystać dobrze do oświetlenia pojedynczych obiektów lub do podkreślenia światłem.

10. Świadome wykorzystanie światła

Każdy preferuje inny rodzaj światła. Dlatego pamiętaj koniecznie o tym, co Tobie osobiście się podoba. Indywidualne różnice dotyczące źródeł światła, które są odbierane jako za jasne lub za ciemne, są bardzo duże.

Direkt oder indirekt beleuchten?

11. Oświetlenie bezpośrednie czy pośrednie?

Jeśli chodzi o bezpośrednie oświetlenie, to źródło światła nie jest wcale lub jest tylko trochę zasłonięte. W przeciwieństwie do tego w pośrednim oświetleniu światło – ja sama nazwa wskazuje – pośrednio odbija się od ścian, sufitów lub podłóg. W ten sposób powstaje światło nieoślepiające.

Także lampy, których abażur daje przyciemnione światło poprzez matowe szkło, papier lub materiał, nie oślepiają. Całkiem inaczej działają oświetlenia akcentujące, dzięki którym oświetla się bezpośrednio obiekty (np. obrazy).

Lichtspiele

12. Gry świetlne

Oczywiście można też bawić się światłem: Żaluzje są – szczególnie w ogrodach zimowych – dobrym środkiem, który umożliwia efektywną grę światła i cieni. To, co testujesz ze światłem słonecznym, możesz zrobić z lampami w pochmurniejsze pory roku.

Helligkeit regulieren

13. Regulowanie jasności

Ściemniacz umożliwia bezstopniowe regulowanie światłem sztucznym. Są lampy, w których ściemniacz jest już wbudowany lub osobne ściemniacze – na przykład jako włącznik ścienny – do wyposażenia. Przy czym nie musisz nawet specjalnie wyciągać ręki, wystarczy tylko przyciemniać na pilocie.

Do góry