Przeprowadzki

Umzugsratgeber

Czeka Cię przeprowadzka? Może cieszysz się już na nowe mieszkanie marzeń lub długo wyśniony własny dom. Zanim jednak Twoje nowe zacisze domowe będzie naprawdę przytulne, czeka Cię teraz mnóstwo pracy.

Najlepiej zacznij odpowiednio wcześnie, aby pośpiech i chaos nie przysłoniły Twojej radości oczekiwania. Zaplanowanie na czas to podstawa do zachowania zimnej głowy w tym burzliwym okresie.

Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze porady, jak można zapakować kartony, przetransportować meble, wymachiwać pędzlem i szybko zapomnieć wojnę papierkową oraz cieszyć się z tego, co nadejdzie: Twój nowy dom.

1. Lista kontrolna przeprowadzki 2. Pakuję swój karton...
3. Remont bez stresu! 4. Wskazówka
5. Przeprowadzka razem z OBI: kartony do przeprowadzki na wszystkie potrzeby 6. Usługi: pomożemy Ci przy przeprowadzce
Umzug mit OBI

1. Lista kontrolna przeprowadzki

Aby wszystko przebiegało możliwie bezstresowo, najlepiej zacznij planować osiem do dziesięciu tygodni do przodu. Ustal dla siebie konkretny dzień przeprowadzki. Czas do dnia X możesz w ten sposób dokładnie obliczyć. 

A żebyś o niczym nie zapomniał, zestawiliśmy dla Ciebie listę kontrolną.

Tutaj możesz pobrać szczegółową listę kontrolną przeprowadzki.

Ich packe meine Kiste …

2. Pakuję swój karton...

Prześcieradła, ścierki czy odporne ubrania to idealny materiał do wyścielenia. W zapakowanym kartonie nic nie powinno dudnić. Napisz zawartość kartonu w widocznym miejscu na papierowej taśmie klejącej. Zapytaj w firmie transportowej o maksymalną wagę. Dla prywatnych pomocników wygodniejsze będą znacznie lżejsze pakunki. Książki i inne ciężkie przedmioty zapakuj w małe kartony.

Renovieren ohne Stress!

3. Remont bez stresu!

Często w starym mieszkaniu przed oddaniem kluczy należy naprawić różne rzeczy. Typowe projekty przed wyprowadzką: wyczyszczenie dywanów, usunięcie tapet lub pomalowanie ścian, polakierowanie drzwi i listew przypodłogowych. Wszystkie rzeczy do tego potrzebne znajdziesz w markecie OBI.

Selbermacher Tipp

4. Wskazówka

Zdobądź informacje, czy na nowy adres możesz zabrać ze sobą dotychczasowe połączenie telefonu, telewizji kablowej lub internetu, nie wszystkie usługi są bowiem wszędzie dostępne. A w przypadku nowej rejestracji sprawdź również terminy wypowiedzenia. Odpowiednio wcześnie skontaktuj się ze swoimi operatorami i skorzystaj z ich rady.

Serviceleistungen

5. Przeprowadzka razem z OBI: kartony do przeprowadzki na wszystkie potrzeby

W spokoju wybierz odpowiednie kartony na różne przedmioty. W OBI znajdziesz np. specjalne pojemniki na szklane przedmioty z przeróżnymi przegrodami lub na kwiaty. Ponadto nasza pomoc transportowa ułatwi Ci dźwiganie. W Twoim markecie OBI chętnie Ci doradzimy i dzięki temu przeprowadzka przebiegnie bez komplikacji!

Tipp

6. Usługi: pomożemy Ci przy przeprowadzce

Przy przeprowadzce potrzeba wielu pomocników, a na jednego z nich możesz zawsze liczyć - na Twój ulubiony market! Oferujemy Ci nie tylko wypożyczenie sprzętu, ale również kolejne 21 potrzebnych usług, które ułatwią Ci przeprowadzkę i urządzenie nowego zacisza domowego.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry