Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Malowanie ścian w 6 krokach

painting-walls

Czas na odświeżenie ścian? Klasyczna biel, czy nowy modny kolor – dokładność podczas pracy zawsze się opłaca. Instrukcja pokazuje, jak uzyskać optymalny efekt przy nakładaniu nowych farb na ściany.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Vorbereitung

Krok po kroku 1 - Przygotowanie

Przecieramy podłoże ciemną wilgotną szmatką. Jeżeli powierzchnia brudzi szmatkę lub kruszy się, trzeba ją zagruntować. Stare odpadające warstwy farby należy zmyć szczotką z dużą ilością wody. Przed malowaniem wszystkie powierzchnie muszą być czyste, suche, odpylone i mieć odpowiednią wytrzymałość (nośność). Ważne jest również wygładzenie wszystkich nierówności: otwory pod kołki, rysy i inne nierówności powinniśmy wyrównać masą szpachlową, aż do uzyskania gładkiej powierzchni.

Abkleben

Krok po kroku 2 - Oklejanie

Powierzchnie, które nie będą malowane, należy zabezpieczyć. Polecamy odkręcić oświetlenie i gniazdka. Krawędzie pozostaną wtedy czyste, a Ty zaoszczędzisz sobie czasochłonnej pracy przy oklejaniu. Podłogę wyłóż dokładnie folią a wszystkie brzegi starannie przyklej taśmą. W ten sposób nie będzie się ona przesuwała podczas malowania. 

Grundieren und streichen

Krok po kroku 3 - Gruntowanie i malowanie

Ściany pokryte tynkiem, gipsem lub płytami gipsowo-kartonowymi najlepiej zagruntować uprzednio za pomocą płaskiego pędzla. Bez wcześniejszego zagruntowania, powierzchnie te będą zbyt silnie wchłaniać farbę. Plamy z rdzy lub zacieki z wody należy pokryć farbą izolacyjną lub farbą do maskowania plam. Aby farba była nałożona równomiernie należy przeciągnąć wałkiem po kratce. Do malowania sufitu, a także ścian, możesz użyć uchwytu teleskopowego.

Wskazówka

Najlepiej malować w normalnej temperaturze pokojowej. Przeciągi oraz zbyt zimne lub zbyt ciepłe pomieszczenia mogą doprowadzić do nierównomiernego nanoszenia farb na powierzchnię.

Ecken zuerst

Krok po kroku 4 - Najpierw narożniki

W pierwszej kolejności malujemy narożniki, przy czym rozpoczynamy malowanie zawsze od okna. Do malowania małych powierzchni i w narożnikach, przy listwach przypodłogowych oraz w okolicy grzejników używajcie Państwo pędzla. Listwy przypodłogowe powinny być pomalowane emalią lub lakierem, a grzejniki specjalną emalią odporną na wysokie temperatury. 

Decke vor Wänden

Krok po kroku 5 - Sufit przed ścianami

Pomaluj najpierw sufit, a potem ściany. Duże powierzchnie warto malować przy pomocy wałka, gdyż jest to efektywniejsze. Nigdy nie stosuj wałka w narożnikach.

Streichrichtung

Krok po kroku 6 - Sposób nanoszenia farby

Najpierw należy nanosić farbę ruchami pionowymi, następnie poziomymi, a na zakończenie jeszcze raz powtarzamy ruchy pionowe, tak aby warstwy "nachodziły" na siebie. Taki sposób malowania zapewnia równomierne rozprowadzanie farby. 

Wskazówka:

Pędzel i wałek nie muszą być od razu czyszczone. Można je zawinąć w folię plastikową lub aluminiową. Farba ścienna schnie przeciętnie w ciągu jednego dnia. Należy zawsze przestrzegać wskazówek producenta.

Lista zakupów

  • Farba
  • ewent. grunt oraz masa szpachlowa
  • Taśma malarska
  • Folia malarska

Lista narzędzi

  • Drabina
  • Pędzel
  • Wałek malarski
  • Kratka do nanoszenia farby
  • Specjalny pędzel do malowania grzejników
Do góry