Sztuczna choinka na święta – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

choinka-sztuczna

Przez długie lata funkcjonował pogląd, jakoby sztuczna choinka była „gorszą” alternatywą dla naturalnego drzewka. Zdecydowanie jest to nieprawda, bowiem sztuczne choinki charakteryzują się absolutnie pięknym i naturalnym wykonaniem, a ponadto produkowane są bardzo często w najróżniejszych, często ciekawych kształtach.

1. Dlaczego warto postawić na sztuczną choinkę? 2. Wybierz swój ulubiony gatunek!
3. Gabaryty do Twojej dyspozycji 4. Choinki sztuczne jak żywe!
5. Również coś bardziej oryginalnego! 6. Choinka sztuczna – zawsze dobry wybór!

1. Dlaczego warto postawić na sztuczną choinkę?

Choć z całą pewnością naturalna choinka ma swój wspaniały, bożonarodzeniowy urok, tak nadal bardzo wiele osób nie decyduje się na kupno żywego drzewka. Przede wszystkim sztuczna choinka to zakup nawet na kilka lat. Gdy skończy się okres świąteczny, wystarczy ją złożyć, zwinąć i schować, by w następnym roku znowu cieszyć się jej urokiem. Po drugie, naturalna choinka może dość przedwcześnie uschnąć, co niespodziewane popsuje wystrój Twojego salonu. W takiej sytuacji zasmucone są szczególnie dzieci, dla których będzie to zwiastun zbyt szybko kończącej się, świątecznej aury. Sztuczna choinka nie dokłada Ci takiego problemu, co zdecydowanie przemawia na jej korzyść. Zalet takiego rozwiązania jest jednak zdecydowanie więcej.

2. Wybierz swój ulubiony gatunek!

Wybierając sztuczną choinkę możesz zdecydować się na wybór drzewka, którego – z różnych przyczyn – nie wybrałbyś w „wersji” naturalnej. Wśród takich drzewek króluje np. sztuczna sosna syberyjska, o pięknej koronie, regularnych kształtach i gęsto rozsianych igłach. Fenomenalnym wyborem będzie również sztuczna jodła górska. Choinki sztuczne mogą jednak imitować zdecydowanie więcej gatunków drzew, które – najzwyczajniej w świecie – nie przetrwałyby okresu świąt. W ten sposób możesz wnieść do swojego domu nieco ekstrawaganckiego charakteru i postawić nawet na bardziej „egzotyczne” drzewko. Wybór jest tutaj szerszy od choinek naturalnych, jest też bardziej zróżnicowany.

3. Gabaryty do Twojej dyspozycji

Decydując się na choinkę sztuczną możesz także bardzo swobodnie zdecydować o jej gabarytach. Dostępne są przeróżne warianty, zarówno ze względu na wysokość, jak i rozłożystość gałęzi. Pamiętaj przy tym, że warto wcześniej dobrze zmierzyć swój salon, aby Twoje drzewko przypadkiem nie przytłaczało wystroju i nie zdominowało całego pokoju! Zwróć też uwagę na to, że w sztucznej choince sam zdecydujesz o ułożeniu poszczególnych gałęzi. Możesz formować ich wygląd, aby w pełni odpowiadał Twojej wizji idealnego drzewka świątecznego. Przed zakupem zwróć tylko uwagę, na ile faktycznie będziesz mógł wpłynąć na charakter ułożenia gałązek.

4. Choinki sztuczne jak żywe!

Sztuczne choinki mogą niezwykle wiernie odzwierciedlać naturalne drzewka. Będziesz zdziwiony, jak precyzyjnie odwzorowują ich kolory, gęstość igieł i gałęzi, czy nawet kształt korony. Jeżeli więc taka choinka kojarzyła Ci się z nieco sztucznymi, niezbyt przekonującymi kształtami, możesz już wyprzeć ten obraz z pamięci: współczesne choinki bardzo łatwo pomylić z ich „żywymi” odpowiednikami, takimi jak np. wspomniana jodła górska czy sosna syberyjska. Co ciekawe, choinki te mogą albo być dopracowane wizualnie i eliminować pewne defekty naturalnych choinek, albo wręcz przeciwnie – ich urok może polegać właśnie na tym, że uwidocznią wszystkie charakterystyczne cechy prawdziwych drzewek. Zwróć uwagę na ten detal i sam zdecyduj, jaki rodzaj choinki będzie najbardziej odpowiadał Twoim gustom.

5. Również coś bardziej oryginalnego!

A może wcale nie zależy Ci na choince naturalnie wyglądającej, a chcesz ozdobić swój pokój czymś bardziej oryginalnym? Prawdziwe zainteresowanie wzbudzają np. białe choinki, a także choinki jedynie lekko pokryte bielą (imitującą śnieg). Jest to bardzo ciekawy wybór, a taka choinka posiada niecodzienny, piękny i elegancki charakter. Z rzeczy bardziej oryginalnych, możesz zdecydować się na choinkę o np. świecących igłach, ozdobioną sztucznymi szyszkami, pozbawioną gałęzi w swojej dolnej części, czy uformowaną w jeszcze inny, ciekawy sposób. Pod tym względem masz naprawdę szerokie pole do popisu i możesz wybrać drzewko, które idealnie będzie pasowało np. do bardzo nowoczesnego designu Twojego salonu.

6. Choinka sztuczna – zawsze dobry wybór!

Pod żadnym pozorem nie daj więc sobie wmówić, że choinki sztuczne są gorsze od naturalnych. To nieprawda: sztuczne drzewka są po prostu przeznaczone dla nieco innej grupy odbiorców, która preferuje wygodę i komfort użytkowania. Ponadto, choinkę sztuczną bardzo łatwo złożyć i schować, dzięki czemu jest inwestycją na przynajmniej kilka lat. Sam jednak zdecyduj, co jest dla Ciebie szczególnie istotne w bożonarodzeniowym wystroju. Jeżeli mimo wszystko przywykłeś do naturalnych drzewek i podświadomie czujesz, że sztuczna choinka nie będzie dla Ciebie dobrym wyborem, nie powinieneś robić niczego wbrew sobie. Zapewniamy jednak, że jej sztuczny odpowiednik będzie równie wspaniałym i pięknym wyborem!

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry